+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazdayken bir yerini yıkamadığını hatırlayınca ne olur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Berat24
  Üye
  Reklam

  Namazdayken bir yerini yıkamadığını hatırlayınca ne olur

  Reklam

  Namazdayken bir yerini yıkamadığını hatırlayınca ne olur Mumsema Gusulden sonra cuma namazındayken biyerini yıkamadğını hatırlarsan ne olur cuma kabul olurmu sonradan gitsen o yeri yıkasan

  Çok basit birşey aslında parmakta kalan nokta gibi bir tırnak pisliği çok küçük yıkadğımı hatırlıyorum ama altına geçmiştir geçmemiştir gibi vesvse var
  bu durum veya buna benzer durumda ortak düşünce nedir kabul olmus olurmu orayı yıkamadğımızı hatırlarsak felan

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Namazındayken bir yerini yıkamadığını hatırlarsa ne olur


  Reklam


  Cünüplükten dolayı olan gusülden bir yerini yıkadığını unutan kişi hemen gidip o yeri yıkamalıdır. Bu şekilde kılınan cuma veya herhangi bir namaz kabul olmaz.

  Ama bu vesvese ile olmamalıdır. Öyle tırnak altında küçücük bir yeri hemde acaba ile olmamalıdır. Bu vesvesedir ve önemli değildir.

 3. Player_32
  Üye
  Selamunaleyküm Hocam Her gusül den sonra hic icim rahatlamiyo her gün gusül aliyorum biktim artik gusülde niyet ederken bazen dilim dolanmiyo yeniden diyom en az 10 kere niyet ediyom veya gusülden cikiyom benim kilotum gri ve siyah siyah cizgi nokta falan var orada malum yerimin civarinda yuvarlak siyah nokta var neredeyse gözükmüyo isik tuttunmu görebiliyosun benim tahminim idrarin lekesi ve her gün gusül almamin nedeni icim rahat etmiyo hocam sorularim şu : O kilottaki idrar dan kalan leke olabilirmi?
  Arka arka Niyet etmekten nasil kurtulurum ?
  Kuru yer kalirsa ama biz bilmessek cunüp olurmuyuz ?
  Icim nasil Rahat olur yani vesveseden nasil kurtulurum duasi varmi ?

  Allah Razi Olsun.

 4. arifselim
  Yönetici
  - Aleykum selam. Gusül için niyet farz değildir yani hiç dilinle niyet bile etmene gerek yoktur. Bunun çözümü dil ile hiç niyet etmemektir. Çünkü niyetin yeri kalptir senin gusle girmen bile niyettir.
  - Bu iç çamaşırında olan lekeler her ne lekesi olursa olsun öyle gözünle bir bakışta görmediğin sürece derinlemesine araştırmak zorunda değilsin. İdrar, meni, mezi veya vedi olsa bile hemen orayı azcık su ile yıka yeterlidir.
  - Sen bildiğinden sorumlusun bilmediğinden değil

  Bu dediklerimi uygularsan vesveseden de kurtulursun.

 5. Player_32
  Üye
  Sagol hocam Icim cok Rahatladi Allah Razi Olsun

+ Yorum Gönder