+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?

  Reklam  Cevap: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?
  Birisi bana birseyi söylemisti ve ben o şeyi söylemeyecegim diye yemin ettim ve bu söylenen şeyle ilgili ben birisine o konuyla ilgili ipucu verdim ve okiside o bana söyleneni ben ağzıma almadan söyle di bu durumda ben yeminimi bozmuş oluyor muyum

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?


  Reklam


  Birisi bana birseyi söylemisti ve ben o şeyi söylemeyecegim diye yemin ettim ve bu söylenen şeyle ilgili ben birisine o konuyla ilgili ipucu verdim ve okiside o bana söyleneni ben ağzıma almadan söyle di bu durumda ben yeminimi bozmuş oluyor muyum
  Siz söylediğiniz konu hakkında " ben o şeyi söylemeyecegim" dediiniz ama bu konu hakkında bilgi verdiniz sizin yine oruç kefareti vermeniz gerekir. Allahu alem

 3. Misafir
  Brnde yemin ettim evlat nasip olmasın dedim sigsra içtim eşimden gizli yakalandm ve yemin ettim sonra içmeye devam ettim ama o anki korkuyla istemsiz olarak evlat nasip olmasın dedim ve içiyorum da Ne yapmam lazım

 4. arifselim
  Yönetici
  Evlat nasip olmasın ve benzeri beddualar etmekle yemin edilmiş olmaz. Ancak bu tür sözleri kullanmak caiz değildir. Tövbe etmek gerekir.

 5. Misafir
  ayrıca gün içinde sürekli olmam gereken bir ilaç olduğu için de oruç tutamıyorum ne yazık ki .o yüzden maddi yönden karşılayacağım kefareti.buna Göre ne yapmalıyım diye sorayım

 6. arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Yemin bir borç ve sorumluluktur. Öncelikle yemin yerine getirilmelidir. Eğer yemin bozulursa kefareti yerine getirilmelidir. Yemin kefareti ayeti kerimede geçtiği üzere şu şekilde yerine getirilmelidir:

  Âyetin açık ifadesinden de anlaşılacağı üzere; yalan yere yapılan her bir yemin için öncelikle:
  1- On fakiri yedirmek,
  2- On fakiri giydirmek,
  3- Mü’min bir köle âzâd etmek.
  Eğer bunları yapmaya imkân bulunamaz veya bunlara güç yetirilemezse, yalan yere yapılan her bir yemin için üç gün oruç tutulur.

 7. Misafir
  Ben erkek arkadasima yemin etmistim bi erkege mesaj atarsam allah bana evlenmeyi nasip etmesin diye bi erkek surekli rahatsız ediyodu cvp yazdim ve mesaji erkek arkasdasimada gosterdim erkek arkadasim bana gosterdin mesaji yemin bozulmaz ben arkamdan is cevirirsen kastinda soyledim yemin bozulmadi merak etme dedi şimdi yemin bozuldu mu ? Eger bozulduysa ne yapmaliyim ?

 8. arifselim
  Yönetici
  Bu ettiğiniz yemin geçerli bir yemin değildir. Yemin ancak Allah adına edilince geçerli olur. Bu şekilde edilen yeminler bir bedduadır. Böyle yemin etmemek lazım ve tövbe etmek lazımdır.

 9. Misafir
  Selamun Aleyküm bugün babamla tartıştım.O sinirle Yüce Allah'ın ismini anarak çok büyük yemin ettim çok pişmanım tövbe edersem rabbim affeder mi ?

 10. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Pişman olursan elbette Allah affeder ama ettiğin yemini bozduğunda yemin kefareti vermen gerekir.

 11. Misafir
  S.a
  Ben aileme sigara icmeyecegim diye yemin ettim ictim 1 yil icerisinde 4 kez ayni duruma dusup cok buyuk yeminler ettim ( allah belami versin ki, senin uzerine yemin ederim , olumu opeyim ki icmedim, arabanin altinda kaliyim ki icmedim gibi )
  Bunlar 4 5 kez oldu ve bunlarin hepsi icin ne yapmam.gerek vicdan denen bir.sey kalmadi cok kotu hissediyorum.

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam. Bu dediğin kelimeler 'Allah belami versin, senin üzerine yemin ederim, ölümü öpeyim, arabanın altında kalayım' yemin yerine geçmeyen kelimelerdir. Ama bunlar bedduadır ve yalandır. Tövbe etmen gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
tevbe bozulunca yapılması gerekenler,  yeminimi bozdum,  yemin bozulunca ne yapılır,  yemin bozulunca ne yapmak gerekir,  yemin bozunca ne yapmak gerekir,  tövbe bozunca ne yapmalı,  yemin bozulduğunda ne yapılmalı