+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Milli piyangodan bilet almak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Reklam

  Milli piyangodan bilet almak

  Reklam

  Milli piyangodan bilet almak Mumsema Arkadaşlar yılbaşı çekilişi için bir tane bilet almayı düşünüyorum, hayatımı kurabilmem için yaklaşık 15 bin dolar paraya ihtiyacım var. Bu parayı kazanamadığım için kolay yoldan kazanmaya bakıyorum. Şayet atıyorum 1 milyon kazansam çekilişten ve sadece ihtiyacım olan 15 bin doları alsam hayatımı kursam o parayla, geri kalanını da fakirlere dağıtsam sonra ben o kendime ayırdığım cuzi miktar parayla helal para kazanmaya çalışsam (ufak bir dükkan açmayı düşünüyorum) sizce o açtığım dükkandan kazandığım paralar helal mi olur haram mı yerim yoksa her kazandığım parada ?

 2. MertK
  Devamlı Üye

  Yorum: Milli piyangodan bilet almak


  Reklam


  Milli piyangodan kazanilan para haram, kumar yerine girer... Aldin diyelim hem sana onun cikma ihtimali 10,000,000'da 1

 3. Misafir
  piyangoya verilen para ve kazanılan paranın kökü haramdır.sermayesi haram olanın ,kazancıda haram olur.her şeyin en iyisini ALLAH bilir.ALLAH a güven gerisini merak etme ALLAH kuluna hayırlı işler dışında bir şey vermez.

 4. VESSELAM
  Üye
  Selamun Aleykum, Haksız yoldan kazandığınız 1 kuruş dahi haramdır. Vesselam, Allaha emanet olun.

 5. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Selamunaleykum arkadaşlar çıkacağından değil de hani denemek amaçlı yılbaşı piyango bileti almak istiyorum. Günah olduğunu biliyorum ama içimden bir ses al belki 3 5 kuruş birşeyler çıkar kendini kurtarırsın diyor. Sizce ne yapmalıyım

 6. Selam2
  Devamlı Üye
  Tabiki çıkabilir. Mutlaka birilerine çıkıyor. Günah olduğunuda biliyorsun ve soruyorsun. Alıp hayatını kurtaracağım dediğin şey hem buradaki hayatın kararır hemde ebedi olan hayatın batar. İlginç birisin yapmadıysan bile düşüncelerine tövbe edip Allah'tan af dile..

 7. hayırlısı23
  (Cezalı)
  kardeşim ilginç biri olduğumu nerden çıkardın acaba? soru sorup burada öğrenmek istiyorum, eğer bana öğretecek birşeyin yoksa boş yapma. Sormadan nasıl öğreneceğiz!

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  İçinden gelen ses şeytan sesidir, kumara teşvik ediyor. Bu hayat kurtarma değil hayat karatmadır Müslümanlar çin
  Sakın alma

+ Yorum Gönder