+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Reklam

  Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum

  Reklam

  Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum Mumsema Su hayatta beni mutlu edecek tek sey, omur boyu sevebilecegim birinin karsima cikmasi ama yok olmuyor, birinden hoslansam bile bu mevzuyu acamiyorum utaniyorum ne yapmaliyim? Askere gidecegim ondan sonra is ariyacagim ama gonlum istiyorki beni bekleyen birisi olsun cunku bunu bilmek bana guc vericek. Obur turlu sanki bosa yasiyorum didiniyormusum gibi geliyor. Bakiyorum en kotu herkesin en az bir tane sevgilisi olmus lisede, ben universite bitiyor daha bir dala sap olamadim.. Kendimden nefret ediyorum bazen. Birisi bana yol gostersin lutfen

 2. GokhaN
  (Cezalı)

  Yorum: Aşık olmak sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum


  Reklam


  şuan lise 2 öğrencisiyim lisede sevgilin olsa nolacakki ? bence saçma bişey 3 senem kaldı ygs ve lys ye hazırlanıyorum bende hedefim iyi bir ünüversite şuana kadar hiç sevgilim bile olmadı 2 yada 3 kız arkadaşım var başka yok sadece iyi bir ünüversite kazanmaya bakıyorum

  acele etme sakın yoksa yanlış kişiyi seçersin Kader. Belki sen bulduğun zaman ömürlük bulacaksın. sabret doğru kişiyi bulursun elbet iş hayatına girince olur bir gün karşına biri çıkar seversin sevilirsin yada rahat ol onlar seni bulur olmasada ucunda ölüm yok diye biliyorum :D

  başka bişey gelmedi aklımdan kusura bakma ALLAHA emanet ol yardımcı olmak istedim sana azda olsa

 3. Gül988
  Devamlı Üye
  Kardeş başlıkta yazdığına göre : eğer evlenmemişseniz el ele tutuşmanız DOGRU DEGİL . Kız Ve erkek evlenmemişse sokaklarda el ele gezemezler!
  "Sizden birinizin başına iğne ile dürtülmesi, kendisi için helâl olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır." (Taberâni , Mucemu’l Kebir, 20 / 212)
  . Evlenmeden önce sevgili olmak günahtır .
  Hazreti Aişe (ra) biat ile ilgili şöyle buyuruyor: "Allah'a yemin ederim ki Resûlüllah'ın eli bir kadının eline dokunmadı. Sadece sözle onlardan biat aldı." (Müslim).
  Evlenmeden önce kız Ve erkek bir odada bir yerde yalnız kalamazlar .
  "Herhangi bir kimse, bir kadınla yalnız kaldığı takdirde mutlaka onların üçüncüsü şeytandır." Peygamberimiz (Sallalahu Aleyhi Ve Sellam) buyuruyordu.

 4. Gül988
  Devamlı Üye
  Kardeş YouTube da video var CayHouse'dan videonun ismin şöyle koymuşlar "flört haram ise nasıl evleneceğiz " videoda evlenme konularda bahsediliyor .

 5. GokhaN
  (Cezalı)
  utangacligin aska faydasi yok. bence git direkt acil. acilmassan baska biriyle arkadaslik eder sen uzulursun önce sohbete başla sonrası gelir o da hoşlanıyorsa belli eder sende boşdurmayıp kendinden hoşlanmasını sağlarsın olur biter

 6. VESSELAM
  Üye
  Selamun Aleykum,
  utangacligin aska faydasi yok.
  Kardeşim bu nasıl laf?

  Hadis No : 1659
  Ravi: Zeyd İbnu Talha İbnu Rükane
  Resulullah (sav) buyurdular ki: "Her bir dinin kendine has bir ahlakı vardır, İslam'ın ahlakı hayadır."

  Kaynak: Muvatta, Hüsnü'l-Hulk 9, (2, 905); İbnu Mace, Zühd 17, (4181, 4182)


  --

  Hadis No : 1660
  Ravi: Enes
  Resulullah (sav) buyurdular ki: "Edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Haya ise girdiği şeyi güzelleştirir."

  Kaynak: Tirmizi, Birr 47, (1975); İbnu Mace, Zühd 17, (4185)


  Soruya gelince
  sevdiğim bayanla el ele tutuşup dolaşmak sarılmak istiyorum
  Bi kere bunu sevgili manasında söylüyorsan günaha giriyorsun. Gaflette olan bir kavme, topluluğa, bireye, bireylere özenmek Allah korusun sizi de öyle yapar. Gayri meşru dizilerde, Müziklerde, Gün içi yaşamdan bir nevi sübliminal mesaj aldığımız için bunca insan sevgilim yok diye isyanda.

  Askere gidecegim ondan sonra is ariyacagim ama gonlum istiyorki beni bekleyen birisi olsun cunku bunu bilmek bana guc vericek.
  Böyle bir şey yok kardeşim. Eğer gerçekten karşıdaki kişiye önem veriyorsan askerde o sana güç değil merak verir. Acaba ne oldu? Acaba iyi mi? Gibi endişelere takılırsın. Senin askerde güç alman gereken şey Şehit olmaktır. Belki şehitlik bana nasip olur diye güçlenmen gerekiyor. Bu söylediklerin kuruntu.

  "Yani genel olarak ne yapayım kardeşim!?"

  Yapman gereken şey çok basittir. Seviyorsan ciddi düşünüyorsan, düşündüklerinin anlık şehvani duygular olmadığını düşünüyorsan gidip evlenme teklif etmelisin. Tabi ki evlilik için gerekli şartları yapabileceksen. Kendinden neden nefret ediyorsun nefsinden nefret et. Şeytandan nefret et. En doğrusunu Allah bilir Vesselam. Allaha emanet olun.

 7. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Ya kızla evlenecekken ya da evlendikten sonra serseri birisi kızın gönlünü çelerse parasıyla giyimiyle serseriliğiyle, kız da benden ayrılırsa o zaman işte en çok bana o koyar o zaman hayatın bir anlamı kalmaz benim için bir daha hiçbir kızla konuşamam o travmadan sonra..

 8. rana
  Aciz Kul
  Anlasilan yaslariniz daha cok genc ve böyle yorumlar yapiyorsunuz.
  Allaha sükredin ki sizi ZINAdan uzak tutuyor ve korumus!
  Böyle bir sacma zihniyet olabilirmi.
  Sevgili yoksa bosa yasiyormusum gibi geliyor gibi yorumlar yapiyorsunuz.
  Allah icin dünyadasiniz. Askerden sonra isini gücüne bakar Allahin emriyle bir temiz aile kizi ile evlenirsiniz.
  Böyle seyleri düsünecek kadar bos vakit bulabiliyorsaniz zaten birseyleri degistirmeniz gerektigini gösterir.
  Daha cok Allah ile mesgul olmayi deneyin.

  VesSelam.


 9. GokhaN
  (Cezalı)
  kardeşim saten evlenmesi için söyledim sevgili manasında değil

 10. hayırlısı23
  (Cezalı)
  anladım herkese teşekkürler pek bir umudum da beklentim de yok artık zaten, Allah'a emanet olun

+ Yorum Gönder