Tesettürün faydası nedir? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 0
  Tecrübe Puanı: 0
  Yer: çalışma odam:)

  Tesettürün faydası nedir?


  Tesettürün faydası nedir?

  İnsanlarda tesettür fıtrîdir. Kadının tesettürünün erkekten fazla olması ise; Kadında yaratılıştan daha fazla olan haya duygusunun dejenere olmasını önlemek,
  Fiziksel gücü erkekten az olmasına karşın vücudunun hemen her yeri karşı cinsin etkisini celbedebilen kadını gelebilecek saldırılara karşı koruma altına almaktır.
  Samimi bir Tesettür içerisindeki hanım kapalı bir mücevher kutusu gibidir ve şehvetle bakmaya niyetlenen kişiye ilk anda bir red mesajı verir. İnsanda bir saygı ve değerlilik hissi uyandırır. Zaten böyle bir hanıma kimse kötü niyetle bakamaz.
  Fakat açık bir hanım karşıya ilk anda böyle bir mesaj vermez. Bu nedenle böyle bakan kişiler bu hanımdan olumsuz bir tavır görmediği sürece bakışlarını devam ettirmede bir sakınca görmezler.
  Tesettürün en önemli faydalarından biri de zina ve ırza geçme gibi ahlaksızlıkların yollarını tıkamasıdır. Malesef günümüzde tecavüz ve zina ahlaksızlık olarak tanımlanırken bunların en önemli yolu olan açıklık saçıklık ve flört, bilhassa medyanın gayretleri ile teşvik edilmektedir. Bunlar medeniyetin bir göstergesi gibi sunulmakta; yerli filimlerde dahi zinanın, eşcinselliğin normal birşey olduğu vurgusu yapılmaktadır.
  İnsanlar yaratılıştan ırz ve namus dediğimiz çok önemli bir değere sahiptirler. Günümüzde zinanın yaygınlığı ve genelevlerde resmen yapılması malesef bu konuda iyi bir durumda olmadığımızı göstermektedir. Genelevlerin ve zinanın ne kadar acı birşey olduğunu herkes kendi kızını yada kardeşini o kadınların yerine koyduğunda rahatlıkla anlayabilir. Sonuçta bu işi yapanlar da bizim gibi birilerinin kardeşi ve kızı değil midir? Kısaca demek istediğimiz bu kadar acı bir şeyin yollarının tıkanması için bütün tedbirlerin alınması gerekliliğidir. Açık saçıklık flört gibi davranışlar ise buna sebep olan en büyük etkenlerdendir.
  İslamicevaplar

  İlgili Yazılar

 2. 2
  AYSEN Kıdemli Üye
  AYSEN
  Kıdemli Üye
  AYSEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 107604
  Mesaj Sayısı: 528
  Tecrübe Puanı: 6

  Cevap: Tesettürün faydası nedir?


  artık bu ahir zamanda okadar günah suç işlenmekteki bunların çoğuda kadına olan tacizlerdendir kadının kendini koruması ve kötü nefis gözlerden sakınması kıyafeti ilede alakalıdır kndini kapatıp mahremiyetini koruyan kadın daha sağlıklı yaşayacaktır


+ Yorum Gönder