Konusunu Oylayın.: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)
 1. 04.Aralık.2009, 23:31
  1
  Ferhat1991
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 30.Eylül.2009
  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 701
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 27

  2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)


  2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen) Mumsema selamun aleyküm arkadaşlar size şu 20 12 kehanetleri hakkında bir sorum olcak çoğu kişi diyorki yok 20 12 de kıyamet kopcak yok şöyle olcak böyle olcak elbette kıyamet vaktini sadece yüce ALLAH (C.C) bilir benim sorum 20 12 de kıyametmi kopcak deil 20 12 de bazı olaylar gerçekleşcekmiş marduk denen bir varlık dünyaya yaklaşcakmış marduk ve diğer olaylar hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız buda marduk adlı varlık hakkında biraz bilgi gerçeklik payı varmı bilginiz varmı acaba?
  Marduk 20 12 de Dünya' ya yaklaşırsa ne olur????


  Mayalardan ve Babillilerden kalan bilgilere bakılırsa kayıp gezegen Marduk 20 12'de dünyaya yaklaşacak ve her şeyi alt üst edecek Siz siz olun 23 Aralık 20 12 günü kimselere randevu vermeyin. Çünkü o gün eski uygarlıkların "Tanrıların gezegeni" dediği Marduk, 3600 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak. Bu bir kehanet değil. Fal, büyü, tütsü de değil. Bu, araştırmacı Burak Eldem'in yüzlerce kitap ve makale arasından tarayıp çıkardığı, sorguladığı ve "20 12: Marduk'la Randevu" adlı kitabında bütün ayrıntılarıyla tartıştığı bir iddia. Altı yüz sayfalık kitapta dünyanın karşılaştığı felaketler ve bu felaketlerin kutsal kitaplara giren, efsanelere dönüşen yansımaları sağlam kanıtlarla ve yalın neden sonuç ilişkileriyle tartışılıyor. Mesele basit olarak şu; dünyada büyük felaketler uygarlıkların başını ve sonunu belirliyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıkların kalıntılarında izi sürülen Marduk adlı gezegen bu felaketlerle yakından ilişkili. "Onuncu gezegen" olarak bilinen Marduk, 3661 yıllık bir yörünge periyoduna sahip. Ve özellikle Mayaların şaşırtıcı astronomik bilgilerine bakılırsa bu periyodlardan birinde Marduk 20 12 yılında dünyaya yaklaşacak. Bu büyüklükte bir kütlenin etkisi ise geçmişten biliniyor: Sel felaketleri, volkanik patlamalar ve bu patlamalarla tetiklenen depremler. Tıpkı Milattan Önce 1649 yılında olduğu gibi. Ege'deki volkanın patlamasıyla yaşanan felaket pek çok uygarlığın ortadan kalkmasına yol açmış. Sülfürün kızıla boyadığı nehirler ve dumanlar yüzünden "gökyüzünün kararması" gibi olaylar mitolojide ve kutsal kitaplardaki anlatılarda aynı biçimde yer alıyor. Ürpertici olan 1649 ile 20 12 yılı arasında tam 3661 yılın, yani Marduk'un yörünge süresinin bulunması.

  Mr.L^İ^F^E:
  Marduk, 36 milyar km. uzaklıkta olup, 3661 yılda bir dönerek dünyaya yakın geçiş yaptığı varsayılan gaz gezegen. İsmini Babil tanrılarının kralı Marduk'tan alır.

  Sümer yazıtlarında bu gezegene Geçiş Gezegeni anlamına gelen Nibiru denir. Babil astronomları ise ona, güçlü tanrıları Marduk'un adını verdi. Mısır belgelerinde Milyonlarca Yılın Gezegeni diye geçiyor. Gezegenin neden olduğu en büyük felaketin 13.000 yıl önceki Nuh Tufanı olduğu söylenmektedir. Son yörünge geçişini, MÖ 1649'da yapan gök cismi, Thera yanardağının patlamasını da içeren bir dizi doğal âfete neden olmuş, Mısır’dan Çıkış mitlerine esin kaynağı oluşturmuş, yakındoğu başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde siyasi ve sosyal dengeleri altüst etmiştir.

  Maya kozmolojisine göre içinde bulunduğumuz çağın, yani Beşinci Güneş'in bitiş tarihi olan 20 12 yılının baş kahramanı yine bu gizemli gök cismidir. Mayaların takvimine göre Marduk'un dünyaya yaklaşma tarihi kesin. Binlerce yıl önce Meksika'da Mısır piramitlerine benzeyen dev anıtlar inşa edebilen Maya kavminin bu takvimi nasıl bir bilgiyle hazırladığı tam olarak bilinmiyor. Aynı tarihlerdeki Sümer, Akat ve Babil belgelerinde de aynı dev gezegenden ya da gök cisminden sembolik olarak söz ediliyor. Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetmişlerdir. Bu tabletler şu anda İstanbul'daki müzelerdedir.

  Bilim çevreleri tarafından son yıllarda Güneş Sistemindeki 10. gezegen olduğu belirlenmiş ve belirli aralıklarla Dünya'ya çok yaklaştığı tespit edilmiştir. Sümerler tarafından Nibiru olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia edilmektedir.


  20 12'nin gizemi

  12'nci gezegen Marduk'un 7 yıl sonra Dünya'ya doğal felaket getireceğini iddia eden Rus uzman Sitchin'den SABAH'a özel.

  NUH TUFANI GİBİ OLUR
  Marduk, 3 bin 600 yılda bir Dünya'ya teğet geçer. Maya takvimine göre yeni ziyaret 20 12'de.
  Gezegenin neden olduğu en büyük felaket 13 bin yıl önceki Nuh Tufanı'ydı. Benzeri olabilir.
  Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetti. O tabletler İstanbul'daki müzelerde.  Marduk, ikinci Nuh Tufanı'nı yaşatacak

  '12. Gezegen Marduk' kitabıyla tanınan Zecharia Sitchin, Marduk'un 2010'lu yıllarda dünyanın yakınından geçeceğini ve bu esnada yeni bir 'Nuh Tufanı'nın' daha yaşanacağını iddia ediyor.

  Marduk gezegeninin yörüngesinin uzunluğu nedeniyle ancak 3 bin 600 yılda bir dünyayı ziyaret edebildiğine inanılıyor.

  Sümerler tarafından 'Nibiru' olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia ediliyor.

  Maya takvimine göre, 20 12 yılında dünyaya yakınlaşacak olan Marduk'un, tıpkı 13 bin yıl önce olduğu gibi dünyaya felaket getireceği öne sürülüyor.

  Dünyada Nuh Tufanı benzeri yeni bir felakete yol açacağını öne sürdüğü, '12. Gezegen Marduk'u 'meşhur eden' ünlü Rus araştırmacı-yazar Zecharia Sitchin, SABAH'a konuştu. Gezegenin 2010'lu yıllarda dünyaya yaklaştığında büyük bir felaket yaşanacağını söyleyen Sitchin, "Balık burcu çağı bittiğinde, Marduk kapımıza dayanmış olacak. Daha önce geldiğinde Nuh Tufanı yaşanmıştı" diye konuştu. Zecharia Sitchin sorularımıza çarpıcı yanıtlar verdi.


  * Kitaplarınıza da konu ettiğiniz, bilinmeyen bir gezegenin 20 12 yılında dünyamıza çarpacağı yönündeki tartışmalar hakkında ne söyleyebilirsiniz? 'X gezegeni' adını da verebileceğimiz bu gezegenin uzun ekliptik yörüngesi her 3 bin 600 yılda onu dünyamıza yakınlaştırıyor ve dünya üzerinde felaket etkisi yaratıyor. Gezegenin en büyük felaketi ise 13 bin yıl önce gerçekleşen büyük tufandır. Buna "Nuh Tufanı" denmesinin nedeni de İncil'de ve Sümeryazıtlarında bahsinin geçmesi. İnsanoğlu kurtuldu çünkü tufanın kahramanı bir gemi inşa etti ve Ağrı Dağı'nın zirvesine erişti. Bu bağlamda Marduk'un neden olduğu felaketin, Türkiye ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz.


  1983'TE TELESKOPLA GÖRÜLDÜ

  * Hangi uygarlıklar bu gezegenden haberdardı? Bu konu hakkında ilk bilgi sahibi olan Sümerlerdi. Ayrıca Babiller, Hititler ve Asurlular gezegenden haberdarlardı. Sümerler gezegeni 'Nibiru' Babiller ise tanrıların ismi olan 'Marduk' olarak adlandırdılar. Mısır ve Filistin'de gezegen 'kanatlı yuvarlak' olarak tarif ediliyor. İstanbul ve Ankara'daki arkeoloji müzelerini gezenler, yüzlerce yıllık birçok yapıt üzerinde bu sembolü görebilirler.

  * O zaman neden kitabınızda bu gezegen '12. gezegen' diye yer alıyor ve neden 'bilinmeyen' olarak nitelendiriyorsunuz? Sümerler bu gezegeni, güneş sistemimizde güneş, ay ve bilinen 9 gezegene ek olarak algıladılar ve güneş sisteminin 12. üyesi olarak kabul ettiler. Bununla beraber Akatlar şimdi Berlin müzesinde yer alan silindir bir mühür üzerinde güneşin merkezde olduğu ve bütün gezegenlerin gösterildiği bir güneş sistemi resmetti. Bu gezegen uzun ekliptik yörüngesi yüzünden teleskoplarla görülmüyor. Fakat 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu onu görmeyi başardı.


 2. 04.Aralık.2009, 23:31
  1
  Ferhat1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  selamun aleyküm arkadaşlar size şu 20 12 kehanetleri hakkında bir sorum olcak çoğu kişi diyorki yok 20 12 de kıyamet kopcak yok şöyle olcak böyle olcak elbette kıyamet vaktini sadece yüce ALLAH (C.C) bilir benim sorum 20 12 de kıyametmi kopcak deil 20 12 de bazı olaylar gerçekleşcekmiş marduk denen bir varlık dünyaya yaklaşcakmış marduk ve diğer olaylar hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız buda marduk adlı varlık hakkında biraz bilgi gerçeklik payı varmı bilginiz varmı acaba?
  Marduk 20 12 de Dünya' ya yaklaşırsa ne olur????


  Mayalardan ve Babillilerden kalan bilgilere bakılırsa kayıp gezegen Marduk 20 12'de dünyaya yaklaşacak ve her şeyi alt üst edecek Siz siz olun 23 Aralık 20 12 günü kimselere randevu vermeyin. Çünkü o gün eski uygarlıkların "Tanrıların gezegeni" dediği Marduk, 3600 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak. Bu bir kehanet değil. Fal, büyü, tütsü de değil. Bu, araştırmacı Burak Eldem'in yüzlerce kitap ve makale arasından tarayıp çıkardığı, sorguladığı ve "20 12: Marduk'la Randevu" adlı kitabında bütün ayrıntılarıyla tartıştığı bir iddia. Altı yüz sayfalık kitapta dünyanın karşılaştığı felaketler ve bu felaketlerin kutsal kitaplara giren, efsanelere dönüşen yansımaları sağlam kanıtlarla ve yalın neden sonuç ilişkileriyle tartışılıyor. Mesele basit olarak şu; dünyada büyük felaketler uygarlıkların başını ve sonunu belirliyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıkların kalıntılarında izi sürülen Marduk adlı gezegen bu felaketlerle yakından ilişkili. "Onuncu gezegen" olarak bilinen Marduk, 3661 yıllık bir yörünge periyoduna sahip. Ve özellikle Mayaların şaşırtıcı astronomik bilgilerine bakılırsa bu periyodlardan birinde Marduk 20 12 yılında dünyaya yaklaşacak. Bu büyüklükte bir kütlenin etkisi ise geçmişten biliniyor: Sel felaketleri, volkanik patlamalar ve bu patlamalarla tetiklenen depremler. Tıpkı Milattan Önce 1649 yılında olduğu gibi. Ege'deki volkanın patlamasıyla yaşanan felaket pek çok uygarlığın ortadan kalkmasına yol açmış. Sülfürün kızıla boyadığı nehirler ve dumanlar yüzünden "gökyüzünün kararması" gibi olaylar mitolojide ve kutsal kitaplardaki anlatılarda aynı biçimde yer alıyor. Ürpertici olan 1649 ile 20 12 yılı arasında tam 3661 yılın, yani Marduk'un yörünge süresinin bulunması.

  Mr.L^İ^F^E:
  Marduk, 36 milyar km. uzaklıkta olup, 3661 yılda bir dönerek dünyaya yakın geçiş yaptığı varsayılan gaz gezegen. İsmini Babil tanrılarının kralı Marduk'tan alır.

  Sümer yazıtlarında bu gezegene Geçiş Gezegeni anlamına gelen Nibiru denir. Babil astronomları ise ona, güçlü tanrıları Marduk'un adını verdi. Mısır belgelerinde Milyonlarca Yılın Gezegeni diye geçiyor. Gezegenin neden olduğu en büyük felaketin 13.000 yıl önceki Nuh Tufanı olduğu söylenmektedir. Son yörünge geçişini, MÖ 1649'da yapan gök cismi, Thera yanardağının patlamasını da içeren bir dizi doğal âfete neden olmuş, Mısır’dan Çıkış mitlerine esin kaynağı oluşturmuş, yakındoğu başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde siyasi ve sosyal dengeleri altüst etmiştir.

  Maya kozmolojisine göre içinde bulunduğumuz çağın, yani Beşinci Güneş'in bitiş tarihi olan 20 12 yılının baş kahramanı yine bu gizemli gök cismidir. Mayaların takvimine göre Marduk'un dünyaya yaklaşma tarihi kesin. Binlerce yıl önce Meksika'da Mısır piramitlerine benzeyen dev anıtlar inşa edebilen Maya kavminin bu takvimi nasıl bir bilgiyle hazırladığı tam olarak bilinmiyor. Aynı tarihlerdeki Sümer, Akat ve Babil belgelerinde de aynı dev gezegenden ya da gök cisminden sembolik olarak söz ediliyor. Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetmişlerdir. Bu tabletler şu anda İstanbul'daki müzelerdedir.

  Bilim çevreleri tarafından son yıllarda Güneş Sistemindeki 10. gezegen olduğu belirlenmiş ve belirli aralıklarla Dünya'ya çok yaklaştığı tespit edilmiştir. Sümerler tarafından Nibiru olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia edilmektedir.


  20 12'nin gizemi

  12'nci gezegen Marduk'un 7 yıl sonra Dünya'ya doğal felaket getireceğini iddia eden Rus uzman Sitchin'den SABAH'a özel.

  NUH TUFANI GİBİ OLUR
  Marduk, 3 bin 600 yılda bir Dünya'ya teğet geçer. Maya takvimine göre yeni ziyaret 20 12'de.
  Gezegenin neden olduğu en büyük felaket 13 bin yıl önceki Nuh Tufanı'ydı. Benzeri olabilir.
  Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetti. O tabletler İstanbul'daki müzelerde.  Marduk, ikinci Nuh Tufanı'nı yaşatacak

  '12. Gezegen Marduk' kitabıyla tanınan Zecharia Sitchin, Marduk'un 2010'lu yıllarda dünyanın yakınından geçeceğini ve bu esnada yeni bir 'Nuh Tufanı'nın' daha yaşanacağını iddia ediyor.

  Marduk gezegeninin yörüngesinin uzunluğu nedeniyle ancak 3 bin 600 yılda bir dünyayı ziyaret edebildiğine inanılıyor.

  Sümerler tarafından 'Nibiru' olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia ediliyor.

  Maya takvimine göre, 20 12 yılında dünyaya yakınlaşacak olan Marduk'un, tıpkı 13 bin yıl önce olduğu gibi dünyaya felaket getireceği öne sürülüyor.

  Dünyada Nuh Tufanı benzeri yeni bir felakete yol açacağını öne sürdüğü, '12. Gezegen Marduk'u 'meşhur eden' ünlü Rus araştırmacı-yazar Zecharia Sitchin, SABAH'a konuştu. Gezegenin 2010'lu yıllarda dünyaya yaklaştığında büyük bir felaket yaşanacağını söyleyen Sitchin, "Balık burcu çağı bittiğinde, Marduk kapımıza dayanmış olacak. Daha önce geldiğinde Nuh Tufanı yaşanmıştı" diye konuştu. Zecharia Sitchin sorularımıza çarpıcı yanıtlar verdi.


  * Kitaplarınıza da konu ettiğiniz, bilinmeyen bir gezegenin 20 12 yılında dünyamıza çarpacağı yönündeki tartışmalar hakkında ne söyleyebilirsiniz? 'X gezegeni' adını da verebileceğimiz bu gezegenin uzun ekliptik yörüngesi her 3 bin 600 yılda onu dünyamıza yakınlaştırıyor ve dünya üzerinde felaket etkisi yaratıyor. Gezegenin en büyük felaketi ise 13 bin yıl önce gerçekleşen büyük tufandır. Buna "Nuh Tufanı" denmesinin nedeni de İncil'de ve Sümeryazıtlarında bahsinin geçmesi. İnsanoğlu kurtuldu çünkü tufanın kahramanı bir gemi inşa etti ve Ağrı Dağı'nın zirvesine erişti. Bu bağlamda Marduk'un neden olduğu felaketin, Türkiye ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz.


  1983'TE TELESKOPLA GÖRÜLDÜ

  * Hangi uygarlıklar bu gezegenden haberdardı? Bu konu hakkında ilk bilgi sahibi olan Sümerlerdi. Ayrıca Babiller, Hititler ve Asurlular gezegenden haberdarlardı. Sümerler gezegeni 'Nibiru' Babiller ise tanrıların ismi olan 'Marduk' olarak adlandırdılar. Mısır ve Filistin'de gezegen 'kanatlı yuvarlak' olarak tarif ediliyor. İstanbul ve Ankara'daki arkeoloji müzelerini gezenler, yüzlerce yıllık birçok yapıt üzerinde bu sembolü görebilirler.

  * O zaman neden kitabınızda bu gezegen '12. gezegen' diye yer alıyor ve neden 'bilinmeyen' olarak nitelendiriyorsunuz? Sümerler bu gezegeni, güneş sistemimizde güneş, ay ve bilinen 9 gezegene ek olarak algıladılar ve güneş sisteminin 12. üyesi olarak kabul ettiler. Bununla beraber Akatlar şimdi Berlin müzesinde yer alan silindir bir mühür üzerinde güneşin merkezde olduğu ve bütün gezegenlerin gösterildiği bir güneş sistemi resmetti. Bu gezegen uzun ekliptik yörüngesi yüzünden teleskoplarla görülmüyor. Fakat 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu onu görmeyi başardı.

 3. 04.Aralık.2009, 23:57
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,997
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  --->: 2012 hakkında
  bu madruk ve benzeri şeyler hepsi efsane..
  geleceği sadece Allah bilir.


 4. 04.Aralık.2009, 23:57
  2
  Moderatör  bu madruk ve benzeri şeyler hepsi efsane..
  geleceği sadece Allah bilir.

 5. 05.Aralık.2009, 00:00
  3
  Ferhat1991
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 30.Eylül.2009
  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 701
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 27

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  hmm peki saol ALLAH (C.C) razı olsun


 6. 05.Aralık.2009, 00:00
  3
  Ferhat1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  hmm peki saol ALLAH (C.C) razı olsun

 7. 05.Aralık.2009, 00:04
  4
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,997
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  GAYB NEDİR?
  Kur'an gayb kelimesini, insanların içlerinde taşıdıkları şeyleri, gelecekleriyle ve dönecekleri yerle ilgili hususları, geçmişte kalmış kişi ve olayların bilgisini, insan dışı varlılar dünyasını, ahiret hayatını ve gelecek olayları içine alacak biçimde hep hazır olanın zıddı anlamında kullanılır.

  Müşâhede alanının dışında olması, gaybın insanlarca bilinememesini ifade eder. Bu nedenle Kur'an sürekli gaybın yalnız Allah tarafından bilinebileceğini anlatır:

  "Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse gaybı bilemez" (en-Neml, 27/65).
  "Gayb, Allah'ındır" (Yunus,10/20).
  "Gaybın anahtarları O'nun yanındadır, onları Allah'tan başkası bilmez" (el-En'âm, 6/59).

  Ayrıca Hz. Peygamber'e de, "Ben size Allah'ın hazineleri yanımdadır demiyorum. Gaybı da bilmem"(el-En'âm, 6/50) demesi buyurulur. Kur'an'da elliden fazla ayet gaybı yalnız Allah'ın bilebileceğiyle ilgilidir.


 8. 05.Aralık.2009, 00:04
  4
  Moderatör
  GAYB NEDİR?
  Kur'an gayb kelimesini, insanların içlerinde taşıdıkları şeyleri, gelecekleriyle ve dönecekleri yerle ilgili hususları, geçmişte kalmış kişi ve olayların bilgisini, insan dışı varlılar dünyasını, ahiret hayatını ve gelecek olayları içine alacak biçimde hep hazır olanın zıddı anlamında kullanılır.

  Müşâhede alanının dışında olması, gaybın insanlarca bilinememesini ifade eder. Bu nedenle Kur'an sürekli gaybın yalnız Allah tarafından bilinebileceğini anlatır:

  "Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse gaybı bilemez" (en-Neml, 27/65).
  "Gayb, Allah'ındır" (Yunus,10/20).
  "Gaybın anahtarları O'nun yanındadır, onları Allah'tan başkası bilmez" (el-En'âm, 6/59).

  Ayrıca Hz. Peygamber'e de, "Ben size Allah'ın hazineleri yanımdadır demiyorum. Gaybı da bilmem"(el-En'âm, 6/50) demesi buyurulur. Kur'an'da elliden fazla ayet gaybı yalnız Allah'ın bilebileceğiyle ilgilidir.

 9. 05.Aralık.2009, 00:10
  5
  yusufyüzlüler
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Aralık.2009
  Üye No: 67434
  Mesaj Sayısı: 2
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  ALLAH cc kıyametin saatini yüce kuranı kerimde vermiyorken malesef bir amerikan
  flimi dünyada reyting yapacak diye mayaları izliyoruz..
  ona varana kadar kıyametten önce neler yapmalıyız olması gerekiyor..selametle


 10. 05.Aralık.2009, 00:10
  5
  ALLAH cc kıyametin saatini yüce kuranı kerimde vermiyorken malesef bir amerikan
  flimi dünyada reyting yapacak diye mayaları izliyoruz..
  ona varana kadar kıyametten önce neler yapmalıyız olması gerekiyor..selametle

 11. 05.Aralık.2009, 00:14
  6
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,997
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  Alıntı
  ALLAH cc kıyametin saatini yüce kuranı kerimde vermiyorken malesef bir amerikan
  flimi dünyada reyting yapacak diye mayaları izliyoruz..
  ona varana kadar kıyametten önce neler yapmalıyız olması gerekiyor..selametle
  İnternette arama yaptım ve marduk hakkında çıkan resimlere baktım. genelde önüme çıkan resimler, bir canavar ve elinde bir haç.
  Müslüman bu gibi asılsız efsanelere kanmaz.


 12. 05.Aralık.2009, 00:14
  6
  Moderatör
  Alıntı
  ALLAH cc kıyametin saatini yüce kuranı kerimde vermiyorken malesef bir amerikan
  flimi dünyada reyting yapacak diye mayaları izliyoruz..
  ona varana kadar kıyametten önce neler yapmalıyız olması gerekiyor..selametle
  İnternette arama yaptım ve marduk hakkında çıkan resimlere baktım. genelde önüme çıkan resimler, bir canavar ve elinde bir haç.
  Müslüman bu gibi asılsız efsanelere kanmaz.

 13. 05.Aralık.2009, 00:58
  7
  DZALBAY
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 08.Temmuz.2008
  Üye No: 24825
  Mesaj Sayısı: 2,263
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 39
  Yaş: 62

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  Alıntı
  Marduk, 3600 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak
  Alıntı
  Son yörünge geçişini, MÖ 1649'da yapan gök cismi,
  Koskoca bir yalan olduğu burada görünmüyor mu?İkisi arasında tam olarak 3363 yıl var.Bu tür hesaplar mikrometrik hesaplanır.Ay pardon 300 küsur yıllık bir hata oldu denemez...Rabbim cc düzeni kurarken öyle yaratmış ki;hangi gezegen veya yıldız,kaç bin yıl önce veya sonra nerede idi, nerede olacak hesaplanabilir...

  Kıyametin kopması için bir gezegene ,bir nükleer bombaya veya uzaylılara gerek yok;Rabbim cc'in ''OL'' demesi yeter...

  Alıntı
  Müslüman bu gibi asılsız efsanelere kanmaz.
  Aynen katılıyorum...


 14. 05.Aralık.2009, 00:58
  7
  Kıdemli Üye
  Alıntı
  Marduk, 3600 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak
  Alıntı
  Son yörünge geçişini, MÖ 1649'da yapan gök cismi,
  Koskoca bir yalan olduğu burada görünmüyor mu?İkisi arasında tam olarak 3363 yıl var.Bu tür hesaplar mikrometrik hesaplanır.Ay pardon 300 küsur yıllık bir hata oldu denemez...Rabbim cc düzeni kurarken öyle yaratmış ki;hangi gezegen veya yıldız,kaç bin yıl önce veya sonra nerede idi, nerede olacak hesaplanabilir...

  Kıyametin kopması için bir gezegene ,bir nükleer bombaya veya uzaylılara gerek yok;Rabbim cc'in ''OL'' demesi yeter...

  Alıntı
  Müslüman bu gibi asılsız efsanelere kanmaz.
  Aynen katılıyorum...

 15. 05.Aralık.2009, 01:18
  8
  bureyde07
  GARİP AŞIK

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Aralık.2009
  Üye No: 67695
  Mesaj Sayısı: 117
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 32

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  gaybı yalnız Allah bilir. efsanalara inanılmaz. 2000 yılı için de epeyce yazılıp çizilmişti..


 16. 05.Aralık.2009, 01:18
  8
  GARİP AŞIK
  gaybı yalnız Allah bilir. efsanalara inanılmaz. 2000 yılı için de epeyce yazılıp çizilmişti..

 17. 05.Aralık.2009, 01:28
  9
  Ferhat1991
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 30.Eylül.2009
  Üye No: 58064
  Mesaj Sayısı: 701
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 27

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  ben ztn inanmıyorum elbette yüce rabbim ALLAH (C.C) den başka kimse bilemez kıyamet vaktini bilemez çoğu bilim insanının kıyamet dışında bazı olaylar fln gerçekleşcek demesi biraz merak uyandırdı bende bu yüzdende size danışim dedim net ve doyurucu cevaplarınızdan dolayı yüce rabbim ALLAH (C.C) sizden razı olsun selam ve dua ile iyi geceler


 18. 05.Aralık.2009, 01:28
  9
  Ferhat1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  ben ztn inanmıyorum elbette yüce rabbim ALLAH (C.C) den başka kimse bilemez kıyamet vaktini bilemez çoğu bilim insanının kıyamet dışında bazı olaylar fln gerçekleşcek demesi biraz merak uyandırdı bende bu yüzdende size danışim dedim net ve doyurucu cevaplarınızdan dolayı yüce rabbim ALLAH (C.C) sizden razı olsun selam ve dua ile iyi geceler

 19. 21.Kasım.2010, 16:19
  10
  uFuKSr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Kasım.2010
  Üye No: 80661
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 27

  --->: 2012 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  S.a

  Marduk nedir pek bilmem.Araştırdım ama pek mantıklı qelmedi.
  Ancak Mısır ve Maya kehanetleri dünyanın kaderini deqiştirebilecek sayısız qizemli işaretlerle doludur.
  Arkadaşlara bakıyorum ; yok efendim neymiş elin amerikalısı sırf filmi reytink yapacak diye uydurmuş..Yok artık arkadaşım ya..
  Az bilmekle bilmemek arasında çok fazla fark yoktur.
  Az bildiqiniz için derinlemesine düşünemiyor ve herşeyi tasavvufi açıdan deqerlendiriyorsunuz..Ey müminler! beyninizi zekanızı kullanmaktan aciz kalmayın!
  Söylüyorum size..Hep böyle hazırcı olduqnuz için qelişemedik..Yani bunu dinsel olarak alqılamayın..İslam şüphesiz dünyadaki tek qerçek ve mükemmel din..
  Hiç bişeyi sorqulamadan kabul etmek bilmek deqildir , cehalettir.
  Okuyun , araştırın bakın.. Binlerce yıl öncesinden bunları saptayan insanların amacı 2010 yılında yapılan bi filmin qişe rekorları kırma amacı qüdebilir mi?
  Mantıklı olun ey müslimler ..
  Burda açıklamaya kalksam düşüncelerimi bildiklerimi 5 saatlik belqesel olur..

  KİMSE 20 12 İÇİN TAM ANLAMIYLA BİR KIYAMET DEMİYOR ZATEN..
  PEKİ DÜNYADA EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ Bİ TUFAN KIYAMET SAYILABİLİR Mİ?
  LÜTFEN ÖRÜMCEK BEYİNLİ OLMAYIN , KIYAMETTEN BAHSETMİYORUM..
  20 12'DEN BAHSEDİYORUM.UNUTMAYIN DÜNYAYA DİN OLARAK SADECE İSLAM İNMEDİ.DİĞER DİNLERDEN DE BU KONULARDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

  DEMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY..ARAŞTIRMADAN KONUŞMAYIN.BİR KIYAMETTEN BAHSETMİYORUZ AMA BÜYÜK TUFANLARDAN VE YENİ Bİ BAŞLANGIÇTAN BELKİ DE..

  SADECE ARAŞTIRIN , OKUYUN , İZLEYİN..AMA SAKIN DOGMATIK KALMAYIN.

  20 12 TARİHİ İLE İLGİLİ KURANI KERİMDE ÜSTÜ KAPALI OLARAK GEÇEN ŞEYLER OLABİLİR BUNLARI DA ARAŞTIRIN.

  AMA SAKIN KESTİRİP ATMAYIN..

  Saqlıcakla kalın..


 20. 21.Kasım.2010, 16:19
  10
  uFuKSr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  S.a

  Marduk nedir pek bilmem.Araştırdım ama pek mantıklı qelmedi.
  Ancak Mısır ve Maya kehanetleri dünyanın kaderini deqiştirebilecek sayısız qizemli işaretlerle doludur.
  Arkadaşlara bakıyorum ; yok efendim neymiş elin amerikalısı sırf filmi reytink yapacak diye uydurmuş..Yok artık arkadaşım ya..
  Az bilmekle bilmemek arasında çok fazla fark yoktur.
  Az bildiqiniz için derinlemesine düşünemiyor ve herşeyi tasavvufi açıdan deqerlendiriyorsunuz..Ey müminler! beyninizi zekanızı kullanmaktan aciz kalmayın!
  Söylüyorum size..Hep böyle hazırcı olduqnuz için qelişemedik..Yani bunu dinsel olarak alqılamayın..İslam şüphesiz dünyadaki tek qerçek ve mükemmel din..
  Hiç bişeyi sorqulamadan kabul etmek bilmek deqildir , cehalettir.
  Okuyun , araştırın bakın.. Binlerce yıl öncesinden bunları saptayan insanların amacı 2010 yılında yapılan bi filmin qişe rekorları kırma amacı qüdebilir mi?
  Mantıklı olun ey müslimler ..
  Burda açıklamaya kalksam düşüncelerimi bildiklerimi 5 saatlik belqesel olur..

  KİMSE 20 12 İÇİN TAM ANLAMIYLA BİR KIYAMET DEMİYOR ZATEN..
  PEKİ DÜNYADA EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ Bİ TUFAN KIYAMET SAYILABİLİR Mİ?
  LÜTFEN ÖRÜMCEK BEYİNLİ OLMAYIN , KIYAMETTEN BAHSETMİYORUM..
  20 12'DEN BAHSEDİYORUM.UNUTMAYIN DÜNYAYA DİN OLARAK SADECE İSLAM İNMEDİ.DİĞER DİNLERDEN DE BU KONULARDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

  DEMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY..ARAŞTIRMADAN KONUŞMAYIN.BİR KIYAMETTEN BAHSETMİYORUZ AMA BÜYÜK TUFANLARDAN VE YENİ Bİ BAŞLANGIÇTAN BELKİ DE..

  SADECE ARAŞTIRIN , OKUYUN , İZLEYİN..AMA SAKIN DOGMATIK KALMAYIN.

  20 12 TARİHİ İLE İLGİLİ KURANI KERİMDE ÜSTÜ KAPALI OLARAK GEÇEN ŞEYLER OLABİLİR BUNLARI DA ARAŞTIRIN.

  AMA SAKIN KESTİRİP ATMAYIN..

  Saqlıcakla kalın..

 21. 21.Kasım.2010, 16:27
  11
  nesligul
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 30.Ekim.2010
  Üye No: 80092
  Mesaj Sayısı: 305
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 31
  Bulunduğu yer: Hollanda

  --->: 20 12 hakkında (Marduk - efsanevi gezegen)

  DEMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY..ARAŞTIRMADAN KONUŞMAYIN.BİR KIYAMETTEN BAHSETMİYORUZ AMA BÜYÜK TUFANLARDAN VE YENİ Bİ BAŞLANGIÇTAN BELKİ DE..

  SADECE ARAŞTIRIN , OKUYUN , İZLEYİN..AMA SAKIN DOGMATIK KALMAYIN.

  20 12 TARİHİ İLE İLGİLİ KURANI KERİMDE ÜSTÜ KAPALI OLARAK GEÇEN ŞEYLER OLABİLİR BUNLARI DA ARAŞTIRIN.

  AMA SAKIN KESTİRİP ATMAYIN..


  onemli olan dunyanin batmasini arastirip arastirmak degilki..
  KEstirip atmasak neye yararki??
  HEr nefis olumu tadacaktir
  AMA onemli olan ise AZIGIMIZI BIZ HAZIRLIYABILDIKMI?????
  IBADETLERIMIZI YAPABILIYORMUYUZ?
  ALLAHA KULLUGUMUZU PEYGAMER EFENDIMIZE LAYIKIYLA UMMETLIK YAPIORMUYUZ??
  bunlari dusunsek daha iy olur bence.. 22. 21.Kasım.2010, 16:27
  11
  Devamlı Üye
  DEMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY..ARAŞTIRMADAN KONUŞMAYIN.BİR KIYAMETTEN BAHSETMİYORUZ AMA BÜYÜK TUFANLARDAN VE YENİ Bİ BAŞLANGIÇTAN BELKİ DE..

  SADECE ARAŞTIRIN , OKUYUN , İZLEYİN..AMA SAKIN DOGMATIK KALMAYIN.

  20 12 TARİHİ İLE İLGİLİ KURANI KERİMDE ÜSTÜ KAPALI OLARAK GEÇEN ŞEYLER OLABİLİR BUNLARI DA ARAŞTIRIN.

  AMA SAKIN KESTİRİP ATMAYIN..


  onemli olan dunyanin batmasini arastirip arastirmak degilki..
  KEstirip atmasak neye yararki??
  HEr nefis olumu tadacaktir
  AMA onemli olan ise AZIGIMIZI BIZ HAZIRLIYABILDIKMI?????
  IBADETLERIMIZI YAPABILIYORMUYUZ?
  ALLAHA KULLUGUMUZU PEYGAMER EFENDIMIZE LAYIKIYLA UMMETLIK YAPIORMUYUZ??
  bunlari dusunsek daha iy olur bence..

+ Yorum Gönder