Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum. 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Beyaz17 Üye
  Beyaz17
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 15.Kasım.2016
  Üye No: 110222
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1

  Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum.


  Şeytan çok uzun zamandır benimle uğraşıyor aklıma birkaç saniyede bir Allah'ı, İslamı, Müslümanlığı haşa inkar ettirecek sözler geliyor uyku düzenim bozuldu yatınca sürekli bunlarla uğraşıyorum uyuyamıyorum, doğru düzgün yemek yiyemiyorum, insanlarla muhabbet edemiyorum, derslerime konsantre olamıyorum, sınavlarda soru çözerken bunlarla uğraşıyorum bu sözlere hemen karşı koyuyorum Allah vardır, tektir diyorum, sadece Allah'a iman ederim diyorum bir kere söylemekte yetmiyor birkaç kere söylüyorum. Bunları önemsemeyip karşı koymazsam sanki gerçekten bunları kabul edecekmişim gibi geliyor sanki ağzımdan çıkacakmış, iç sesimle söyleyip onaylayacakmışım, ahirette hep ceza çekecekmişim gibi geliyor. Allah'a, İslama yönelik en ufak kötü bir düşünce aklımın ucundan geçmezdi son 2-3 hafta bir aya yakın zamandır böyle. Bugün yine bu kötü düşünceler aklıma geldi ve ben bunlara gereği gibi karşı koyamadım, sanki istemeden ya da isteyerek kalbimle, iç sesimle Allah korusun onaylamışım gibi geliyor, içimde bir üzüntü, sıkıntı oluştu o anda ve bu olaydan sonra vesveselerin sıklığı biraz azaldı yine Allah tektir diyorum ama daha önceki maneviyat, hissiyat yok sanki acaba gerçekten böyle bir şey yaptım mı diye düşünüyorum yoksa şeytanın oyunu mu ama bunlar anlık gerçekleşiyor bir cevap bulamıyorum. Bu sıkıntıdan nasıl kurtulacağım? Obsesif kompulsif bozukluk (okb) hastalığı diye bir hastalık varmış acaba bende böyle bir hasta mıyım? :agla:

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Mucahid Devamlı Üye
  Mucahid
  Devamlı Üye
  Mucahid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 27.Ağustos.2007
  Üye No: 2247
  Mesaj Sayısı: 371
  Tecrübe Puanı: 5

  Yorum: Allah'ı haşa inkar ettiğimden korkuyorum.


  Mukaddesatla ilgili içimize gelen düşünceler şeytandan geliyor fakat biz içimizi boş bıraktığımızdan dolayı fırsat bulup girmiştir.
  Biz hangi kötü ortamlarda bulunduk, nette nereleri gezdik arkadaşlarımız kim neden bu tür düşünceler bizi buldu araştıralım ve önlem alalım


+ Yorum Gönder