5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  kibrit Devamlı Üye
     

  Devrimizin 10 büyük "sapıklığı"

  1)Karma eğitim
  2)Kadın-Erkek aynı müfredata tabi tutulması
  3)Tv- Diziler- ahlaka aykırı yayınlar
  4)Kızların geç evlendirilmesi
  5)İnternet ve telefon faciası
  6)Gafil müslüman ana-babalar (deyyuslar)
  7)Kadınların çalışması
  8)Faiz ekonomisi (BDPS)
  9)Ataların dinine tabi olma
  10)Kadınların sokaklara çıkması! Üstüne üstlük tesettürsüz, şereften yoksun bir şekilde...

  Yukarıdaki yazmış olduğum konular çözüme kavuşmadığı müddetçe, hiç bir şekilde, ne kadar çabalarsanız çabalayın, halkın ekserisi fuhşun, flörtün, zinanın, şehvetin esiri olmaktan kurtulamaz!

  Dini bütün yetiştirilen çocukların ekserisi başarısız olacaklardır. Ar haya namus kavramları taşa çalınacaktır. (Gelecek zaman kipi kullandığıma bakmayın bugünden bahsediyorum)

  Bahsettiğim mevzular "en hususi" olarak algılanmamaya devam ederse yakında (5 sene sonra) Türkiye, tamamen benliğini kaybedecektir!

  5bin kişi gitmiş de ayasofya da cuma kılmış. Aman ne büyük maharet. Bu mudur size göre en elzem konu? Politik rantlar için gençleri suni gündem ile akıllarını çelmek mi?!...

  1000 kişi karma okullara karşı yürüyor mu? 1000 bin kişi 5 vakit namaz kılamıyoruz diye yürüyor mu? 1000 kişi okullarda cumalara gidemiyoruz diye yürüyor mu? Nerede bu sözde Müslüman hükümet? Nerede bu cemaatler? Nerede bu İslami kesim? Aa onlar karma dershanelerinden elde ettikleri gelirleri saymak ile meşgullerdi, malum o paranın zekatı var!

  4+4+4 eğitim! sistemine kafa yoran akılsızlar, İHL lerin ortaokul kısımları açıldıktan sonra "Dindar nesil" yetişeceğini sanan uyur-gezerler, 2023 e kadar çok gelişmiş ekonomi bekleyen analitik çözümü "sıfır" seviyesindekiler, bu "necip millet" aslına elbette dönecektir nidaları atan sağır-körler... sizleri bu gaflet uykusundan uyandırmak, kör gözlerinizi ve sağır kulaklarınızı açmak için ne yapmak gerekiyor, hele bir anlatın?

  Camilerde, Ramazanlarda, Cumalarda, Kandillerde eski peygamber kıssaları veya sahabelerin hayatlarını anlatan hocalarımız!!! İnsan doğasına (fıtrat) karşı açılmış bu büyük savaşta, düşmanınızın elindeki nükleer silahları görmeyip, hatta hiçe sayıp elinizde ki "çakaralmazlar" ile övünmek nasıl bir beyinin ve anlayışın ortaya çıkarttığı bir sonuçtur, hele bir anlatın!

  Hz. Huzeyfe RA
  301/4. İnsanlar üzerine bir zaman gelecek ki, Kur'an'ın merasimi ve müslümanlığın da ismi kalacak. Onlar müslüman ismi alırlar, halbuki kendileri müslümanlıktan insanların en uzağıdırlar. Camileri süslü olur, hidayet bakımından ise viran olur. O zamanın âlimleri, gök kubbesi altındaki âlimlerin en şerlisi olup, fitne onlardan başlar ve yine onlara döner.

  Ne oldu aklınıza sadece yaşar nuri ile zekeriya beyaz mı geldi? Bu yukarıda ki anlattığım konuları bildikleri halde susan tüm ulema bu hadise dahildir! Onlar önemli konularda susup hac zamanı çok konuşurlar!

  Müslüman kardeşim, sen uyuduğun müddetçe, şu anlattığım meselelere dair hiç bir bilgin olmadığı müddetçe Allah'ın gazabı geldiği zaman sende onlarla beraber helak olacaksın. Bize normal olarak yutturulan bu hususlar; toplumu, ahlakı, aileyi yıkmak için özel olarak tasarlanmış bir mühendislik harikası olup bir ilizyondur!

  Son olarak aklı selim kardeşlerime bir uyarı yapmak istiyorum. Gözünüzü seveyim bırakın şeriat-tarikat tartışmasını, cemaat-siyaset tartışmasını, ırk- kültür tartışmasını ve bu konulara yoğunlaşın. Ne farkınız var kemalistlerden, bir olan Allah'a ve onun şeriatına inanmak dışında? Sen de bankalarla iş yapıyorsun, sende kızını karma okullara yolluyorsun, sende televizyon izliyorsun, sende değeri olmayan, sahte, içi boş, caiz olmayan bu aptal kağıt parayı kullanıyorsun!!!! NE FARKIMIZ VAR!

  İlave: Bu konulara karşı yapılabilecek faaliyetler neler olabilir, nasıl bunun önünü alabiliriz, ne denli çalışmalar ile en azından muhafazakar kesim korunabilir? Bu konularda tavsiyelerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyorum.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İslambol Üye

  Cevap: Devrimizin 10 büyük "sapıklığı"

  Yazılarına noktasına kadar katılıyorum/katılmak zorunda kalıyorum. Dindar nesil yetiştirmek için gerçek bir dindar olmalıdır insan. Dün akşam kanal 7 yi açtım baktım çalgılı ilahiler havada uçuyor. Benim tamamen karşı olduğum bir konu bu. Allah'ı anarken neredeyse oyun havası çalacak. Onun yerine aç bi güzel sesli birinden bir Kur'an ziyafeti dinle. İşte kalb o zaman huzur buluyor. Diğeri nefis. Onlara benzemememiz gerekirken ibadet yerlerimiz bile süslü bir hal almaya başladı. En büyük cami yapılacak gösterişli süper birşey olacak deniyor. İslam hakkında çok bilgili değilim ama islamda gösteriş olmadığını adım gibi biliyorum. Gösterişli cami yaparak nisbet yapılan kimdir? Eğitim sistemi ile de çözülecek konu değildir. Şu bir gerçek ki Allah'ın emir ve yasaklarını uygulayacak birisi başa gelmedikçe yanıltılacağız. Bakın dışarıya bayanların örtünme şekline. İslam yozlaştı. Birilerinin yüzünden dışlanan biz oluyoruz.

  Bu adamlar yalan konuşabiliyor,insanlara kafir diyebiliyor,mevlanayı anma gecelerine gidip çalgıların havada uçtuğu bir gecede bulunabiliyor...vs uzar gider. Bu şekilde olmaz. İnsanlarımız her namaz kılana,her Kur'an okuyana aldanıyor herşeye gözü kapalı inanabiliyor. Bu yapı içerisinde dindar nesil zaten olmaz. Yanlışlar doğru gibi gösterilip islam islam olmaktan çıkarılıyor malesef bu ülkede.


 3. 3
  kibrit Devamlı Üye

  Cevap: Devrimizin 10 büyük "sapıklığı"

  Teşekkür ederim yorumun için. Bu tip şeyleri görebilmen anlayabilmen çok güzel bir şey. 15-20 yaşındaki kızların söylediği ilahileri Bosna da alkışlayan devlet ricalimiz demek ki bizim halk olarak çoğunluğumuzu yansıtıyor. Çünkü ; "Siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz"

  Demek ki biz; kendimizi batılı tanımlayan ılımlı Müslümanlarız.

  Şu yukarıda yazdığım 10 maddeyi temel sorunlar olarak algılamayanlar ve bunlardan midesi bulanmayanlar, maalesef ahir zaman da fitneden kurtulamazlar.

  Çünkü; Kendileri bu sistemi bozan bir numaralı mikroplar ve bir an önce dezenfekte edilmeleri lazım!

  Hey gidi ulema, gerçi ulemaya da kızamıyorum. Cübbeli gibi herkes hapis yatmayı göze alamaz...


 4. Reklam

 5. 4
  Berşan Üye

  Cevap: Devrimizin 10 büyük "sapıklığı"

  Hz. İbrahim (s.a.v)'ın Miraç Gecesinde Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'a "Tüm duan ümmetin için olsun zira senin ümmetin ümmetler içinde en zayıfıdır" sözlerini şimdi çok daha iyi anlıyorum.
  Eline sağlık kardeşim.


 6. 5
  İslambol Üye
  Zayıf elbette. Çünkü geçmişi geçtim şimdiki zaman bakıldığında herkes birinin peşine takılmış. Önder olarak başka birilerine bel bağlamış. N'oluyoruz anlamıyorum. Sorgu sualsiz birileri yanlış bir hareket yapsa bile o herşeyin doğrusunu bilir diyorlar. Bu nasıl zihniyettir anlayamıyorum. Zayıfız çünkü konu din olduğunda çok duygusalız ve Kur'an okumak yerine başkalarının sözleri ile hareket ediyoruz. Onların zaten bu işleri iyi bildiklerini zannediyoruz. Ama durum öyle değil. Bu ümmet ahir zamanda çok yanlış yollara sapmış durumdadır. Giyiminden,konuşmasına,hal hareketlerinde ibadetine kadar yozlaşmış bir islama gidiyoruz. Ilımlı islam adı altında bize empoze edilmek istenen şeyler var ve çok üzülerek söylüyorum insanlar bunu göremiyor. Artık her duyduklarına inanan insanlar var,birileri onların yerine karar versin diye hiçbir araştırma yapmayan insanlar var. Ben şu az bilgili halimle bile bunları görebiliyorum. Arapça Kur'an okuyamıyorum bile. Ama mealinden yola çıkarak baktığımda çok yanlış yere gittiğimiz çok açık. Hadisler,ayetlere dayanarak söylüyorum bunları.


 7. 6
  islamyolu Emekli
  Alıntı
  Dün akşam kanal 7 yi açtım baktım çalgılı ilahiler havada uçuyor.
  Merak etme bu neki, Kanal 7 nin hocası Mustafa karataş Kadın İlahi okuyarak çığır açmıştır diyor. ve okumalıdır diyor.

  Alıntı
  9)Ataların dinine tabi olma
  burada ne demek istediğini anlamadım. şimdi ben Osmanlı ecdadımın Yolundan gitmem yanlış mı. Eski evliyaları velilerin kitaplarını okuyup onların kitaplarına inanmam yanlış mı. çözemedim burayı tam açıklık getirirmisin.

  Alıntı
  Hey gidi ulema, gerçi ulemaya da kızamıyorum. Cübbeli gibi herkes hapis yatmayı göze alamaz...
  Hocamın başı sağolsun annesi vefat etti. birilerinin anaları vefat edince Tüm dünya duyuyor. Ama Büyük bir Alim islamı savunduğu için suçsuz yere içeri atarlar ellerinde delil olmamasına rağmen. ondan sonra evladının acısına dayanamayan Ana ise Hastanelere düşer Oğlunun çektiği sıkıntılar sebebi ile vefat eder. kimseler duymaz. Başın sağolsun Cübbeli Ahmet hocam. Allah senden razı olsun Ehli sünneti savunan Adam. İslamı sevdiren hocam.

  Zor durumdayız arkadaşlar. şuan serbestlik var zannettiriyorlar. Ama islama bu 8- 10 senedir ne zararlar geldi bilinmez. Yahudi Hıristiyanlarda cennete gidecek diyen profesörler türedi. milletin itikatını kaybettirecekler. bu Diyalog safsatası Karma din hazırlıklarının başındada ne yazıkki bizim başımızdakinin çok büyük payı var. herkesin o çok tanıdıgı çok sevdiği. Cemaati türkiyede her tarafta olan bilinen biri bunun başını çekiyor zaten. Allah yardımcımız olsun. . Allah ehli sünnetten kıl kadar bile ayırmasın bizleri. 4+4+4 denen safsatada çok rahatsız ediyor beni. zaten bunları yapanlar nasıl ahirette hesap verecek. birde namaz kılan oruç tutan karıları baş örtülü olan kimseler..


 8. 7
  kibrit Devamlı Üye
  Alıntı
  herkesin o çok tanıdıgı çok sevdiği. Cemaati türkiyede her tarafta olan bilinen biri bunun başını çekiyor zaten.
  Patlak vermesine az kaldı kardeşim. Bunların amacı şuydu. Kendi adamlarını çekip (siyonizm oyuncağı kemalistler) yerine yeniden kendi adamlarını (o malum güruh) koyup ülkeyi belli bir gelişme havasında gösterme! Balonları patlamak üzere. Devamında tekrardan bu kesimden gücü alıp diğerlerine güç verip bir iç savaş çıkarma derdindeler gibi geliyor bana yada dinler arası diyalog tavizini vererek Türkiye de ki İslamı, yükseliyor gibi gösterip aslında içten içe bitirme savaşı.

  28 şubatta kızlarımız okullardan atıldı... Ne büyük üzüntü, ne büyük bela. Halbuki o kızlarımız evlerinde "anne" olma şerefine eriştiler. Şer gibi gözüktü ama hayırdı! Baskı varken, sıkıntı varken daha çok dine sarılır insanlar. Örn: Bosna!

  Şimdi ise kapalı kızlarımız üniversitelerde hepsinde cep telefonu, çoğunun erkek arkadaşı... ee Resulullah böyle mi kadın ister ümmetinde! Diplomalı olsun mu da ne olursa olsun mu ister?! Mühendis, hakim mi ister yoksa ANNE mi ister?

  Hayır gibi gözüktü ama aslında şermiş.

  Alıntı
  9)Ataların dinine tabi olma
  Bunu mu anladın anlaya anlaya? Kuran olayım ben Osmanlı atalarıma ve nenelerime! Onlar gerçek Müslümandılar!

  Atalarının dininden mana şu; Aşure gününü en önemli gün addeder. Kandil oldu mu; herkese mesaj atar. Kutlu doğum haftasında zina yapmaz içki içmez, bir gün sonra aynen devam. Bunları şu şekilde anlayabiliriz. Kadın 40 yaşında kapalıdır, kızı ise 15-20 yaşında açık saçık süslü püslüdür. Bu mu o kapalılığın hakkı! Bu mu onun dindarlığının göstergesi. Anasından, babasından duymuş baskıdan dolayı kapanmış... kızı ise kendinin ne olduğunu ayyuka çıkarıyor.

  Şu konular asıl meselemiz! Allah bu milleti yerin dibine geçirecek (tüm dünya ile beraber) o zaman anlayacaklar anyayı konyayı!


 9. 8
  islamyolu Emekli
  Alıntı
  Bunu mu anladın anlaya anlaya
  :) başka birşey anlaşılmıyor ki kardeşim. Aslında ecdadımızın yoluna çok karşı gelenler var burada merak etme. ne demek istediginide anladım.

  Neyse kardeşim iyice köpürmüşüm zaten içimi açsam banlanırım :) korkuyorum bunların yüzünden Allah bizleride helak edecek diye..


 10. 9
  kibrit Devamlı Üye
  Zaten helak edecek kardeşim. Sizin de bu konuda ki görüşünüzü biliyorum, tekrardan bir İslamın yükselişi bekliyorsunuz ama yanıldığınızı düşünüyorum. Kadir Mısıroğlu gibi bir üstad bile bu konuda yanılıyor. Zahir gözlem ile gelişiyoruz, yükseliyoruz... ama hakikatte eriyoruz, bitiyoruz. Allah o azaptan bizleri korusun.

  Ne kadar memleket varsa hepsini kıyamet gününden önce ya helâk edeceğiz, ya da şiddetli bir azapla cezalandıracağız. İşte bu, Kitap’ta (Levh-i Mahfuz’da) yazılmış bulunuyor. İsra 58


 11. 10
  İslambol Üye
  Helak olmuyoruz çünkü Efendimiz(SAV) bizi vakt-i zamanında kolladı. Bunca insan bu kadar günaha gireceğine bir araştırsa keşke. Tabiki günahkarlar olacak ama aklı başında olup ta hiç araştırma yapmayanlar varya onlara acıyorum esasında. Bizi sürekli kollayan O güzel insan var ya. O'na kurban olurum. Canım feda olsun O'nun yolunda.Bizler için neler yapmış ne kıymet bildik ne bişey. Allah (sübhane ve teala) her daim yanı başımızda kimin umrunda. Millet dünyaya öyle bir kaptırmış ki kendini. Allah olmayana hidayet versin,bizleri de Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'nın şefaatine nail eylesin inşAllah. Allah din tüccarlığına soyunanları ve din ile aldatanları da ıslah etsin inşAllah


 12. 11
  ademidris Üye
  kardeşim buraya yazdıklarını okudum maalesef günümüzde artık bunların çoğuna bir çare bulamazsın.

  bak daha dün 4+4+4 sisteminde düşünülen ilk planda ikinci +4 senenin açıktan okunabilme kolaylığı tanınıyordu. Çeşitli müdahale ve tesirlerle bu işten vazgeçildi, post-modern darbe kalıntısı sekiz senelik zorunlu eğitime devam edildi. Halbuki dünyanın demokratik, modern, gelişmiş diye bazı zihniyetlerce methedilen ülkelerinde zorunlu eğitim beğenilen bir şey değil. Madem özgürlük ve demokrasiden bahsediliyor, benim kendi çocuğumu nasıl okutup, yetiştireceğime kim ne karışıyor diyemedi kimse. İşte hükümete tesir eden o çevrelerde ve STK'larda bir kaç tane bunu dillendirebilen adam olsaydı, profesör olsaydı bu iş böyle neticelenmezdi belki de.

  Ahir zaman içerisindeyiz, kıyamet alametlerinin küçük olanlarının çıktığı bir dönemde yaşıyoruz. O yüzden önce kendimizden başlayarak çevremizi düzeltmeye çalışacağız, Allahü tealanın doğruların yardımcısı olduğunu unutmayacağız. Kalbimizi ve işlerimizi düzeltirsek bizden iyilikler sadır olur inşallah. İyi çalışıp memlekette bulunan güzel mevkilere biz geleceğiz ki müslümanlar rahat etsinler. Yoksa önemli makamlara komünistler, peygamber düşmanları gelirse daha çok çekeriz. Hak teala cümlemizin yardımcısı olsun. Hepimizi boş laftan kurtarıp iş yapmak nasip eylesin.


 13. 12
  kibrit Devamlı Üye
  Alıntı
  bak daha dün 4+4+4 sisteminde düşünülen ilk planda ikinci +4 senenin açıktan okunabilme kolaylığı tanınıyordu
  Bu beni dahi umutlandırmıştı. Halbuki olmayacağını içten içe biliyordum. Yapamazlardı. Çünkü; İşte bu bir İslami adım olurdu! Milleti kandırmaya devam, yok efendim kuran dersi geldi de, vs. vs.

  Alıntı
  İyi çalışıp memlekette bulunan güzel mevkilere biz geleceğiz ki müslümanlar rahat etsinler. Yoksa önemli makamlara komünistler, peygamber düşmanları gelirse daha çok çekeriz.
  Sizden öneri yazmanızı istememin nedeni; Müslümanların nasıl düşündüğüydü. Halbuki; ahir zaman bilgisine hakim olsak, şu senin yukarıda alıntıladığım yeri yazmazdınız.

  Bakıyorum da hala aynı hatadasınız. Anlama güçlüğü çekiyorsunuz. Hala sistemi, sistemin çarkları arasına girip değiştirme yolunu seçiyorsunuz. OLAMAZ! OLMAYACAK! Ben niye anlattım bu kadar? Bu yazıyı neden yazdım. Demek ki hiç bir tesiri yok.

  Olabildiği kadar uzak durmamız lazım. Yapabildiğimiz kadar geri durmalıyız.

  Size bir soru: Şu anda başımızda güya müslümanlar var. Polis ele geçti, yargı ele geçti, asker geçiyor, devlet kurumları geçti. Tek tük pislikler kaldı( kemalist-masonlar) Eee ne değişti? Hatta ahlaksızlık, fuhşiyat azdı da azdı! Haya ve ar ise bitti.

  Siz müslümanlar bu durumu anlayamayacaksınız. İyisi mi ben hadisler ve ayetler eşliğinde bundan nasıl kurtulacağımızı bir başka yazıda yazayım.


 14. 13
  ademidris Üye
  Peki kardeşim, allah yardımcın olsun.


 15. 14
  Snowdrop Elhamdülillah
  Her tesetürlüde şerefli olmuyor maalesef.
  Kadınların düzgün,namuslu bir işde namuslu çalışması da sapıklık değil.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son