5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Ferhat1991 Emekli
     

  Kafirin bana sorduğu soru ne cevap vermeliyim?

  selamun aleyküm arkadaşlar bir kafirin bana sorduğu soru Kur’an’ı Kerim 22 sene, 2 ay, 22 günde tamamlanmış yaklaşık 23 sene derler peki mantıklı düşün 23 senede bir araştırma yap kitapları incele ve buna göre bir kitap yaz senin kitapta fena olmaz bence, mantıklı olalım eğer allah bir kitap yollayacaksa neden bu kadar uzun sürede yollasın hani depremi yapıp bir gecede 20 bine yakın insanı öldüren allah bir kitabı 23 senedemi yollar saçma değilmi...
  ne cvp vermeliyim

  İlgili Yazılar

 2. 2
  abdullah biri Kıdemli Üye

  --->: kafirin bana sorduğu soru ne cevap vermeliyim?

  askerde olan oğlunu postacı aniden oğlun öldü derse ne olur kadıncağız olduğu yerde yığılıvermezmi. onun için alıştıra alıştıra söylerler. Puta tapan bir toplumdan kendi kızlarını diri diri gömen bir milletten yeryüzünün en şerefli insanları ortaya çıkarmak için tabiki tedricen inmesi gerekiyordu. şunuda unutma Efendimiz (SAV) okuma yazma bilmez idi. ne ilen araştıracaktı. o soruyu sorana sor bakalım sende Kur'an a benzer bir ayet yazsana hemde bugünkü teknoloji ile...sen hangi taraftasın ona karar ver  selam ve dua ile


 3. 3
  Ferhat1991 Emekli

  --->: kafirin bana sorduğu soru ne cevap vermeliyim?

  hangi taraftasın sorunu banamı sordun ?


 4. Reklam

 5. 4
  Desert Rose Kıdemli Üye

  --->: kafirin bana sorduğu soru ne cevap vermeliyim?

  Ferhat kardeşim Allah c.c kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerimi eğer dileseydi iki dk dada indirebilirdi buna hiç şüphesiz gücü yeter. ama 23 sene gibi bir zaman diliminde indirdi çünkü O'nunla birlikte Efendimiz (s.a.v)i de bu ümmete gönderdi Kur'an bize yasakları,helalleri yani bir Müslümanın nasıl yaşayacağını Rabbisine nasıl kul olabileceğini bildirir Peygamber efendimiz bizzat Kur'anın istediği şekilde yaşayarak ümmetine öğretmiştir.Efendimiz (s.a.v) biz Müslümanlara en güzel şekilde örnek ve öğretici olmuştur.Allah c.c bütün Müslümanları İmandan Kur'an dan Efendimz (s.a.v)in öğretileri ve sünneti seniyyelerinden ayırmasın...(Allah c.c herşeyin daha iyisini bilir...)


 6. 5
  abdullah biri Kıdemli Üye
  yanlış anlaşıldı hakkını helal et.


 7. 6
  Desert Rose Kıdemli Üye
  Abdullah biri kardeş anlatırken ifade edememiş kafir ona öyle sormuş oda bizlere soruyor sen yanliş anlamışsın kardeş


 8. 7
  Ferhat1991 Emekli
  helal olsun da ben kafirin bana yönelttiği sorulara cevap veremesem ve soruları buraya yazsam onu imana getirmek için bana yardımcı olurmusunuz


 9. 8
  Ferhat1991 Emekli
  ferhat peki sana sunu sorayım,hanı derler ya aslında kutsal kıtapların her bırı ıslamı anlatır ona yonlendırır dıye ve derler kı daha dogrusu dıyorsunuz kı: son kıtap kurandır ve degıstırılemez.madem onca kutsal kıtap,onca peygamber herkese ıslamı anlattıda senın allahının gucu yetmedı mı bu kıtapların aslını korumasına!
  madem her bırı onun sözü.oncelıkle sunu soylemelıyım dua edıyorsunuz ya ''allahım bıze yardım et'' dıye.sızın allahınız o kadar yogun kı,mılyonlarca ınsan ölüyor açlıktan susuzluktan.bebekler ölüyor;hadı dıger ınsanların gunahları var pekı bebekler..o tertemız varlıklar?senın allahının gucu yetmıyor mu onları korumaya! ıstedıklerınız olunca sukur edıyorsunuz,oysa sızın cabanız olmadıgı surece hıc bırseyın oldugu yada olacagı yok! dedıgım gıbı bıraz mantıklı olursan kendı sorularının cevabını kendın bulabılırsın.  başka bir kafirin yönelttiği soruda bu ne demeliyim?


 10. 9
  abdullah biri Kıdemli Üye
  birde olaya şöyle bak, çocuk veya bebek iken ölüp cennete gitmekmi daha iyi. yoksa yağlı ballı yiyip büyüyüp cehenneme gitmekmi.. herkes çektiği sıkıntı miktarınca yüksek derecelere ulaşır.

  Evvelki kitapları Rabbimiz söz vermemişki koruyacağına orda murad ettiği nice hikmetler olduğu için müsade etmiş. Ama Kur'an ı koruyacağına söz vermiş.


 11. 10
  Ferhat1991 Emekli
  saol ALLAH (C.C) razı olsun şu kafirlere bir imana getirebilsem


 12. 11
  αѕαвє Emekli
  Alıntı
  saol ALLAH (C.C) razı olsun şu kafirlere bir imana getirebilsem
  tebliğ bizden hidayet Allah'tan =)
  Allah gayretini arttırsın kardeşim


+ Yorum Gönder