+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vitir namazı kazaya kaldımı kalmadımı bilmiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Gül988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Vitir namazı kazaya kaldımı kalmadımı bilmiyorum

  Reklam

  Vitir namazı kazaya kaldımı kalmadımı bilmiyorum Mumsema Selam aleyküm . Ben vitir namazın sabah namazına yakın bir vakitte kılıyorum . Evde de namaz vakitleri takvim yok bende internetden bakıyorum . Orda da sabah namazı her sitede farklı okuyor mesela 6:11 , 6:13 , 6:32, 6:45. Bende 5:50 de durdum ki vitiri kılayım . Başladım sonra abdestim bozuldu galiba ( Bi akıntıdı bilmiyorum neydi bende namazı biraktım gidip yeniden abdest aldım , bu arada baktığımda hiç Bi şey yokmuş çamaşırda ) abdest aldıktan sonra 6:14 idi. Ben anlamadım vitirin kazasını mı kılmalıyım yoksa ? 6:11 geçti fakat başka sitelerde 6:45 gibi vakitlerde yazıyordu . Vitir namazını kıldım ama kazasını degil (bu arada yine Bi şeyler geldiğini hissetim ama namaza devam ettim cunki 1ci seferde hiç Bi şey göremedim , namazdan sonra baktım hiç bir şey yoktu , bu akıntını namazdayken ter saydım Ve devam ettim acaba Bi sorun olur mu?)
  Bide vitir namazının kazasını kılmam gerekiyor mu ? Cunki ben kazasını kılmadım sadece vitir kıldım cunki sabah namazının vaktini ne zaman girdiğini bilmiyorum ..

 2. imam
  Üye

  Yorum: Vitir namazı kazaya kaldımı kalmadımı bilmiyorum


  Reklam


  Diyanet takvimi veya sitesine göre kıl denmişti sana daha önceki sorunda
  İmsak vakti geçtiği halde kılmışsan kaza et yoksa kaza etmene gerek yok


+ Yorum Gönder