+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sık sık dinden istemeden çıkma korkusu yaşamak normal mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. uzayy
  Üye
  Reklam

  Sık sık dinden istemeden çıkma korkusu yaşamak normal mi?

  Reklam

  Sık sık dinden istemeden çıkma korkusu yaşamak normal mi? Mumsema mesela buna bir örnek geçen dışarıdan bir yiyecek aldım yedim. neyse çok az bir kısmı kaldı dibine suyu çökmüş ben bunu yemeden attım birşey olmaz günah değildir heralde dedim

  sonra düşündüm ya günahsa sonuçta az da olsa nimeti çöpe attım, günah olan bir davranışa günah değil diyerek biranda dinden çıkma korkusu yaşadım. sırf bu lafım yüzünden cehennemde sonsuz kalma düşüncesi aklıma geldi


  bu bir örnekti. buna benzer çok şey olabiliyor sürekli bu korkuyu yaşayabiliyorum ara sıra ve morelim bozuluyor, ne düşünüyorsunuz yorumunuz nedir bu konuma?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Sık sık dinden istemeden çıkma korkusu yaşamak normal mi?


  Reklam


  Selamun aleykum kardeşim.

  Elbette israf haramdır ve gereksiz olarak çöpe nimet atılmamalıdır. Ancak senin bu düşüncelerin birer vesveseden ibarettir. Çünkü onu atmaktan bir şey olmaz demek tamamen mecazi anlamdadır. Senin niyetin bir haram helal kılmak değildir. Belkide sen ona ihtiyaç kalmadı bundan dolayı atılabilir demek istemişsindir. Buna bir çok örnek ekleyebilirsin.

 3. islam934
  Üye
  selam güzel kardeşim aynısı bende yıllardır var. lâkin vesvese insanı dinden çıkarmaz imiş. içimden gelen sesi ben hep kendim söylüyorum benim sanki ağzımdan çıkıyor sanırdım. kaç defa baştan abdest alıyordum falan. fakat içinden bir ses dinden çıktım dese bile çıkılmazdı. benim içimdeki ses hep sen ateist oldun kafir oldun ALLAHa sövdün derdi. hâlâ diyor. abdestte falan bunlar artıyor ama elden bişey gelmiyor. en azından ateist olmadığımı biliyorum ya oda bana yeter. senin durumun gibi işte. sen ALLAHın sıfatlarından birini red etmedikçe veyahut bilerek isteyerek bir ayeti falan inkâr etmedikçe içinden geçenlerin önemi yoktur. selametle.

 4. Gül988
  Devamlı Üye
  Mesela bir şakaya gülüyorum aklıma küfür geliyor anında ve bende öyle sanıyorum ki o küfre gülüyorum! !!

+ Yorum Gönder