+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?

  Reklam  Yorum: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Esselamun aleykum bir sorum var kardes ben bidaha sigara içmiyecem diye yemin ettim ama yeminimi boZdum kefaret için sadece bir fakiri 10gunmu doyurmam gerek yada para olarak ne kadar bide oruç peşmepeşe tutmak şartmı!

 2. Misafir

  Yorum: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?


  Reklam


  Allaha yemin ettim ve yeminimi bozdum şartıda şuydu Allahım yemini mi bozarsam sen tipimi boz demiştim yeminimi bozdum Allah tipimi alırmı

 3. arifselim
  Yönetici
  Allah'a edilen yemin geçerlidir eğer bozmuşsan yemin kefareti vermek zorundasın. Ayrıca kendine beddua etmişsin bu sözünden de tövbe etmek zorundasın.

 4. Misafir
  Ben 13 yaşındayım ve büyük bir hata yapıyorum çok uzun zamandır, bu hatayı yapmayacağıma allah üzerine yemin ettim ama bozdum (çok pişmanım)

 5. Misafir
  Ben ablamla tartıştım ve annemede yemin ederim onunla konuşmıcam kapıma gelmesin diye söyledim aradan 2 hafta geçti annem zor bela getirdi kanlı bıçaklı değilsiniz küslük olmaz kardeş arasında diye bana getirdi barıştırdı komşumda yemin etmek ve bozmak kötü bişey 2 tane evladın var allah ondan çıkarmasın diye söyledi içime dert oldu ne yapmam gerekir yani hemen oruç tutup yada kaferatini mi ödemek gerek çocukları katınca bende kızdım komşuma çocukları katma ne gerekiyorsa yaparım nereye çocuklarımı katıyorsun dedim gerçekten öle bişey olur mu aklımdan çıkmıyo kafayı yicem

 6. arifselim
  Yönetici
  Ettiğin yeminin çocuklarla hiç bir ilgisi yoktur. Böyle sözler cahilce söylenen sözlerdir. Barışmakla iyi etmişsiniz. Artık bu yemininin kefaretini vermen yeterlidir. Yemin bozulduğunda hayırlı bir şey olacaksa onu bozman gerekir.

 7. Misafir
  - Ben bir yemin ettim mi hatırlamıyorum. Ama ettiysem bozdum. Bozulduktan sonra bu yemin geçerli olur mu yine ?


  - hocam ben şimdi yemin etmiştim ve o yemini bozdum ama büyük yemin etmiştim anneme ve babam ve kardeşim üstüne yemin etmiştim hocam bunu ne yapmam gerekir... ):

 8. mum
  Administrator
  Sen yemin etmemişsin ailene beddua etmişsin. Allahtan af dile ve pişman olduğunu bildir ve bir fakire sadaka ver

 9. Misafir
  Ben kilo vermek için 60 kiloya düşene kadar hamur işi ve hamur işi tatlı yemiycem yemin ederim dedim. Ama çikolata , kurabiye , bisküvi yedim. Yeminim bozulmuşmudur? Bozulduysa 10 fakire birer paket tuz yada dini dua kitabı alsam olurmu?

 10. mum
  Administrator
  Yeminim bozulmuşmudur? Bozulduysa 10 fakire birer paket tuz yada dini dua kitabı alsam olurmu?
  Yemini ve cezasını belirleyen Allahu Telaadır. Öyle herkes kendi kafasına göre bir şeyler veremez

  Yemininiz bozuldu ve cezası 10 fakire sabah ve akşam yemek yedirmenizdir. Para olarak yaklaşık 150 tl dir.
  150 tl maddi gücü olmayan 3 gün oruç tutar.

 11. Misafir
  merhaba ben 10 yaşında bir kızım ve buluğ çağına girmedim ve kaç kere yemin ettiğimi bilmiyorum şimdi ben yemin keffâreti yapmak zorundamıyım?

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Merhaba. Büluğ çağından önce edilen yeminler için kefarete gerek olmaz. Ama artık bundan sonra dikkat etmelisin ve kendini alıştırmalısın. Çünkü bunu artık anlıyor olman bile sorumluluğunun başladığına yada başlamak üzere olduğunun işaretidir.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
tevbe bozulunca yapılması gerekenler,  yeminimi bozdum,  yemin bozulunca ne yapılır,  yemin bozulunca ne yapmak gerekir,  yemin bozunca ne yapmak gerekir,  tövbe bozunca ne yapmalı,  yemin bozulduğunda ne yapılmalı