+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kuranda geçen güvenilir olmak ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranda geçen güvenilir olmak ile ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Kuranda geçen güvenilir olmak ile ilgili ayetler nelerdir güvenilir olmak hakkında kurandan ayetler verir misiniz ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Kuranda geçen güvenilir olmak ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Kuranda geçen güvenilir olmak ile ilgili ayetler


  2. Sure (Bakara Suresi), 283. Ayet
  Eğer yolculukta olur da bir yazıcı bulamazsanız, o zaman alınmış rehinler yeterlidir. Eğer birbirinize güvenirseniz kendisine güvenilen kimse emanetini (borcunu) ödesin ve Rabbi Allah'tan sakınsın. Bir de şahitliği gizlemeyin. Kim şahitliği gizlerse şüphesiz onun kalbi günahkârdır. Allah yaptıklarınızı hakkıyla bilendir.


  4. Sure (Nisâ Suresi), 58. Ayet
  Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Doğrusu Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz ki Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.


  23. Sure (Mü'minûn Suresi), 8. Ayet
  Yine onlar ki, emanetlerine ve verdikleri sözlere riâyet ederler.


  33. Sure (Ahzâb Suresi), 72. Ayet
  Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir.


  33. Sure (Ahzâb Suresi), 73. Ayet
  Allah, münafık erkeklere ve münafık kadınlara, Allah'a ortak koşan erkeklere ve Allah'a ortak koşan kadınlara azap etmek; mümin erkeklerin ve mümin kadınların da tövbelerini kabul etmek için insana emaneti yüklemiştir. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.


  70. Sure (Meâric Suresi), 32. Ayet
  Onlar, emanetlerini ve verdikleri sözü gözeten kimselerdir.


  Not: Ayetlerde geçen EMANET, GÜVENİRLİLİK anlamındadır.

 3. Misafir
  Allah razı olsun yardımcı oldunuz

 4. Misafir
  aynen allah razı olsun tşk ederim çok yardımcı oldunuz

 5. Misafir
  çok teşekkür ederiz allah yardımcınız olsun

+ Yorum Gönder
güvenilir olmak ile ilgili ayetler,  kuranda güvenilir olun ile ilgili ayetler,  güvenilir insan ile ilgili ayetler,  dogru sözlü guvenilir ile ilgili ayet,  doğru sözlü ve güvenilir olmak ile ilgili ayet,  emin ve guvenir olmakla ilgili ayetler,  kuran da güvenilir mümin