Peygamber Efendimizin Peygamber Olmadan Önceki Hayatı 5 üzerinden 4.25 | Toplam : 64 kişi
 1. 1
  Ahmet Nazlı Özel Üye
  Ahmet Nazlı
  Özel Üye

  Üye No: 101999
  Mesaj Sayısı: 44
  Tecrübe Puanı: 1

  Peygamber Efendimizin Peygamber Olmadan Önceki Hayatı


  Peygamber efendimizin Peygamberliğe ulaşmadan önceki hayatı elbette çok merak edilmektedir. Bu bakımdan Müslümanlar, Peygamber efendimizin hayatının bu kısmını çok merak ederek gerçekten araştırma konularına taşımaktadırlar.

  Hz. Muhammed, Peygamber olmadan önceki hayatında da her zaman insanlar tarafından “ Örnek” gösterilmiştir. Bu bakımdan da Peygamberimiz, insanların gözünde her zaman iyilik sıfatıyla anılmıştır. Hz. Muhammed, asla putlara yönelmemiş yani o cahillerin yolundan daima ayrı yürümüştür. Aklı ile hareket etmeyi başarmıştır ve bu sayede de insanlar tarafından hep hoşgörü ile karşılanmıştır.

  Peygamber efendimiz, daha dünyaya geldiği günlerde bir çok olay kendini göstermiştir ve bu olaylarda ilerleyen zamanlarda aslında Peygamberliğe erişeceğinin bir göstergesiydi. Örneğin, “ Mecusi İranlıların bin yıllık sönmeyen ateşleri bile sönmüştür.” Peygamber efendimiz bu bakımdan Peygamberliği erişinceye kadar yani kendisine “ Vahiy” gelene kadar, zaten insanların gözünde çok önemli bir değere ulaşmıştı…

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Peygamber Efendimizin Peygamber Olmadan Önceki Hayatı


  çok tesekkür ederim


+ Yorum Gönder