Mantıklı bi yardımınnız gerekiyor. 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  toot Üye
  toot
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 25.Mayıs.2009
  Üye No: 48537
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 28

  Mantıklı bi yardımınnız gerekiyor.


  Selamün aleyküm size bi sorum ve sıkıntım olacak.

  Ben urfada yaşayan bir gencim urfa bildiiginiz gibi peygamberler şehridir dışardan gelenler öyle biliyor fakat bu gitttikçe buzulma aşamasında nasılmı.

  Şanlıurfa'ya dışardan gelen ünüversiteliler urfayı merak ettikleri iççin boş vakitlerinde çarşı pazar dolaşıyolar fakat dışardan geldikleri için genel olarak bu kızlarda haya kalmamış.Onlar bizi ilgilendirmez ama bunu gören urfa kızları toplumdan uzak kalmamak için onlara va çağa ayak uydurmak için açılıyolar.Bu kızlar aklı başında genç kızlardır.Açılmanın kötü,çirkin ve pis bişe olduğunu biliyorlar.Ayrıca açılmakla kendilerini tek ateşe atmıyolar onlara bakan erkekleride peşlerinden götürüyorlar etrafında o kadar insan varken ve Allah'ın yarattığı o kadar güzellikler varken gözünü kör ediip dolaşamazsınya:agla:

  Peygamberler şehrinin böyle anılması çok çok çok kötü.:agla:
  Şanlıurfa'da son zamanlarda alimler birçok medrese açtı.
  Siz önce medreseye gidip sonra çıkışta eve gidene kadar kızlara bakmak nasıl bişeydir bilirmisiniz.
  Buna bi engel olmak lazım arkadaşlar.
  İstanbul izmirde yaşayanlar ordaki açılan insanları görünce onlara bakmamak ve dinini düzenli yaşamak için urfaya yada başka bi şehire gitmek isterse ve gittigi şehirin diyeer yerlerden farkı kalmazsa halimiz nolur.
  Biz burda açılmak şeytana uymak kötüdür diyoruz ama bunu dinleyen yok malesef.

  Benim buna karşılık şöyle bi fikrim var urfa stadyumunun arkası boş ve büyük bi reklam tabelasıdır bu tabelayı herkez muhakkak görüyor.

  O tabelaya bi reklam yapmak ve reklam o kadar ilgi çekiçi o kadar etkileyiçi olması lazımki bunu okuyan kızlar namaz kılmasalar dahi en azından biraz dikkatli olsunlar.
  Ve insanların hepsi bir deyildir bu yazı herkese hitap etmesi gerek kimi roman sever kimi film seyretmeyi kimi tiyatro kimi sinemayı biz bunları birbirine bağlamamız lazım o şekilde bi yazı yazmamız lazım.

  Fikri olan herkez yazsın lütfen.

  Hadi kolay gelsin.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  iliman ilim+iman
  iliman
  ilim+iman
  iliman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 11.Nisan.2008
  Üye No: 16604
  Mesaj Sayısı: 532
  Tecrübe Puanı: 10
  Yaş: 31
  Yer: Brûksel

  --->: Mantıklı bi yardımınnız gerekiyor.


  umutsuzluga kapanmamak gerek ama bence bi ise yaramaz...senin benim soylememizle olmaz kardesim,yinede denemekte yarar var hiç degilse aralarinda bir tek kisi çikar belki:) o bile kârdir,ûzgûnûm:(


 3. 3
  toot Üye
  toot
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 25.Mayıs.2009
  Üye No: 48537
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 28

  --->: Mantıklı bi yardımınnız gerekiyor.


  yav işe yarar ben kendimden biliyorum bunlar kötü iyiyi dini imanı biliyorlar çocukken allah şeytan diye anne babaları öyretmiş bunlara ama aslını bilmiyolar gaflletteler uyanmalırı gerek ve o şakilde allah din iman şeytan melek öyrenmeleri gerek.
  Şu anda bunların aklı başında bunlara ne söylersen çocukluklarında söylenenleri tazelemiş oluyosun bunlara şu andai yaşlarınaa hitap edecek bişe lazım
  Yane ergenlige girmiş birrisine namaz kıl dersen pek bişe yapmaz ama cünüplük iyi deyildir dersen açıklamasını yaparsan o çok iyi bi şekilde anlar ve bu şekilde namazı bilir ne olduğunu anlar Anlatabildimmi.

  Allah(c.c) yardım ediyor ben pek derdimi anlatabilecek yetenege sahip deyilimdir.Bişe anlatırken karşımdaki pek anlamaz ama galiba yukardaki yazı yeterince açıklamalı olmuştur.


 4. Reklam

 5. 4
  toot Üye
  toot
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 25.Mayıs.2009
  Üye No: 48537
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 28

  --->: Mantıklı bi yardımınnız gerekiyor.


  Yardımınız gerekiyor


+ Yorum Gönder