Allah'ın sevmediği ve lanetlediği bir kulum 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Müptezel Üye
  Müptezel
  Üye

  Üye No: 118233
  Mesaj Sayısı: 30
  Tecrübe Puanı: 1

  Allah'ın sevmediği ve lanetlediği bir kulum


  Allah beni çirkin yarattı. Hiç sevenim olmadı. Sürekli dışlandım ve kadere darıldım. Ben zaten cehennemlik bir insanım. İbadet etmeme gerek var mı?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Türkiye06 Üye
  Türkiye06
  Üye

  Üye No: 118999
  Mesaj Sayısı: 32
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Allah'ın sevmediği ve lanetlediği bir kulum


  cehenneme mi cennete mi gideceğini bir Allah bilir kendini neden cehennemlik yapıyorsun? Allah'tan umudunu kesme günahın varsa tövbe et.


 3. 3
  Müptezel Üye
  Müptezel
  Üye

  Üye No: 118233
  Mesaj Sayısı: 30
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Allah'ın sevmediği ve lanetlediği bir kulum


  Ben günahtan, haramdan nefret eden birisiyim. Allah beni tipsiz yarattı. Hiç sevgi görmedim. İnsanların iğrendiği, uzak durmak istediği birisiyim. Aşk, sevgi gibi duygular hiç olmadı. Sürekli eleştirildim. Düğün için güzel giyindim, dalga geçildim. Ahahahaha, aynen öyle. Mesela kuzenlerim çok sevilir. Kötü karakterli olsalar bile sevilirler. Ben ise ezik gibiyim. Allah beni neden böyle yarattı? Çünkü beni hiç sevmiyor. Ona isyan etmemi ve cehenneme gitmemi istiyor. Kaderim bu benim. Pislik insanlar mutlular, ben ise mutsuz. Hayat böyle işte.

  Hayata böyle tutunmaya çalışıyoruz.


 4. Reklam

 5. 4
  Müptezel Üye
  Müptezel
  Üye

  Üye No: 118233
  Mesaj Sayısı: 30
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Allah'ın sevmediği ve lanetlediği bir kulum


  Hanginiz çirkin birisini ilk bakışta sevdiniz? Neden sakat insanlar mutsuz bir hayat yaşıyor? Bu muydu adalet. Allah adaletlidir. Her günahı işleyen, hayatını zevkler içinde yaşayan kulunu son nefesinde affeder. Ahahaha. Ben ise böyle yaşamaya zorlanan bir kulum.


 6. 5
  cvallkzs67 Üye
  cvallkzs67
  Üye

  Üye No: 118401
  Mesaj Sayısı: 97
  Tecrübe Puanı: 1

  Allah seni neden sevmesin ? yaşadığın durum imtihandır


 7. 6
  Tövbekârkul Üye
  Tövbekârkul
  Üye

  Üye No: 117030
  Mesaj Sayısı: 40
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Adana

  Günümüzde şekilcilik ve dış görünüm nerdeyse birçok insan için olmazsa olmazdır ne yazık ki.Tipsizlik,güzellik ya da çirkinlik bunlar göreceli kavramdır.Kimine çirkin güzel gelir,kimine yakışıklı ya da güzel biri çirkin gelebilir.Rabbimiz kimsenin cehenneme gitmesini ya da günah işlemesini istemez.Biz insanlar diğer canlılardan farklı olarak özgür iradeye sahibiz.Allah katında en güzel insan ahlaklı,iffetli,dürüst ve ibadetini,Allah'a karşı kulluk bilincinde olup O'nu yücelten,tesbih eden ve sürekli O'na hamd eden insandır.Bu dünya fani,esas olan ahri hayat sonsuz hayatımız.Bu dünyada ne yaptıysan ya da yapmadıysan karşılığını öteki dünyada alacaksın.İnsanların senin dış görünüşünle alay etmeleri onların zalimliğidir ve Allah zalimleri sevmez.Senin yapman gereken rabbine sığınıp O'na dua etmek,O'na ibadet etmek.Bu da senin imtihanındır belki.Kimse bilemez Allah'tan başka."Allah beni sevmiyor,cehenneme gitmemi istiyor" gibi cümleler çok yanlış,tövbe edip seni yaradana sığın,O'na kulluk et.Allah katında üstn insan takvası yüksek olan insandır.Sen Allah'a bir adım atarsan O sana misliyle yaklaşır.Kimin cehennemlik ya da cennetlik olduğunu yalnızca Rabbimiz bilir,Rabbimiz karar verir.Bu düşüncelerden kurtul.Allah'a yönel.O kendisine yaklaşan kulunun mükâfatını mutlaka verir.Kul acımasız olabilir,seni anlayabiliyorum.Rabbimin rahmeti ve sevgisi bir annenin evladına olan sevgisinden çok çok üstündür ve ne kadar günahkâr olursan ol,tövbe edince Allah'ın rahmeti gazabından çok daha üstündür.Allah benden ümidinizi kesmeyin diyor.Bizim tek kurtarıcımız Rabbimiz.O'na layık kul olmak için O'nun emir ve yasaklarına uymalı ve dürüst bir mü'min olmaya gayret etmeliyiz.


 8. 7
  nick37 Üye
  nick37
  Üye

  Üye No: 117326
  Mesaj Sayısı: 40
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamun Aleykum

  Malesef ahir zamandayız insanlar karşısında ki insanın kalbini kırmaktan incitmekten çekinmiyor.Kesinlikle kendinin cehennemlik felan olduğunu düşünme.Allahın seni sevmediğini hiç düşünme.Bunlar şeytanın oyunudur.Seni Allaha karşı kışkırtmak hedefi.Allahın merhametinden adaletinden şüphe olmaz.Bir anne kedi bile öyle merhametli yaratılmış ki yavrusunu korumak için kendisini köpeklerin önüne atabiliyor.Biz daha mahkemeye çıkmadık.Ahirette mahkeme kurulduğunda kimseye zerre kadar haksızlık edilmeyecek emin ol.Allahın her işi hikmetlidir.Biz aklımızın ilmimizin yettiğince o hikmeti anlayabiliriz.Şunu unutmayalım Allah bizleri başka insanlara kendimizi sevdirelim diye yaratmadı kendisinin rızasını ve hoşnutluğunu kazanalım ona kulluk edelim diye yarattı.Belki bu yüce Allahın bir imtihanıdır.Bunun hikmetini biz bilemeyiz.Belki senin cennete girenlerden olmana vesile olur.Belki mükafatını hem bu dünyada hem ahirette alırsın.Belki günahlarının affına vesile olur.Ama bize düşen sabretmek.Allah'tan ümit kesilmez.Birde o hayatını günah içinde sürdüren herkese son nefeste samimi bir pişmanlık nasip olmaz.Şeytanın seni Allaha karşı kışkırtmasına kalbini karartmasına izin verme.

  Bakara Suresi 153:Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım dileyin. Şüphesiz Allah sabredenlerin yanındadır.

  Sana tavsiyem ne zaman bu şekilde öfkelensen El-Halim ismini zikretmendir ya-Halim şeklinde çekebilirsin.Faziletlerine bakmanı tavsiye ederim ben birini yazayım
  Bu isim ümidi tükenmekte olan kişiler için, çok önemlidir. Hayatına yeniden başlamak isteyenlere, tükendiğini düşünenlere, karamsarlığa kapılanlara bir ümit ışığıdır. Bu ismi her gün usulüyle okuyanlar, uyumlu bir kişiliğe sahip olurlar.

  [url]https://www.youtube.com/watch?v=HJe1SJbKk_U[/url] Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim.


 9. 8
  Müptezel Üye
  Müptezel
  Üye

  Üye No: 118233
  Mesaj Sayısı: 30
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorumlarınız için teşekkürler. Artık böyle şeyleri kafama takmıyorum. Elimden geldiği kadar ibadet edeceğim. Dinimizin emirlerine uymaya çalışacağım. İyi bir insan olmak için çalışacağım. Bir erkek olarak bende sevilmek istiyordum ama olacak gibi gözükmüyor. O işten ümidimi kestim ama artık yapacak birşey yok. Böyle yaşamaya alışmalıyım. Elimdeki imkanları en iyi şekilde kullanacağım. Tipsiz olabilirim ama bu yeteneklerimin önüne geçmez. Aslında tipsiz olmamın bana çok fazla faydası oluyor. Rahat yaşıyorum ve kimse beni kafasında kalıcı olarak tutmuyor. Zaten haramlardan korunabilen birisiyim. Evlenmesem de olur. Bu durumda evlenmek bana sünnettir. Bende gerek duymuyorum zaten.


  Tekrardan teşekkürler.


 10. 9
  nick37 Üye
  nick37
  Üye

  Üye No: 117326
  Mesaj Sayısı: 40
  Tecrübe Puanı: 1

  Karşına öyle güzel bir insan çıkar ki o seni sever sen onu seversin gören göz değişmez ama gözün gördüğü değişir.Sen kalbini temiz tut ve hayırlı olanı iste Allah'ın kime neyi kısmet edeceğini bilemeyiz.Allaha emanet ol.


 11. 10
  Alettin ve (Cezalı)
  Alettin ve
  (Cezalı)

  Üye No: 119592
  Mesaj Sayısı: 47
  Tecrübe Puanı: 0

  " Kör atın kör alıcısı olurmuş " derler.
  Denginde birini seçtikten sonra neden evlenemeyesin?

  Görsellik konusunda zayıf olmak, yoksul olmak, işsiz olmak beladır ve çok ağır imtihanlardandır.

  Düşün! Herkes hayvanlar gibi çiftleşirken sen helaline bile ulaşamıyorsun.

  Sıkıntılı bir durum. Kendini sabır konusunda biraz şartlandırsan bile bu sıkıntı bir yerden tekrar patlak verir. Ve bu örselenme devam eder.

  Şimdi sen çirkin olduğuna inanıyorsun. Lakin mahallenin, okulun en güzel kızıyla evlenmek istiyorsun.

  Din hocaları sana" önemli olan tip değil ahlaktır " derler; lakin dikkat et, geneli dindar çevrenin en güzel kızlarıyla evlenirler!

  Sana da derle ki " Bir hocanın karısı güzel olacak ki gözü dışarda olmasın, dinini rahat tebliğ etsin"

  Şimdi ,Kur an a göre yaşasak ve yönetilsek evlilik konusunda toplumda sınıf farkının olmayacağı için paranın, gücün ve tipin pek önemi olmaz. O şartlarda biraz daha gönlüne göre bir evlilik yapabilirsin.

  Lakin günümüz gerçekleri ortada. Kızlar oturmuş evinde prens bekliyor; erkekler ise prenses.

  Vallahi kardeş! İmtihanları biz seçmiyoruz. Görselliği yerinde olmayanlar evlilik konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Evet ya görselliği yerinde olanlar!

  Yakışıklı ve güzel olan karşı cinsler, kendilerini zinadan, entrikalardan kurtarabiliyorlar mı?

  Bir düşün! Ya yakışıklı olsaydın, bugün anlattığın gibi iffetli kalabilecek miydin?

  Hayat zor kardeşim. Şimdi hayatımızda kur an geçerli olsa bu sorunların ızdarabı düşecek. Ama biz kur an dan uzaklaştıkça bu sorunlar arttıkça artıyor.

  Yani insanlar sana dua ederler, karşına güzel birisi çıkar derler; lakin asla yardım etmezler. Ne bileyim kızlarını vermezler, bacılarını vermezler.
  Senin derdinin aynısını çeken çok kardeşim.

  Şayet kompleks yapmıyor da gerçekten görsellik konusunda zayıfsan imtihandasın kardeşim ve ben bu imtihanına gösterdiğin sabırdan ve anlayıştan dolayı sana saygı duyuyorum, eminim melekler de duyuyorlardır. Sen de kendine saygı duy. Önemlisin ve çoğu kişide olmayan bir iffete ve ahlaka sahipsin. Dilerim ruh güzelliğin, takva sahibi bir kişiye nazar eder ve tüm yakışıklı gördüklerin ve güzel gördüklerin dünya ve ahirette sana imrenir.

  Amin.

  Lanet, manet unut bunları. Kur an da peygambere " sakın o kafirlerin şakşaalı hayatı seni aldatmasın diyor. Bu konuda sen takvalı olmuş olmayacaksın da kim olacak? Sevgili edinenler mi, tipiyle övünenler mi?

  Kemal Sayar hoca bir anısını anlatır kitabında.

  Bir hastasına verir gazı, konuşturmaz hiç. Sonra hasta dışarı çıkar ve yanında getirdiği annesine " doktor beni anlamadı ki" der. Bunu hocanın salondaki sekreteri duyar ve hasta gidenden sonra hocaya haber verir. Hoca yaptığına pişman olur.


 12. 11
  Alettin ve (Cezalı)
  Alettin ve
  (Cezalı)

  Üye No: 119592
  Mesaj Sayısı: 47
  Tecrübe Puanı: 0

  Ek: Yoksulluk ve yetersiz beslenme, ihtiyaçların gözünde kalması bir çocuğu görsellik yönünde ne kadar masum görülse de zayıflatır.

  Taşraya çıkıp mahallede oynayan çocuklara bak, şehrin lüks semplerinde oynayan çocuklara bak!

  Taşradaki delikanlılara bak, bir de lüks semplerde yaşayan delikanlılara bak!
  Lüks semplerde yaşayan delikanlıların ( gençler) boyları uzundur. Kiloları yerindedir. Yüzleri parlaktır. Gözlerinin içi gülümser.

  Ya taşradaki delikanlılar! Ağır şartlarda çalışırlar, ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Sevdikleri ile aralarında sıradağlar vardır. İçlerinde pek azı görsellikleri yönünden lüks semplerde yaşayan bakımlı gençlere benzerler.

  Zaten taşranın görselliği yerinde olan kızları da o lüks semplerde yaşayan bakımlı gençler tarafından kapılırlar.

  Yani kendini beğenmiyorsun ya kardeşim! Bu düzenin suçu. Yoksulu yetimi itip kakanların, onları kâr yollarına değil de kazançlarına 40 da bir ortak edenlerin suçu. Milli geliri yetime ,fakire, yoksula, düşmüşe, işsize değil de; zengine ve patrona hibe edenlerin suçu.

  Bu suç Allah ın kitabında verdiği adaleti ve iktisadı kendi çıkarları için fir'avnlar'a, karunlara satan hocaların suçu.

  İçinde yaşadığın durumu bilmiyorum; lakin bu duruma muzdarip milyonlarca genç var.


 13. 12
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Müptezel rumuzlu kardeş, dalga mı geçiyorsun?

  https://www.mumsema.org/sizden-gelen-sorular/107874-evlenmek-isteyipte-bir-turlu-evlenemeyen-ne-yapmalidir-85.html adresindeki 1013 numaralı mesajında "Yaş ilerledikçe tipim oturdu. İyi bir vücudum, iyi bir işim oldu. Hem karakterli, iyi iş sahibi ve yakışıklı diyorlar ya, öyle birisi olup çıktım. Eskiden yüzüme bakmayan kızlar şimdi internet üzerinden bana yazıyorlar. " diyorsun, bu konuda ise farklı şey diyorsun?


 14. 13
  ixa Üye
  ixa
  Üye

  Üye No: 117067
  Mesaj Sayısı: 125
  Tecrübe Puanı: 2

  Çirkin bir insana bakmayı bende tercih etmem ama bu benim bakış açım..Sen çirkin olduğunu zannediyorsundur ya da gerçekten çirkinsindir.Ama ne hayatlar ne hikayeler ve ne başarı öyküleri var insanlar arasında.Sabredersen kazanırsın ve güzelleşirsin..Sabredemem diyorsanda çirkinliğin artar ve iki dünyanı kaplar..Eğer yeterince temiz bir kalbin olduğuna inanıyorsan,sabretmen gerektiğini zaten biliyorsundur.Ne çirkin insanlar var görsen haline şükredersin...Allah mutlaka bu dış görünüşünün yerine harika bir özellik vermiştir.Onu düşün..


 15. 14
  aea Üye
  aea
  Üye

  Üye No: 119816
  Mesaj Sayısı: 6
  Tecrübe Puanı: 1

  Ne olursa olsun Allah’tan asla ümidini kesme çünkü O hep senin yanında her ne olursa olsun hemde.Rabbimizin bize nasıl bir kader yazdığını bilemeyiz umudunu kesme hiçbir zaman ve hakkında hayırlısı için hep dua et.


+ Yorum Gönder