+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a şirk mi koşmuş olurum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Emrah67
  Üye
  Reklam

  Allah'a şirk mi koşmuş olurum

  Reklam

  Allah'a şirk mi koşmuş olurum Mumsema Hocam sıkıntıp çok buyuk.bir telefon alacagım almayı istiyorum baya.aklıma okadar çok dusunce geliyorki biturlu alamıyorum.şimdide telefonu alırsam nefsi arzu ve hevesime uyup Allah a şirk koşmuş olurum diye alamıyorum.sirk koşmada nefsi arzu ve heveslere korukörune uymak şirk olur diyor.benim bu telefonu almaya heves etmek arzu etmek ayetteki bahsedilen arzu ve hevesle aynimi.o arzu ve heves nedir acıklayabilirmiziniz.telefonu almam şirkmi olur yorumunuz nedir.bana çok sacma gelyor telefunu almamla şirk yapmam ama duşuncelrmi durduramyrum.telefon hçbşey Allah ıma inayrum ben şüphesiz şirk yapmaktan çok buyuk korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  Selamunaleyküm. Durumum şu, almayı çok istedigim bir telefon alacagım ama aklıma düşüp duran dusuncelerden dolayi bi turlu alamıyorum. Telefonu alırsam onu çok almak istedigim icin haşa Allah a şirk koşmus olurum Allah beni asla affetmez diye ibadetlerimi yapyrum yapmaya calışıyorum namazımi kiliyorum onlar kabul olmaz diye napacagımı bilemiyorum.Telefon almayla şirk mi olur ne kadar sacma gelse de bana cok korkuyorum. Ha telefon olmasada olur ama o telfnu almak şirkmi oluyor alti ustu telefon almak bir istek telefona falan tapmak gbi bşeym asla olamaz zaten haşa. Şu söz ”şirkin görulen en kapalı şeklide Kur’an-ı Ke*rîm’de bildirilen, insanın kendi heves ve süflî arzularına körü körü*ne uymasıdır” ve şu ayet var heralde tam bilmiyorum ” İstek ve arzularını kendisine ilah edinen kimseyi gördün mü? Yoksa onu kollayıp, koruyan sen mi olacaksın ” diye.Bu ayet ve sozun anlamı tam olarak nedir acaba? Telefonu alırsam haşa Allah a şirkmi koşmuş olurum. Ben ne alaka diyorum ama dusuncelerime hakim olamiyorum yardımcı olursaniz sevinirim. Allah a şirk koşmaktansa canımi alsin hemen ben razıyım.telefnu alırsam butun hayatım boyunca sirk yapmış ve asla Allah ımın affetmeyecegi ve bu hep kafama takılarak hic mutlu olamayacagım gibi duşunuyorum.kendime almayıp başkasına alsam yine şirk yapmş olurum diye aklıma geliyor bu nasil bişeydir.almayi istedigim telefonu almakla Allah a şirk koşmak olmaz diyorum kendime telefon sadce bir istegim hasta tapack halim duşncem yok olamazda zaten.

 2. Selam2
  Devamlı Üye

  Yorum: Allah'a şirk mi koşmuş olurum


  Reklam


  Ve aleykümüsselam. Şeytanın bu denli seninle oynamasına izin verme. Yok artık denilecek bir durum olmuş. Böyle düşünceler müslümana yakışmaz. Git özellikle o istediğini al.

 3. Emrah67
  Üye
  Kardeşim cevabın icin teşk.benda daha neleri var yok artık denilecek.ben dinime bukadar sahip çıkmaya calışırken Allah a karşi gelmemeye çalışırken bu kafamda oluşan saçma sorular takintılar vesveseler yuzunden gulemez mutlu olamaz uyuyamaz hayattan zevk alamaz yapilmasi zararli olmayck istdgm şeyleri yapamaz oldum.ölmek ister duruma geldim mahvoldum ama hep Allah a sıginiyorum ve O bana yol gosteriyor ve bende artık onun bana gosterdigi yolda ilerleyecegim vesveselri bu anlamsz saçma duşuncelri takmaycagim şu gercek ki Allah ım zaten kalbimizi niyetimizi ne yaptıgimızi neyi kabul ettigimizi biliyor şüphesiz

+ Yorum Gönder