+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza namazı iade Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Rose_love
  Devamlı Üye
  Reklam


 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kaza namazı iade


  Reklam


  Eğer namazı bozacak bir yanlış varsa ancak o zaman bir namaz kaza edilmelidir yada vakit içindeyse hala yeniden kılınmalıdır. Güzel kılınmayan derken ne kastediyorsun bilmiyorum ama namazın şartları vacipleri yerine getirilen bir namaz sahihtir. Daha güzelden maksat eğer huşu içerisinde kılmak dersen bundan sonra o şekilde kılmaya çalışmalısın.

 3. Rose_love
  Devamlı Üye
  Ben eskiden kilmadigim bir namazin kazasini kildim. Lakin husu icinde degil, guzel bir sekilde olmadan kildim, sonra bunu yeniden kilmak istiyorum iade etmek gibi cunku vicdanim rahat degildi. Boyle bir durumda iade edebilir miyim?

 4. ACİLSERVİS
  Administrator
  Güzel kardeşim bunun cevabı arifselim'in yazdığı ilk cümle değil mi zaten? Ancak bir yanlış varsa demiyor mu? Gayet açık ve net.

 5. Rose_love
  Devamlı Üye
  Kardesim, ben sorumu pek anlamadigini dusundum. Benim sorum farz bir namazin kazasi degil, kaza namazinin iadesi. Daha onceden cevapladigin sorularimda da simdikinde de uslubun hos degil, bunu sana bir din kardesi olarak soyliyorum yanlis anlama. Konusma uslubun budur belki ama farketmeden kalpte kirabilirsin Allah korusun

 6. Gül988
  Devamlı Üye
  rose_love kardeş selam aleyküm. eğer geçmiş yıllara ait kazaları kılıyordunsa farz namazından sonra 2-3-4 ne kadar istersen kaza namazı kılabilirsin kerahet vaktı dışı.mesela farz namazını kıldın sonra da kazasını kıldın sonra itersen yine kazasını kıl)) ama kaza namazın 1 ise sen onu kıldın artık kardeş iyi günler!

 7. Rose_love
  Devamlı Üye
  Ve Aleykum Selam Gul988 kardeş. Allah razı olsun, teşekkür ederim.

+ Yorum Gönder