Şeytan haset ile ilgili vesvese verir mi ? 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Reiss Emekli
  Reiss
  Emekli

  Üye No: 101928
  Mesaj Sayısı: 69
  Tecrübe Puanı: 0
  Yer: bursa

  Şeytan haset ile ilgili vesvese verir mi ?


  şeytan haset ile ilgili vesvese verir mi ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ebediyyetyolcusu Emekli
  ebediyyetyolcusu
  Emekli

  Üye No: 96330
  Mesaj Sayısı: 598
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 43
  Yer: imtihan dünyası

  Cevap: şeytan haset ile ilgili vesvese verir mi ?


  Esselamü aleyküm,

  elbette ki iblis şeytan insanı Allah yolundan alıkoymak ve cehennem ehlinden olması için her türlü yola başvurur. Haset kıskançlıktır ve şeytan aleyhillane bu yolu Hz. Ademin oğulları Habil ile Kabil arasında kullanmıştır. İlk cinayet bir kardeşin diğerini kıskançlık yüzünden öldürmesi ile oldu.


  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

  Onlara Adem'in iki oğlunun gerçek olan haberini oku: Onlar (Allah'a) yaklaştıracak birer kurban sunmuşlardı. Onlardan birininki kabul edilmiş, diğerininki kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen) Demişti ki: "Seni mutlaka öldüreceğim." (Öbürü de)"Allah, ancak korkup-sakınanlardan kabul eder." (Maide Suresi, 27)

  "Eğer beni öldürmek için elini bana uzatacak olursan, ben seni öldürmek için elimi sana uzatacak değilim. Çünkü ben, alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım." (Maide Suresi, 28)

  "Şüphesiz kendi günahını ve benim günahımı yüklenmeni ve böylelikle ateşin halkından olmanı isterim. Zulmedenlerin cezası budur." (Maide Suresi, 29)

  Sonunda nefsi ona kardeşini öldürmeyi (tahrik edip zevkli göstererek) kolaylaştırdı; böylece onu öldürdü, bu yüzden hüsrana uğrayanlardan oldu. (Maide Suresi, 30)


+ Yorum Gönder