Cuma günü Sela ile Öğle namazı arası iş yapmak yasak mı? 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Elaa94 Üye
  Elaa94
  Üye

  Üye No: 118473
  Mesaj Sayısı: 28
  Tecrübe Puanı: 1

  Cuma günü Sela ile Öğle namazı arası iş yapmak yasak mı?


  Selamünaleyküm,

  ben dün bir şey duydum ve bunun hakkında bilgi edinmek istiyorum.
  Dün bana bir yakınımız Cuma günleri Sela ile Öğle namazı arası (yoksa ikindimiydi bilmiyorum) kesinlikle birşey yapılmaması gerektiğini söyledi. Aksi takdirde olumsuzlukların olabildiğini vurgulayıp, bir de bu dediklerini kanıtlayan olaylar anlattı. Anlattığı olaylar korkuttu beni ve bende suan panikledim.
  Bu denilenler Doğru olarabilirmi? Tabii ki en doğrusunu Rabbim bilir. Peki bu benim duyduklarım ile ilgili daha fazla bilgi verebilirmisiniz?
  Cuma günleri alışverişde olursak bile alışverişi bırakmamız gerektiğini, çünki ibadetin daha makbul olduğunu biliyorum.
  Ama o yakınımızın kast ettiği mesela ev işleri içinde geçerliydi. Bir yakını öyle yapıp ardından hemen kötü bir haber almış. Tabiiki Rabbim en doğrusunu bilir. Ama merak ettim, acaba bunun ile ilgili daha fazla bilgi verebilirmisiniz?

  Şimdiden Allah razı olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ixa Üye
  ixa
  Üye

  Üye No: 117067
  Mesaj Sayısı: 125
  Tecrübe Puanı: 2

  Yorum: Cuma günü Sela ile Öğle namazı arası iş yapmak yasak mı?


  Cuma namazı vakti,namaz kılınması gerektiği için,iş,alışveriş yerine namaz kılınması daha hayırlı olduğundan,namazı tercih etmemiz gerektiği vurgulanıyor.
  Onun dışında size söylenen tamamen hurafe ve batıldır,İslamda böyle bir şey yoktur.Eskiden yahudilere cumartesi günü çalışmak yasaklanmıştır fakat bu, o zaman için ve o zamanın yahudileri için geçerlidir.Bizim dinimizde yoktur.Elbette namaz vakti,namaz her şeyden daha hayırlı olduğu için namaz kılınması icab eder.Sela ile öğle namazı arası ya da ilkindi vakti; iş yapmamak ve ya yapılınca belalara maruz kalmak hurafedir.İslamı bozan dine sonradan sokulmaya çalışılan bi'dattır.


+ Yorum Gönder