+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cinsel istek illetini nasıl bırakırım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kbrsrk
  Seyirci Üye
  Reklam

  Cinsel istek illetini nasıl bırakırım

  Reklam

  Cinsel istek illetini nasıl bırakırım Mumsema Selamün aleyküm. Ben cinsel isteğini engellemekte güçlük çekiyorum. 16 yaşında kızım. Ben erken ergenliğe girdim. Ve bilmeden 7-8 yaşlarında mastürbasyon yapıyodum. Ne olduğunu bilmiyordum sadece zevkli olduğu için nerdeyse her gün veya günde 2 3kez yapıyodum. Kimse bana bu kötü bişey demedi. 13yaşlarımda merak edip kadın ilmihali okudum baştan sona. Her bişeyi öğrendim. İnternetten de araştırdım. Oruçluyken falanda yapmıştım. O halde namazda kılmıştım. Şimdiye kadar tonla günah işlemişim. Binlerce kez tövbe ettim. Ama tekrar yaptım. Hemde günah olduğunu bile bile. Bırakmak çok zor oldu.1aya düşürdüm. Şimdi 1senedir yapmıyorum. Fakat çok aşırı istek geliyor. Bi dizide falan kötü bi yer geldimi geçiyorum. Ama bazen baştan sar sar izliyorum. Beni o illete düşürecek çoğu şeyi bıraktım. Telefonumu çok az kullanıyorum. Ama dayanmak çok zor. Hayatımın bi parçasıydı resmen. Bu gaflete düştüğümde Allah'a sığınacak yüzümde olmuyor. Ve ben bi kızım erkek olsam hadi neyse bu yüzden çok utanıyorum.

 2. VESSELAM
  Üye

  Yorum: Cinsel istek illetini nasıl bırakırım


  Reklam


  Selamun Aleykum, Ergenlik döneminde şehvani duygular her insanda fazlalaşır. Senin yapman gereken son sınıra kadar dayanmaktır. Ergenlik döneminde bu durumla karşı karşıya kalmayan yok denecek kadar azdır. Allah o günahı işlememek için ne kadar sabrettiğinizi dayandığınızı görmesi lazım. Elbette ergenlik döneminde böyle şeyler olur yapmayan insan yoktur. Fakat dediğim gibi sizin yapmanız gereken olabildiğince sabır etmektir. Dayanamassanız tövbe etmekten başka çare de yoktur. Birde forumda şöyle bir yazı görmüştüm. "Mastürbasyonun tek kesin çözümü hayırlı bir eş ile evliliktir."

  "Kişi çölde kaybettiği devesini bulduğunda ne kadar sevinirse, Allahta kulu tövbe ettiğinde çölde deve bulmuş bir insandan daha çok sevinir." / Hadisi Şerif - Kaynak: Site içerisinde bir Yöneticinin mesajından alıntı.

  En doğrusunu Allah bilir Vesselam. Allaha emanet olun.

 3. Misafir
  Şehvetle mücadele konusunu bir çok alim eserlerinde işlemişlerdir hepsinin de buluştuğu ortak nokta yine hadisi şeriflerin ışığı olmuştur sonuç olarak eğer gücün yetiyorsa evleneceksin yetmiyorsa oruç tutacaksin çünkü açlık nefsi terbiye eder ve nefis şehvet silahını kullanamaz hem aç kalmakta büyük hikmetler vardır nafile oruç tutarak hem sevab kazanacaksın hem vücudun sıhhat bulacak hem zina gibi bir haramdan korunacaksın hemde mastürbasyon gibi bir illeti terk ederek sağlığını hayanı edebini korumuş olacaksın

+ Yorum Gönder