Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum.

Konusunu Oylayın.: Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum.

5 üzerinden 4.00 | Toplam : 3 kişi
Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum.
 1. Güncelleme: , 20.Kasım.2016, 14:06
  1
  Beyaz17
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Kasım.2016
  Üye No: 110222
  Mesaj Sayısı: 4
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum.


  Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum. Mumsema Şeytan çok uzun zamandır benimle uğraşıyor aklıma birkaç saniyede bir Allah'ı, İslamı, Müslümanlığı haşa inkar ettirecek sözler geliyor uyku düzenim bozuldu yatınca sürekli bunlarla uğraşıyorum uyuyamıyorum, doğru düzgün yemek yiyemiyorum, insanlarla muhabbet edemiyorum, derslerime konsantre olamıyorum, sınavlarda soru çözerken bunlarla uğraşıyorum bu sözlere hemen karşı koyuyorum Allah vardır, tektir diyorum, sadece Allah'a iman ederim diyorum bir kere söylemekte yetmiyor birkaç kere söylüyorum. Bunları önemsemeyip karşı koymazsam sanki gerçekten bunları kabul edecekmişim gibi geliyor sanki ağzımdan çıkacakmış, iç sesimle söyleyip onaylayacakmışım, ahirette hep ceza çekecekmişim gibi geliyor. Allah'a, İslama yönelik en ufak kötü bir düşünce aklımın ucundan geçmezdi son 2-3 hafta bir aya yakın zamandır böyle. Bugün yine bu kötü düşünceler aklıma geldi ve ben bunlara gereği gibi karşı koyamadım, sanki istemeden ya da isteyerek kalbimle, iç sesimle Allah korusun onaylamışım gibi geliyor, içimde bir üzüntü, sıkıntı oluştu o anda ve bu olaydan sonra vesveselerin sıklığı biraz azaldı yine Allah tektir diyorum ama daha önceki maneviyat, hissiyat yok sanki acaba gerçekten böyle bir şey yaptım mı diye düşünüyorum yoksa şeytanın oyunu mu ama bunlar anlık gerçekleşiyor bir cevap bulamıyorum. Bu sıkıntıdan nasıl kurtulacağım? Obsesif kompulsif bozukluk (okb) hastalığı diye bir hastalık varmış acaba bende böyle bir hasta mıyım?


 2. 20.Kasım.2016, 14:06
  1
  Beyaz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Şeytan çok uzun zamandır benimle uğraşıyor aklıma birkaç saniyede bir Allah'ı, İslamı, Müslümanlığı haşa inkar ettirecek sözler geliyor uyku düzenim bozuldu yatınca sürekli bunlarla uğraşıyorum uyuyamıyorum, doğru düzgün yemek yiyemiyorum, insanlarla muhabbet edemiyorum, derslerime konsantre olamıyorum, sınavlarda soru çözerken bunlarla uğraşıyorum bu sözlere hemen karşı koyuyorum Allah vardır, tektir diyorum, sadece Allah'a iman ederim diyorum bir kere söylemekte yetmiyor birkaç kere söylüyorum. Bunları önemsemeyip karşı koymazsam sanki gerçekten bunları kabul edecekmişim gibi geliyor sanki ağzımdan çıkacakmış, iç sesimle söyleyip onaylayacakmışım, ahirette hep ceza çekecekmişim gibi geliyor. Allah'a, İslama yönelik en ufak kötü bir düşünce aklımın ucundan geçmezdi son 2-3 hafta bir aya yakın zamandır böyle. Bugün yine bu kötü düşünceler aklıma geldi ve ben bunlara gereği gibi karşı koyamadım, sanki istemeden ya da isteyerek kalbimle, iç sesimle Allah korusun onaylamışım gibi geliyor, içimde bir üzüntü, sıkıntı oluştu o anda ve bu olaydan sonra vesveselerin sıklığı biraz azaldı yine Allah tektir diyorum ama daha önceki maneviyat, hissiyat yok sanki acaba gerçekten böyle bir şey yaptım mı diye düşünüyorum yoksa şeytanın oyunu mu ama bunlar anlık gerçekleşiyor bir cevap bulamıyorum. Bu sıkıntıdan nasıl kurtulacağım? Obsesif kompulsif bozukluk (okb) hastalığı diye bir hastalık varmış acaba bende böyle bir hasta mıyım?

 3. 20.Kasım.2016, 16:45
  2
  Mucahid
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 27.Ağustos.2007
  Üye No: 2247
  Mesaj Sayısı: 502
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 7

  Yorum: Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum.
  Mukaddesatla ilgili içimize gelen düşünceler şeytandan geliyor fakat biz içimizi boş bıraktığımızdan dolayı fırsat bulup girmiştir.
  Biz hangi kötü ortamlarda bulunduk, nette nereleri gezdik arkadaşlarımız kim neden bu tür düşünceler bizi buldu araştıralım ve önlem alalım


 4. 20.Kasım.2016, 16:45
  2
  Devamlı Üye  Mukaddesatla ilgili içimize gelen düşünceler şeytandan geliyor fakat biz içimizi boş bıraktığımızdan dolayı fırsat bulup girmiştir.
  Biz hangi kötü ortamlarda bulunduk, nette nereleri gezdik arkadaşlarımız kim neden bu tür düşünceler bizi buldu araştıralım ve önlem alalım
+ Yorum Gönder