5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  hayırlısı23 (Cezalı)
     

  Hangi kızla tanışsam ortalama 1 ay sonra benden soğuyor ve uzaklaşıyorlar selam bile vermiyorlar, bende mi bir sorun var

  Arkadaşlar hoşuma giden hangi bayanla tanışsam muhabbeti sürdürsem en fazla 1 ay sonra benden soğuyorlar ve konuşmuyorlar. Belki esprili olmayabilirim ciddi olabilirim ama bu da benim yapım. Cıvık yapmacık olmayı sevmiyorum. Sırf kızın gönlü olsun diye salak salak espriler yapıp gülmek bana göre değil. Ben mi yanlış düşünüyorum. Bayanlar neden serseri cahil cühela tipleri daha çok seviyorlar? Basiretim mi bağlı ne deniyor halk dilinde. Yoksa büyü falan mı var. İyice kafayı yiyecem yakında

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ACİLSERVİS Administrator

  Yorum: Hangi kızla tanışsam ortalama 1 ay sonra benden soğuyor ve uzaklaşıyorlar selam bile vermiyorlar, bende mi bir sorun var

  Şimdi zina etmen, zinaya götüren yollara girmen için sana fikirler vermemizi mi amaçlıyorsun?


 3. 3
  hayırlısı23 (Cezalı)

  Yorum: Hangi kızla tanışsam ortalama 1 ay sonra benden soğuyor ve uzaklaşıyorlar selam bile vermiyorlar, bende mi bir sorun var

  Ne alakası var kardeşim ben zina mı etcem dedim? Bunu mu anladın buradan? Evlenecek bayan arıyorum ve tanıştıklarımda bu sıkıntılar oluyor dedim. Yazdığımı iyi oku.


 4. Reklam

 5. 4
  ACİLSERVİS Administrator

  Yorum: Hangi kızla tanışsam ortalama 1 ay sonra benden soğuyor ve uzaklaşıyorlar selam bile vermiyorlar, bende mi bir sorun var

  Okuduğum yazdıda tanışıp muhabbet etmek istiyor yani flört etmek istiyor. Flört ise haramdır. Bu davranışlar zinaya götürür. Zinada sadece cinsel ilişki değildir.


 6. 5
  hayırlısı23 (Cezalı)
  O zaman buradan kadınlarla konuşmak yasak ve haramdır mı anlıyoruz? Niye zina edeyim kardeşim benim niyetim onu tanıyıp evlenmek. Evleneceğim insanı tanıyamazmayım, her konuşan flört eder her flört eden de zina mı eder bu nasıl yobazca bir düşünce? Bayanlarla konuşmak haramdır diye bir ayet ya da hadis var mı at bana inanayım sana. Benim niyetim evleneceğim kadını tanımak dedim. Kaldı ki hiçbir fiziksel temas el sıkışmak bile yapmıyorum. Yanlış yaptığım birşey yok


 7. 6
  Şem'a YÖNETİCİ
  Kaç kızla kaç ay flört ettiğini yazmışsın
  Bu hareketin İslami değil. Evlenmek isteyen beğenir araştırır ve ailesiyle istemeye gider.
  Bu yaptığını çocuklara sor haram olduğunu bilirler ayet ve hadis istiyorsan nur süresi 31. Ayeti oku

  Istermisin bir erkek senin bacın ve kızınla bir ay konuşup gezsin


 8. 7
  ACİLSERVİS Administrator
  Yobaz düşünceyi bana söylediğini sanıyorsun fakat bilmezsin ki bunu kendi dinine söylüyorsun. Senin gençliğin ve cahilliğine sayıyorum. Dinini okuyup araştırmaya devam et bol bol oku her şey etrafında gördüğü gibi olduğunu sanma.


 9. 8
  hayırlısı23 (Cezalı)
  Ya olayı öyle bir çarpıttınız ki ben ne deyim. 1 aydan kastım gece gündüz beraber olmak değil be kardeşim. Okulda derste görüştüğümüz vakitlerden bahsediyorum amma abartınız. Eyvallah kardeşim eyvallah çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun hepinizden.


 10. 9
  ACİLSERVİS Administrator
  Bizde bir teneffüslük zaman miktarı için konuşuyoruz. Olay zaten büyük biz büyütmedik fakat sen basitleştiriyorsun. Bakmanın konuşmanın zina çeşitlerine sayılabileceğini söylemeye çalıştık. Uyup uymamak öğrenip öğrenmemek sana kalmış.


 11. 10
  hayırlısı23 (Cezalı)
  Bayanlarla konuşmak da mı zina sayılıyor yani hocam??

  Öyle ise ben ormana taşınayım kimsenin olmadığı bir yere ki günah işlemem çünkü çok fazla kadın var açık saçık şehirde, öyle mi yapayım?


 12. 11
  arifselim Yönetici
  Bayanlarla konuşmak haram değildir ama ancak ihtiyaçlar için konuşmak caizdir. Keyfi olarak, konuşmak, eğlenmek ve flört etmek gibi durumlar haramdır caiz değildir. Kuranı kerimde ilk olarak zina konusunda haram edilen şey direk zina değildir, zinaya götüren herşeydir. Herşey ufak tefek adımlarla başlar ve insanı daha büyük günahlara bu tür ilişkiler götürür. Sen zina yapma niyetim yok diyebilirsin ve kesinlikle de aklında öyle birşey de olmayabilir ama din bir ferdin niyet ve isteğine göre emirler koymaz. Bu hükümleri koyan Allah ve peygamberidir. Biz iman edenlere de itaat etmek düşer. Şu iki ayet bu konuya işaret eder. Rabbimiz şöyle buyuruyor:

  “Sakın zinaya yaklaşmayın; çünkü o, çirkinliği meydanda olan bir hayâsızlıktır, çok kötü bir yoldur.” (İsra, 17/32)

  “(Ey Resulüm), mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar! Bu, onlar için en uygun olan davranıştır. Allah yaptıkları her şeyden hakkıyla haberdardır. Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar! Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere ziynetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler.” (Nur, 24/30-31)


 13. 12
  hayırlısı23 (Cezalı)
  Tamam anladık çok zaruri olmadıkça konuşmak harammış. Ama şunu merak ediyorum. Şem'a demiş ki ' Evlenmek isteyen beğenir araştırır ve ailesiyle istemeye gider. ' Bu devirde bu kadar kolay mı bunu yapmak? Dediğinizin sırasıyla 1)Evlenmek isteyen beğenir demişsiniz Beğendim diyelim bir bayanı 2) Araştırın demişsiniz araştırmak için kızla konuşmamız lazım kızla konuşmadan araştırma yapmamız mümkün değildir bu durumda kızla konuşmadan kıza niyetimi nasıl açıklayacağım ve onunla tanışacağım?? 3) Ailesiyle istemeye gider demişsiniz. Kızın ailesini nasıl bulacağız kızla tanışmadan ve bu durumu kıza iletmeden nasıl ailelerine gideceğiz?

  Bunlara da bir açıklık getirebilirseniz sayın Şem'a. Teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yaptıklarını çocuklara sor bilirler diyerekten beni küçük düşürdüğünüzün de farkındasınızdır umarım.


 14. 13
  Şem'a YÖNETİCİ
  Evet dediğim kolay ben yaptım evlendim:)
  Zamane gençleri evliliği çok abartıyorlar çünkü bir ay konuşarak asla bir kızın iyi olup olmadığı anlaşılmaz erkekte öyle


 15. 14
  hayırlısı23 (Cezalı)
  Tamam peki illa anne babamızın mı bulması lazım evleneceğimiz kişiyi, kendimiz bulamazmayız? Çünkü anne babamın bulacağı kız benim zevklerime uymayacağından kesin eminim bu yüzden anne babamın bulmasını istemiyorum. Ayrıca ben yabancı ile evlenmek istiyorum anne babamın yabancı bulması da imkansız. Anne babanın kız bulması farz mıdır sünnet midir yoksa gelenek görenek midir? Teşekkürler.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son