Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'e en üstün peygamber demenin bir sakıncası var mıdır? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  yusuf1500 Üye
  yusuf1500
  Üye

  Üye No: 112068
  Mesaj Sayısı: 6
  Tecrübe Puanı: 1

  Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'e en üstün peygamber demenin bir sakıncası var mıdır?


  muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'e en üstün peygamber demenin bir sakıncası var mıdır? ulul azm'ın 1. peygamberi sonuçta.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,939
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'e en üstün peygamber demenin bir sakıncası var mıdır?


  Hz. Muhammed aleyhisselam peygamberlerin ve tüm insanların efendisidir demekte bir sakınca yoktur. Bizim iman edenler için peygamberlere iman noktasında hiç bir fark ve ayırım gözetemeyiz. Allah, bazı peygamberleri bazılarına üstün kılmıştır. Bakara suresi 253. ayette şöyle buyrulmaktadır:

  İşte peygamberler! Biz, onların bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. İçlerinden, Allah’ın konuştukları vardır. Bir kısmının da derecelerini yükseltmiştir. Meryem oğlu İsa’ya ise açık deliller verdik ve onu Ruhu’l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. Eğer Allah dileseydi, bunların arkasından gelen (millet)ler, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, birbirlerini öldürmezlerdi. Fakat ayrılığa düştüler. Onlardan inananlar da vardı, inkâr edenler de. Yine Allah dileseydi, birbirlerini öldürmezlerdi. Lâkin Allah dilediğini yapar.


+ Yorum Gönder