+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cinsel istismarcıya af çıkarmak İslam hukukunda yeri var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Reklam

  Cinsel istismarcıya af çıkarmak İslam hukukunda yeri var mıdır?

  Reklam

  Cinsel istismarcıya af çıkarmak İslam hukukunda yeri var mıdır? Mumsema Merhaba cinsel istismar suçu işleyen birisine af verip mağdur kişi ile evlenmesini öngören bir devlet yasası doğru mudur, İslam hukukunda böyle bir uygulama doğru mudur? Bu bir nevi zorla evlilik olmuyor mu, bu işe ortak olan herkes kul hakkı işlemez mi? Siyasi bir soru değildir, tamamen dini boyutunu merak ettiğimden soruyorum. Lütfen açtığım konuyu silmeyin. Allah razı olsun.

 2. Misafir

  Yorum: Cinsel istismarcıya af çıkarmak İslam hukukunda yeri var mıdır?


  Reklam


  O yasa tasarısı öyle değil ki. Bir kadın biliyorsun ki 18 yaşına gelmeden yeterli gelişimi göstermişse evlenebilir fakat şuanda yasalara göre evlendiği takdirde buna sebep olanlar hapis cezası alır. Yani kocası 18 den büyükse yaklasık 10 yıl hapis yer kızın ailesi de 3-4 yıl yer. Şimdi ülkemizde bir dönem yaşları nüfusa küçük veya büyük yazdırma huyu olduğundan birtakım problemler ortaya çıkıyor. Bu evlenenleri bir defaya mahsus affetmeye dayalı bir yasa tasarısı bu. Çünkü cezaları malesef ki 5-10 yıl sonra kesilmiş hep. Adamın 3 çocugu var karısıyla mutlu mesutlar pat diye 17 yaşındayken evlenmiş diye adama 10 yıl ceza geliyor. Kadın dımdızlak kocasız 3 çocukla kalıyor. Hatta kadının ailesini de tutukluyorlar. Bu sence kadını korumak mı oluyor? Bakma sen tecavüzü tacizi meşrulaştırıyorlar dediklerine. Bişeyi çarpılmak o tarz insanların içinde var. Şimdi reklama girecek ama gene de söyleyeceğim. Son zamanlarda tartışma konusu. 16 yaşında Aleyna Tilki yarı çıplak dans ediyor klip çekiyor, bir sevgilisi var flört ediyor o zaman bunun adına "sanatçı" diyorlar. 16 yaşında kız evlenince buna da "Taciz var" diyorlar. Allah ıslah eylesin hepsini.

 3. Şem'a
  YÖNETİCİ
  İslam'a göre ergenlik çağına varmış biri ile zina etmek büyük günahlardandır ve cezası bekar ise 100 sopa ve sürgün, evli ise recmedilir .
  Zina edenlerin anlaşarak evlenmelerinde dini bir sakınca yoktur

 4. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Anladım ama inşallah tecavüzcüleri aklayacak bir durum olmaz bu yasa

+ Yorum Gönder