+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Süleymancılar nasıl bir tarikat, en ufak bir konuda bir eleştiride dinden çıkarsın diye tehdit ediyorlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Reklam

  Süleymancılar nasıl bir tarikat, en ufak bir konuda bir eleştiride dinden çıkarsın diye tehdit ediyorlar

  Reklam

  Süleymancılar nasıl bir tarikat, en ufak bir konuda bir eleştiride dinden çıkarsın diye tehdit ediyorlar Mumsema Merhabalar bu süleyman hoca tarikatı nasıl bir topluluktur görüşlerinizi almak istiyorum. Bir yakınım var oldukça katı ve kuralcı davranıyor, tarikatlara ne gerek var peygamber efendimiz size iki şey emanet ediyorum Kuranı Kerim ve benim sünnetim demiş değil mi diyorum. Öyle dersen dinden çıkarsın, tarikatların ne olduğunu bilmeden konuşma, bilmiyorsan konuşma diye sürekli beni tehdit ediyor bu konuda. Kurban günlerinde onların tarikatından başka kimseden kurban almazlar, kendi tarikatlarından olmayan kimseye yardım etmezler genelde. Nİye bu kadar tutucular bunlar kimdir ne amaca hizmet ederler. Kuran öğrettiklerini namazları vs düzgünce kıldıklarını biliyorum ama başta anlattıklarım beni onlardan soğutuyor, artık hiç bir cemaat ya da tarikata güvenmiyorum zaten son olaylardan sonra, sizin görüşlerinizi alayım bir de arkadaşlar

 2. Gül988
  Devamlı Üye

  Yorum: Süleymancılar nasıl bir tarikat, en ufak bir konuda bir eleştiride dinden çıkarsın diye tehdit ediyorlar


  Reklam


  burda bu soru vardi:https://www.mumsema.org/misafir-soru...-dogru-mu.html
  Nİye bu kadar tutucular
  bide kardeş onlar hepsi öyle diye konuşmayalım belki bir kısmı öyledir...
  sorularına cevap da bilgili hocalardan oğreneriz İn Shaa Allah.

 3. VESSELAM
  Üye
  Selamun Aleykum,
  Kurban günlerinde onların tarikatından başka kimseden kurban almazlar, kendi tarikatlarından olmayan kimseye yardım etmezler genelde.
  Önce tarikatın tamamı mı böyle yoksa bahsettiğin kişi mi biraz aşırıya kaçmış bilmek lazım. Hepsi öyleyse bu yanlıştır. Forumdaki kardeşlere önerim bu gibi tarikatlara ne bağlanın ne araştırın. Kafanız karışır. Dediğin gibi Cemaatten soğursun. Bu arada bahsettiğiniz tarikat ile ilgili hiç bir bilgim yok. Biz Müslüman, SÜNNİYİZ. Sizi tehdit etme gibi bir lüksü yoktur kimsenin. Her insanın inancı kendinedir. En doğrusunu Allah bilir, Vesselam, Allaha emanet olun.


 4. Misafir
  kardeşim bende bir süleymancıyım katı kurallarımız var ama bir kişiyi tehtid etmeyiz yani bizi millet tarikat diye korkuyor özellikle sosyal medyalarda süleymancılar karala kampanyalar başlattılar hakikat kimse onu taş atarlar belki çamur atanlar haklılık payı ne kadar bizim katı kuraallarımız disiplinli olmak lakayıt olmamak her süleymanlı da bir değildir bu devirde tarikatlar gerek yok dersen hata yaparsın tarikatlar dini en güzel şekilde öğreten yerlerdir ve peygamber efendimiz bize sünnet ve kuranı kerim bırakmış ama ne kadar kişi amel ediyor ne kadar kişi sünnetin sünnet olduğunu farzın farz olduğunu biliyor bizde burada fakir çoçuklar okutarak onlar parlak bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz bizim gayemiz imanlışuurlu nesil yetiştirmek ha burayı sevmeyipta kalanlarda var onlarda sonra buralar öcü gözü ile bakıyor zorla değil sende kal ama ön yargı ile yaklaşma kal bir sene neyin ne olacağını anlayacaksın az çok

+ Yorum Gönder