Senin için oruç tuttum sözü

Senin için oruç tuttum sözü 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  huseyndmir Üye
     

  Senin için oruç tuttum sözü

  Selamün Aleyküm hocam ben yurtdışında yaşıyorum şu anda Türkiye'ye bazı sorunlar yüzünden gelemiyorum. Ailem le konuşurken annem buraya gelebilmek için bana senin için oruç tutuyorum dua ediyorum dedi. Ben de sadece Allah rızası için oruç tutulur dedim o da tabi Allah rızası için tutuyor üç aylar olduğu için işte ifade ederken öyle yanlış söyledi. Bir kaç defa öyle söyledi. Okuma yazması da yoktur. Böyle söylediği için dinden mi çıkmış oluyor hocam benim de üzerimde bi günah oluyor mu bana öyle söylediği için.. Allah razı olsun sizlerden hocam..

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Misafir

  Yorum: Senin için oruç tuttum sözü

  Aleyküm selam. Oruç ve diğer ibadetler elbette allah Rıza'sı kazanmak için yapılır .. Fakat bu senin için tutuyorum söylemi bir adak olarak adanmış olabilir ... Annenizin sizin dönmeniz için dua dam başka ibadet adamış olabilir. Misal bir insan şu isteğim olursa şu kadar gün oruç tutacağım veya Yasin okuyacağım diye İstekte bulunabilir . Bu günah değildir veya dinden çıkmış değildir isteği karşısın da Allah'a ibadet etmektir kanımca.


 3. 3
  huseyndmir Üye

  Yorum: Senin için oruç tuttum sözü

  Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.. her iki durumda da yani hem dediğiniz gibi hem de öyle heyecandan ağzından o şekilde çıkmış olsa bi tehlike yok anladığım kadarıyla..


 4. Reklam

 5. 4
  Misafir

  Yorum: Senin için oruç tuttum sözü

  Hüseyin kardeşim hoca değilim bende senin gibi okuyucu araştıran bir insanım sorunu görünce bilgim dahilinde yanıtladım sitede ki hocalarımız elbette daha iyi bilirler yanıtsız bırakmak istemedim seni ama hocalarda benden farklı birşey diyeceklerini sanmıyorum için rahat olsun 😊


 6. 5
  huseyndmir Üye
  Kardeşim Allah razı olsun ilgilendiğin için..


 7. 6
  emraky00 (Cezalı)
  Ve Aleyküm Selam
  Allah kimsenin günahını kimseye yüklemez sana bir vebal yada günah yoktur
  Annen adak için yaptıysa sıkıntı olmaz.Annene sor ne amaçla dedi öyle cevaplayalım


 8. 7
  huseyndmir Üye
  Sordum üç aylardan dolayı oruç tutuyorum dedi öyle heyecandan o sözleri söyledim diyor yoksa öyle birşey yok yani bilinçli bir şekilde değil işte ben içime şüphe olduğundan dolayı sordum içim rahat etmesi için şeytanın vesvesesinden kurtulmak için


+ Yorum Gönder