+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cumaya gidememek. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. woodyinho
  Üye
  Reklam

  Cumaya gidememek.

  Reklam

  Cumaya gidememek. Mumsema Selamun aleyküm değerli ve güzel insanlar. üniversite okuyorum başıma böyle bir durum geldi. Yarın günlerden cuma ve saat tam 13:00'a sınav koymuşlar. Bu saat tam Cuma namazı saatine denk geliyor. Söyle bir durum var eğer sınava girmezsem dersten kalırım ve kaldığım zaman o ders için 500 lira para vermek zorunda kalıyorum, çünkü özel üniversite de okuyorum . Dersin hocası ile konuştum Başka bir saate alabilir miyiz sınavı diye oda böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Açıkçası namaz gitme imkanım çok düşüyor Çünkü 13 de ezan okunuyor ve tam o sıra sınav başlıyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ne yapmalıyım sizce ? Çünkü daha şimdiden kabir azabı gibi azap çekmeye başladım cumayı kilamamaktan çok korkuyorum ve hayatımda sadece bir kere kaçırdım Cuma namazını. Başka da hiç kaçırmadım Cuma namazini yalvarırım yardım edin çok kötü bir durumda kaldım.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Cumaya gidememek.


  Reklam


  Aleykum selam kardeşim. Halkı müslüman olan bir ülkede cuma namazını tartışmak bile kabul edilebilecek bir şey değildir. Bu durumun gerçekten üzücü bir durumdur. Sen elinden geleni yinede yapmaya çalış. Sana bu geçerli bir mazerettir diyemeyiz. Allah yardımcın olsun.

 3. VESSELAM
  Üye
  Ve Aleykumusselam, "Kişi okuldan atılma gibi bir durumla karşı karşıya kalırsa Cuma Namazını kılmayabilir. Cumaya gidemeyen kılamayan Öğle Namazını kılmak zorundadır. Okuldan atılacağı bir durum yada Sınıfta kalacağı bir durum hasıl olacaksa o zaman derse gitmeli, Günahı kendisinin Cumaya gitmesine izin vermeyenlerin boynunadır." / Kaynak Furkan Vakfı


+ Yorum Gönder