+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ailemi evliliğe nasıl ikna edeceğim?? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gozde4040
  Üye
  Reklam

  Ailemi evliliğe nasıl ikna edeceğim??

  Reklam

  Ailemi evliliğe nasıl ikna edeceğim?? Mumsema selamün aleyküm arkadaşlar, ben öğretmenlik bitirdim 3 yıldır iş bulamadım evlilik maksatıyla biriyle görüşmeye başladım görüştüğüm insan lise mezunu bu benim için sorun değil işi gücü yerinde çok şkür iki kez nişanı bozulmuş ailesi ailemle konuşmaya geldi ailem maddi manevi hazır değiliz deyip engellediler benim istedğimin farkında olmalarına ragmen kestirip attılar karşılıklı konuşmayı bile denemediler çok ön yargılı davrandılar ama ben bir türlü vazgeçemedim hala o insanla görüşüyorum aileme görüştüğümü söyleyemiyorum çok kızarlar diye yaşım 25 arkadaşlar düşüncelerinzi yazar msınız ne yapacağımı bilmiyorum dua etmekten başka..

 2. rana
  Aciz Kul

  Yorum: Ailemi evliliğe nasıl ikna edeceğim??


  Reklam


  ve aleyumusselam kardesim,

  öncelikle sunu söylemem gerekir ki, sana gelen kismetleri seninle istisare etmeden ki eger bu insan ailenize uygun, dini konular da bir sorun yoksa, aileniz öyle geri ceviremez. Bu yanlistir. Evlilik yasinda gelmis, yuva kurmak seninde hakkin.
  Fakat bu yanlisla beraber sizinde o kisiyle hala görüsmeniz dogru degil.
  Sizin yerinizde olsam, öncelikle ailemle tekrar konusmaya calisirim. Eger bu mümkün degilse, aile büyüklerinizden olsun veya babanizin anneninizin dinleyecegi akli selim bir büyügünüzden yardim isteyebilirsiniz.

  Allah hakkinizda hayirlisini versin.

  Dua ile


 3. Efdal
  Kıdemli Üye
  kişinin beğendiği birinden vaz geçmesi çok zordur ama aile olmaz deyince yapacak bir şey yok
  Allah daha hayırlısını nasip etsin inşallah

+ Yorum Gönder