+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cuma günleri işlenen sevap ve günahlar diğer günlere göre daha da mı katlanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Reklam

  Cuma günleri işlenen sevap ve günahlar diğer günlere göre daha da mı katlanır?

  Reklam

  Cuma günleri işlenen sevap ve günahlar diğer günlere göre daha da mı katlanır? Mumsema Merhaba cuma günü İslamda özel bir gün olduğu için bugünde işlenen günahlar daha da mı bir günahlanır. Ya da cuma günü yapılan sevaplar da daha bir katlanır mı diğer günlere göre? Böyle birşey var mıdır

 2. cahilcuhela
  Üye

  Yorum: Cuma günleri işlenen sevap ve günahlar diğer günlere göre daha da mı katlanır?


  Reklam


  cuma günü veya herhangi bir gün günah günahtır peygamberimiz s.a.v genellikle pazartesi ve perşembe günü oruç tutarmış.

  Ebu Hüreyre (r.a.) den yapılan rivayete göre, Peygamber (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuştur:

  "Her pazartesi ve perşembe ameller arzolunur. Ben de oruçlu bulunduğum halde (o günlerde) amellerimin arzolunmasını arzuluyorum."(Tirmizî, Savm 44.)

  cuma gününe gelince cuma müslümanın bayramıdır ve cuma gününde icabet saati denilen bir vakit vardır peygamberimiz s.a.v bu vakit hakkında :

  ''O günde öyle bir an vardır ki, o anda kul -haram dışında- Allah'tan ne isterse Allah, onun isteğini muhakkak yerine getirir. ... ''(Ahmed, Müsned, 3/430; Ibn Mâce, 1084. Hadis hasendir.)

 3. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Hadi ya, o cuma günki değerli an ne zamandır biliyormusunuz peki?

 4. @hmet
  Üye
  Cumadaki hayırlı saat gizlidir. Allah onu gizlemiş ki sabah vaktinden cuma hutbesine kadar herkes ibadet ve duaya rağbet etsin.

 5. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Anladım teşekkürler

+ Yorum Gönder