Kadınların başını örtmesi ile ilgili ayetler nelerdir ? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  mum Kişisel Rütbe
  mum
  Kişisel Rütbe
  mum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  mum
  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,963
  Tecrübe Puanı: 102

  Kadınların başını örtmesi ile ilgili ayetler nelerdir ?


  Kadınların başını kapatması ile ilgili ayet meali

  Baş örtüsü ile ilgili iki ayet var Kuran-ı kerimde:  “Mü'min kadınlara da söyle: Gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, iffetlerini korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünen kısım müstesna, açmasınlar. Baş örtülerini yakalarının üzerine salsınlar. Süslerini kocaları veya babaları veya kayınpederleri veya oğulları veya kocalarının oğulları veya erkek kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kız kardeşlerinin oğulları veya Müslüman kadınları veya câriyeleri veya erkekliği kalmamış hizmetçiler ya da kadınların mahrem yerlerini henüz anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey inananlar! Saadete ermeniz için hepiniz tevbe ederek Allah'ın hükmüne dönün.”

  NUR SÜRESİ 31. AYET  Ey Peygamber! Kendi eşlerine, kızlarına ve Müslüman kadınları*na de ki: Dış elbiselerini (sokak kıyafetlerini) üzerlerine alıp örtünsünler. Bu onların (iffetli) tanınmalarına, eziyet edilmemelerine daha uygun olanı*dır. Allah, çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.
  Ahzab Suresi: 59. Ayet

  İlgili Yazılar

 2. 2
  AYSEN Kıdemli Üye
  AYSEN
  Kıdemli Üye
  AYSEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 107604
  Mesaj Sayısı: 528
  Tecrübe Puanı: 6

  Cevap: Kadınların başını örtmesi ile ilgili ayetler nelerdir ?


  kadınların başını örtmesi ile ilgili kuranı kerimde ayetler vardır nur suresinde bu durumdan bahsedilirken ahzap suresindede nasıl kıyafet giyileceğinden bahsedilmektedir


+ Yorum Gönder