+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Banyoda içten konuşulan bu şeylerde günah olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. uzayy
  Üye
  Reklam

  Banyoda içten konuşulan bu şeylerde günah olur mu?

  Reklam

  Banyoda içten konuşulan bu şeylerde günah olur mu? Mumsema banyoda yıkanırken falan bazen düşüncelere dalıyorum. yıkanırken haliyle çıplağım, düşüncelere dalarken içimden kendi kendime konuşuyorum ve inşallah falan diyorum. içimdende olsa çıplakken bu kelimeyi falan kullandığım için günah olur mu?

  yine banyoda yıkanırken veya ihtiyacımızı giderirken, bazen durduk yere aklıma bir ihali geliyor. yine kesinlikle dışımdan söylemiyom, içimden böyle mırıldanıyom, mırıldanmasam bu sefer ihaliyi aklımdan geçiriyom istemsiz, bundada bir günah olur mu?

  bu söylediklerim hep içimden, dudağımı bile oynatmıyom ama içimden diyorum.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Banyoda içten konuşulan bu şeylerde günah olur mu?


  Reklam


  Selamun aleykum kardeşim. İçinden geçen bu tür düşünceler her ne olursa da bir günahı yoktur. Gusül alırken veya tuvalette iken inşallah maşallah veya ilahi gibi bir şeyin geçmesinden dolayı bir günah olmaz.

 3. imam
  Üye
  Banyoda duş veya gusül alırken içimizden bir şeylerin geçmesi normadır hepimiz düşünürüz bunda dini günah yoktur yeter ki Allahın isminin anlamayalım yeter ki Kuran ayetleri okumayalım

+ Yorum Gönder