+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdestim çok bozuluyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emre482
  Üye
  Reklam

  Gusül abdestim çok bozuluyor

  Reklam

  Gusül abdestim çok bozuluyor Mumsema Merhaba ben 15 yaşında bir gencim ve Hayatım boyunca hiç istimna yapmadım cünkü günah oldugunu biliyorum. Rüyamda abdest bozduracak şeyler görmüyorum,azmıyorum,sabah kalktıgımda ic camaşırım da tertemiz.ama nedense penisimin altında testisimin üstünde beyaz topak şeyler görüyorum.Bu meni mi anlamıyorum benim bildigim meni sıçrayarak fışkırarak çıkar,ama sıçrasa iç çamaşırımda olurdu.penisimin altına nasıl geliyor ? her 3 güne bir bu bende oluyor ve ben haftada yaklaşık 3 kez gusül alıyorum,abdestim bozuldu korkusundan.Artık bu durumdan cok bıktım kendimi günahkar hissediyorum,benim arkadasıma bu konuyu anlattım eskiden o da penisinin altında beyaz topak şeyler görüyormuş,ve istimna yaptıktan sonra gectigini söyledi.Bizim din ögretmenine utana utana yüzüm kızararak da olsa hocam istimna yapmak günah mıdır dedim.Eger zevk için yapıyorsan günah dedi ama depon dolmuşsa yapmalısın dedi.bazı bloglarda da ''İstimna, zevk için olursa haramdır. Sükunet bulmak, rahatlamak için olursa caiz, zina tehlikesi olursa, vacib olur'' diyor. benim kafam cidden çok karıştı günaha girmek istemiyorum ama bu şekildede gusül abdestim mi bozuldu diye anlamıyorum cogu zaman gusül alamıyorum ve kendimi günahkar hissediyorum.Ne olur yardım edin ve alıntı yazı yazmassanız sevinirim.Ben Depomun doldugunu düşünüyorum.1 kez yapsam bu durumun düzelecegini düşünüyorum ne yapmalıyım ?

  Benim gusülüm bozuluyor mu ? ve Depo doldugu için istimna yapmam günah mıdır ?

 2. @hmet
  Üye

  Yorum: Gusül abdestim çok bozuluyor


  Reklam


  İstimna (31) zevk amaçı yapılması yasaklanmış, zina korkusu varsa caiz görülmüştür.
  Gelen akıntı avuç içi kadar ise gusül gerekir ama daha az ise meni değildir.


 3. emre482
  Üye
  Ve birde geçen sene utanarak da olsa :D din ögretmenimize tenefüste hocam istimna günah mı dedim o da eğer depo dolduysa boşaltacaksın oglum dedi gülümseyici bir tavırla ama zevk icin yaparsan günah olur dedi.Ama depon dolunca yapmam gerektigini söyledi.Bir de akıntı dediniz ya o gelen sey akıntı degil böyle penisimin altında testitsimin üstüne kıllarımın arasında beyaz topak şeyler var.Bu bende çok sık oluyor bunun aynısı arkadasımda olmus bana 31 çekmiş sonra düzelmiş banada 31 çek düzelir dedi,bunun için yapsam caiz olur mu ? 1 bazen gusül alacak vaikt olmuyor korkudan Cuma'ya bile gitmiyorum bazenleri.

 4. emre482
  Üye
  ben bazen çok azıyorum kendimi böyle müstehcen içeriklere bakıp rahatlıyorum.Azmamak için depoyu bosaltmak için yapmak caiz midir ? Zevk için değil en azından böyle karnımda agrı varmıs gibi hissediyorum rahatlamak istiyorum çünkü hiç 31 çekmedim günah korkusundan.

+ Yorum Gönder