Hristiyan inancı ile ilgili ödev yapmak 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
  1. 1
    Emir Ceylan Üye
    Emir Ceylan
    Üye

    Profili:
    Üye No: 120241
    Mesaj Sayısı: 4
    Tecrübe Puanı: 1

    Hristiyan inancı ile ilgili ödev yapmak


    Selamun aleykum,

    Hollanda da yaşıyorum ve kolezyum gladyatörler Romalılar hakkında bir okul görevim var. Aynı zamanda bunun için miladi takvim kutlanılıyor. Ki bunlar Hristiyanların kullandıkları bir takvim galiba. Benim kolezyum hakkında bir ödev yapmam caiz olur mi Romalıların inancı hakkında? Çünkü bunlar pis batıl inançları olan bir toplum o yüzden bu konu hakkında rahatsız hissettim.

    Selamun aleykum,

    Hollanda da yaşıyorum mimarlık la ilgi bir okul görevim var. Kolezyum ile ilgili. Bunun içinde miladi takvim kulanılıyor. Hz İsa a.ş doğum tarihi da belli değil. hristiyan/putperest romalılar hakkında da bilgi de içeriyor. Oyuzden bunu yapmam caiz olur mu?

    İlgili Yazılar

  2. 2
    arifselim Yönetici
    arifselim
    Yönetici
    arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

    Profili:
    Üye No: 211
    Mesaj Sayısı: 29,929
    Tecrübe Puanı: 10

    Yorum: Hristiyan inancı ile ilgili ödev yapmak


    Aleykum selam. Tarihte yaşayan salih, mümin veya inkarcı, zalim ve kafir kimseler hakkında araştırma yapmak, okumak ve bunlara bir ibret gözüyle bakmak caizdir. Senin öyle bir ödevi hazırlamakta bir sakınca yoktur. Başkaları farklı bir düşünce ile yaklaşsa bile sen bunlara bir ders ve ibret gözüyle bakmalısın. Nitekim kuranı kerimde de bir çok sapkın ve zalim kavimlerden bahsedilmiştir.


+ Yorum Gönder