Vicdan azabı çekiyorum ne yapmalıyım 5 üzerinden 4.80 | Toplam : 5 kişi
 1. 1
  uzgunum Üye
  uzgunum
  Üye

  Üye No: 99427
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Vicdan azabı çekiyorum


  Eşinizi aldatmak günahtır peki ya sevgilinizi aldattıysanız?
  Sevgili diye bir şey yoktur dinimizde derler, peki sevgilini aldatmakta mı öyledir?

  Diyelim ki sevgilinizi aldattınız, onun hiçbir şeyden haberi yok. O konuda hiç yalan söylemediniz ve onu kandırmadınız, sadece yaptığınız hatayı gizlediniz.
  Ama sonra Vicdan azabı çekmeye başladınız, ona söylemek istiyorsunuz fakat kaybedeceğinizi bildiniz için susuyorsunuz.. çok pişmansınız!!! aldattıktan sonra onu ne kadar çok sevdiğinizi, aşkınızın ne kadar değerli olduğunuzu anladınız... belki aldatmadığınızda bu aşkı farkına varmayacaktınız..


  Çok pişmansınız ve bir daha asla yapmıçağınıza yemin ettniz. Ona daima sadık kalıcanıza, bırakmıcanıza, birşey saklamicanıza ve ömür boyu sevicenize yemin ettiniz.

  Yaptığınız şey günah midir? sevdiğine söylememiz mi gerekir? Eyer günahsa Allah'a ve sevdiğinize kendinizi nasıl affettirebilir siniz??.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  tekturk Üye
  tekturk
  Üye

  Üye No: 61589
  Mesaj Sayısı: 654
  Tecrübe Puanı: 8
  Yaş: 41
  Yer: Tilburg/Hollanda

  Cevap: Vicdan azabi cekiyorum


  Kardesim zina günahdir ,bunu ne sekilde ve nasil anlatirsan anlat hic bir seyi degistiremezsin


 3. 3
  anzerbali Üye
  anzerbali
  Üye

  Üye No: 99420
  Mesaj Sayısı: 30
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vicdan azabi cekiyorum


  Merhaba öncelikle Allah rızası için namaz kılın ve oturup Allah'tan aman dileyin yanı tövbe edin içtenlikle dileyin bunu Allah içtenlikle edilen tövbeleri kabul eder...sevdiğiniz kişiye anlatın veya anlatmayın diyemem ama sizi anlayacağını af edeceğini düşünüyorsanız anlatın ama aksine düşünüyorsanız da size kalmış arkadaşım sevgilerimle...


 4. Reklam

 5. 4
  Ufkuaçık Üye
  Ufkuaçık
  Üye

  Üye No: 35628
  Mesaj Sayısı: 541
  Tecrübe Puanı: 7
  Yaş: 59

  Cevap: Vicdan azabi cekiyorum


  Sevgilisini aldatmaktan bahseden delikanlı asıl sevgilisini sevmiyor demektir.Bir kimse bir kıza aşık olsa başka kızlarla haşir neşir olur mu?Ondan başka gül koklar mı?Demek ki tam sevememiş seVgilisini...İhanet ettiği için bir nevi günaha girmiş oluyor.Zina etti ise derhal tövbe edip bunu kimseye anlatmamalıdır.Aşkı bilmeyen sevgilisini her zaman aldatır.Mecnun gibi Leylasına aşık olmak gerekir ki ben buna aşık derim.Gerisi fasofisodur..


 6. 5
  PadmeAmidala Üye
  PadmeAmidala
  Üye

  Üye No: 110238
  Mesaj Sayısı: 26
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamun Aleyküm. Çalıştığım iş yerinde bana hep iyi davranıldı ama son 1 aydır müdüremin uyarı nasihat gibi söylediği bazı cümleler ve hareketler beni acayip derecede kırdı güvenim sarsıldı beni işe yaramaz beceriksiz ve de her hatanın suçlusu gibi hissetmeme sebeb oldu.Aynı şeyi diğer çalışan arkadaşımda hem kendisi için hem benim için hissetmiş. Müdüre ile konuştum benden yana problem varsa işime son vermede haklısınız sonlandıralım ben darılmam dedim ama devam etmemi istedi. O çalışan arkadaşımla iş hakkında bildirmem bi konu olduğu için aradım ama konuşmamız bu hislerimize kadar geldi. Bir şahısa karşı kötü cümle kurmadım ama sadece hissetlerimden bahsettim mesela "şöyle davranması beni üzdü " gibisinden konuştum bu gıybete girer mi telefonu kapatır kapatmaz vicdan azabı duydum. Şuan işten çıkma gibi bi durumum olmadığından müdüre ile de konuşamıyorum. Acayip azap duydum gıybet mi yaptım hazirana kadar sözleşmemiz var o zamana kadar çalışırsam sonunda bu konuları müdüre ile konuşur helalleşirim diye düşündüm ama o zamana kadar gelinir mi korkusu girdi Allah rızası için yardım edin çok kötüyüm.


 7. 6
  Şem'a Özel Üye
  Şem'a
  Özel Üye

  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 3,245
  Tecrübe Puanı: 34

  Müdürenin olumsuz davranışını anlatmanızın sebebi çözüm ise gıybet olmaz ama amacınız kötülemek ise gıybettir kul hakkıdır.
  Allahtan af dileyin


 8. 7
  PadmeAmidala Üye
  PadmeAmidala
  Üye

  Üye No: 110238
  Mesaj Sayısı: 26
  Tecrübe Puanı: 1

  Şahısa karşı kötüleme olmadı dediğim gibi onun bize karşı olan kalbimizin kırıldığı ve suçlu hissettiğimiz davranış ve sözleri dile getirdik. Aksine müdüreyi sevdiğimi bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşamadığımızı ama son 1 ayda ki davranışlarının üzdüğünü dile getirdik aramızda. Kısıtlanmış olduğumuz durumu dile getirdik. Aslında kalp kırdığı için onda bizim hakkımızı almış olmuyor mu?


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ruyamda eski esimi goruyorum hemde surekli ilk evlendigimide cezaevine girmisti 5yil gecti cikmafi bende ayrildim sebebi bundan olabilirmi cok vicdan azabi cekiyorum ama hic iyi huyuda yoktu ailesinden cok cektim lutfen cevaplarmisiniz


 10. 9
  Şem'a Özel Üye
  Şem'a
  Özel Üye

  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 3,245
  Tecrübe Puanı: 34

  Kötülemek demek şöyle
  Bu sözleri duyan Müdire hoslanmayacagi sözler ise giybet sayılır ama bu sözleri duymamış ise tevbe etmek yeterlidir


 11. 10
  semayaa (Cezalı)
  semayaa
  (Cezalı)

  Üye No: 110239
  Mesaj Sayısı: 6
  Tecrübe Puanı: 0
  Yer: Ankara

  Sen abdestini al namazını kıl Rabbimizden af dile :)


 12. 11
  PadmeAmidala Üye
  PadmeAmidala
  Üye

  Üye No: 110238
  Mesaj Sayısı: 26
  Tecrübe Puanı: 1

  Yok anlatamadım. Yani telefonda iş arkadaşımla konuşurken müdüreyi kötüleyecek sözler değilde kalbimi kırdığı sözler ve davranışları söyledim.


 13. 12
  Ede bozkurt Misafir
  Misafir

  Ben bir evli adamı sevdim ve oda beni çok seviyor ve geç te olsa yanlış olduğunu anladım ve birbirimize çok baglanmisisiz ne yapmalıyım


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleyküm. Saat 00.00 sularında eve gelmeden önce nişanlımı taksiye bindiriyordum. Tam o sıra bir adam geldi ve gideceği yere nasıl gidebileceğini sordu. O saatte oraya otobüs vs yoktu ve ben taksiyle gitmesi gerektiğini söyledim. Taksinin nereye gideceğini sordu. Nişanlımı güvenmediğim bir adamla taksiye bindirmek istemedim açıkçası. O gittikten sonra ben de adama dönüp taksiye binmesi gerektiğini söyledim tekrar ve yürümeye başladım. Tam o sıra jetonum düştü ve adamın gerçekten eve gitmek için parası olmadığını fark ettim. Hemen oradaki atm den para çektim vermek için fakat arkamı döndüğümde adam gitmişti. Duraktakilere sordum biri gittiği yönü söyledi. Oraya doğru koştum onu gördüm lâkin çok uzaklaşmıştı. Şuan çok vicdan azabı çekiyorum belki onun da çocukları, ailesi var. Aynı şeyin babama olabileceğini düşündüm. Ne yapabilirim bu durumda?


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Bu elinde olan bir şey değildir. Üzülmüş olman iyi bir niyetin göstergesi olabilir. Ama insanın elinde olmayan şeyler hem günah değildir hemde niyet ettiğinin mükafatını Allah ona ihsan eder.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son