İçki ve Zararları 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Ahmet Nazlı Özel Üye
  Ahmet Nazlı
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik: 24.Temmuz.2013
  Üye No: 101999
  Mesaj Sayısı: 44
  Tecrübe Puanı: 1

  İçki ve Zararları


  İnsanları kötü yola sokan ve bu nedenle de insanların hayatlarını çıkmaza götüren bazı kötü durumlar vardır. Bu durumlardan biride hiç şüphesiz “ İçki” gibi kötü bir alışkanlığın pençesine kapılmaktır.

  Allah, bu tip insanları asla sevmez ve bu tip insanların Allah katında çok büyük bir günahı vardır. Allah, kendini İçki nedeni ile ateşe atanlar ve bu yüzden de çevresindeki insanlara bilinçsiz davrananları asla sevmez. “Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?” Ayette belirtilenler kesinlikle çok nettir ve insanların bu yollarla kendilerini kötülüğe bulaştıracakları gibi aynı zamanda da çok büyük bir günahın içine düşecekleri de kesindir. Bu yüzden de insanların bu tür Alkol içeren maddelerden uzak durarak, kendilerine iyilik yapmaları gerekmektedir. Gerçek anlamda çevrenizde bu tür insanlar vardır ve içki yüzünden ailelerini bile dağıtan kişiler gerçekten çok büyük bir sıkıntı yaşamaktadırlar. Alkolün vermiş olduğu etki ile bazı zamanlarda kendilerinin bile kim olduğunu unutan insanlar, çevresindeki insanlara da kötülük yapmaktadırlar. Bu nedenle Dinimizde kesinlikle alkol maddelerinin yeri yoktur ve Müslümanların kendilerini bu tür kötü davranışlardan uzak tutmaları en iyisi olacaktır.

  Allah, alkol maddeleri kullanan ve kendilerini bu şekilde kötülüğe sokan insanları sevmez ve ahiret hayatında da onlara büyük zulümler vardır…

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Edanuryıkmaz Üye
  Edanuryıkmaz
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 10.Mart.2018
  Üye No: 117248
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  İçki


  Namaz kılmayan birinin kılan birine manevi (ibadette huşuya zarar)olarak zararı olduğu gibi içki içen birinin içmeyen birine zararı olur mu?


 3. 3
  fth123 Devamlı Üye
  fth123
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik: 11.Aralık.2017
  Üye No: 116079
  Mesaj Sayısı: 202
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: İçki ve Zararları


  Evet olur. Komşun içiyorsa ondan bile zarar görürsün.


 4. Reklam

 5. 4
  imam Özel Üye
  imam
  Özel Üye
  imam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 20.Ağustos.2007
  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 6,340
  Tecrübe Puanı: 68
  Yer: minallah-ilelllah

  Yorum: İçki ve Zararları


  Gümnahkar evden biri veya arkadaş ise etki eder.


+ Yorum Gönder