Eşimle ailem arasında kaldım 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  bahts Üye
  bahts
  Üye

  Profili:
  Üye No: 111449
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Eşimle ailem arasında kaldım


  Eşimle hiçbir zaman anlaşamadık hep tartışmalarımız oluyordu 15 yıldır bu böyle devam ediyor.Ailemin eşime belli miktar bir borcu vardı.Zamanında eşime vermediler diye beni ailemden intikam alıyor .Bana kızınızı vermediniz ama bakın bana muhtaçsınız diye intikam alıyor.Çok kinci ve intikamcıdır.Ailem zor durumdayken çok vicdansız davrandı , para için küfürler etti anneme babama kardeşlerime ben defalarca uyardım yapma giderim diye soğurum senden dedim.Ama bana da aynı şekilde davrandı şiddet uyguladı çocuğumun yanında.Anlatamadığım bir çok şey.Ailem hiç kötü konuşmadı onun hakkın da allaha havale ettiler ve yuvamı bozmamamı istediler benden .Şuan evime hiç kimse gelmiyor.Aileme ben gidiyorum çocuğumla birlikte.Bu kadar zülme daha sabretmem mi gerekiyor.Ne yapacağımı bilemiyorum , biraz daha sabredeyim diyorum ama affetmek olası değil ve sevmiyorum bu saygısızlığından ve merhametsizliğinden dolayı.Başkası olsa çoktan boşardı bu anlattıklarıma ama daha anlatamadıklarımda var buna rağmen çocuğumun babasıdır oğlum mutlu olsun ben daha katlanırım dedim.Belki allahtan yola gelir diye bekledim olmuyor.Çaresizim.Bir yol lütfen..

  Hocam Ailemin belli bir miktarda borcu vardı eşime fakat ödeyemediler , mahkeme yoluyla takside bağlanacaktı fakat eşim kabul etmedi.Hiç anlayış göstermedi.Kaçarak evlendim ailem vermedi beni eşime ,eşimde bu yönden kinli aileme ve parasıyla gücünü göstermek istiyor yani bana kızınızı vermediniz ama bakın bana muhtaçsınız demeye çalışıyor.Aileme ağzına alınmayacak hakaretler küfürler , zulümler yaptı.Ben eşime haksızlık yaptığını en başta ailem olduğu için saygı duymasını istedim ama banada demediğini bırakmayıp çocuğumun yanında şiddet uyguladı.Bir çocuğum var hiç yoktan babası başında olsun sabredeyim dedim ama bu olanlardan dolayı soğudum eşimden ve aileme yaptığı zulmü kaldıramıyorum,sinirlerim çok bozuldu.Ben onun ailesine hiçbir saygısızlıkta bulunmadım.Sadece merhametli ve sabırlı olmasını istedim.Ama olmadı.Boşanmak istiyorum ama aileme bana zarar verecek diye katlanıyorum , böyle mutsuz bir evlilikte olmaz diyorum.Sizce ne yapmalıyım,ailemin şerefini düşünüp onların yanında mı kalmalıyım allaha güvenip, yoksa herkesi aşağılamasını , merhametsizliğini , duygusuzluğuna katlanıp sabretmelimiyim.Çok çaresizim.Kendi ayakları üzerinde durabilen bir bayanım.bildiğim tek şey eşimi sevmediğim ,saygı duymadığım ve inanmadığım.Anlatamadığım daha çok şey var.Ailemi ve beni çok aşağıladı kaldıramıyorum.Ne yapmalıyım sizce??

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,929
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Eşimle ailem arasında kaldım


  Bu anlattıkların elbette çok önemli meselelerdir. Ama bunları iki tarafı dinlemeden ve sorunları ayrıntılı bir şekilde birisi bilmeden size yol göstermek zor olur ve isabetli olmayabilir. Önceliğin yuvanı ıslah etmek olmalıdır ve boşanma helal olsa da en son çaren olmalıdır. Eğer mümkünse eşinizinde sözünü önemseyeceği birisinden yardım talep edebilirsiniz.


 3. 3
  Misafir8484 Misafir
  Misafir

  Eşim Ve Annem


  Selamün aleyküm çok çaresizim. Annem kocamın ona kötü gözle baktığını söylüyor yani birkaç kere kocamın eli annemin beline değmiş masada yemek yerken ayağına değdirmiş kocam ayağını. Bu gibi şeyler. Şimdi ben kocamı gözlemlediğimde kocam dışarıya karşı hatta afedersiniz kocama sırnasanlara karşı bile cevap vermiyor. Şimdi anne dediği insana nasıl yapar diyorum. Kocamın annesi de yok. Şimdi annem baskı yapıyor erkek kardeşime de söyledi oda baskı yapıyor boşan diye. Ama ben gözümle de görmedim ne yapmalıyım nolur söyleyin.


 4. Reklam

 5. 4
  misafir8489 Üye
  misafir8489
  Üye

  Profili:
  Üye No: 121180
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Annem Ve Kocamin Arasında Kaldım


  Selamün aleyküm. Ben çok arada kaldım. Annem evliliğimin ilk aylarından beri benim boşanmamı istiyordu. Sen mutlu değilsin diyordu. Evet birtakım sıkıntılarımız vardı ama ben ciddi anlamda bunu resmiyete dökmedim. Bekledim sabrettim bu arada 2 yıllık evliyim geçen yıl annem bana eşimin annemi taciz ettiğini söyledi. Eli bazen annemin beline değiyormuş masada yemek yerken ayağını annemin ayağına değdirmiş. Ben çok rahatsız oldum eşinden boşan dedi. Ama ben gözümle görmedim. Ve eşimi seviyorum. Şimdi ne yapmalıyım. Boşanmalı mıyım yoksa eşimin yanında mı olmalıyım?


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,929
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Madem annen bu konuyu açmış kardeşine de söylemiş bunu eşinle açık bir şekilde konuşmalısın. Eğer eşine yok der ve sende eşine güveniyorsan ailenle aranıza makul bir mesafe koyarak evliliğini sürdür.


+ Yorum Gönder