+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Geçmişteki hatalarım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Gül988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Geçmişteki hatalarım

  Reklam

  Geçmişteki hatalarım Mumsema gecmişte benim cok manasız bi hayatım vardı .rusyada doğduğum andan.. ilk okulda hatta haşa haşa haşa cok dinden cıkacak hareketler olmuşdu ve ben bunların hiic farkında bile degildim ne yaptığımı ne söylediğimi bilmiyordum . yıllar sonra ben dinimi daha da ogrendim vidyolar baktım Allah'ıma şükürler olsun beni dogru yola oneltdi! şimdi durup dururken kendimi o yaptıgım şeyleri hatırlıyorum ben gecmişte bunlara tovbe etmemişdim ...ne kadar yıl gecti daha da agıllandım fakat o yaptıgım şeyleri unutmuştum . sonra yıllar geçti ve yaptıgım cok kötü bi hareket bi söz hatırladım ve bunu yıllar sonra hatırladım ve tövbe etdim . acaba bunca yıl benim amellerim kabul olmuşdur dimi..Allah Rahimdir. duşunmemişdim bunları. tabi hatırladıgımda tovbe etdim. şimdi de durup dururken bi hareket etdigimi hatırladım ama şimdi hatırladım buna da bunca yıl tovbe etmemişdim ve gecmişte yaptıgım belkide ne kadar hata yapmışım hala hatırlamamışım . şimdi tovbe etsem benim hatırlamadıgım gunler yaptıgım ameller..
  Allah dan hic umudumu kesmeyecegim
  *******
  bide ben bi kurabiye almıştım ustunde İslam Respublikası yazıyordu . bende unutup o yazıyı yedikten sonra atdim onu bi sorun olur mu kardeşler???

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Geçmişteki hatalarım


  Reklam


  Geçmişte yaşanan bütün kötülüklerden ve haramlardan tövbe edebilirsin. Allah tövbe edenlerin günahlarını siler ve onu tertemiz kılar. Hangi amellerin kabul olup olmayacağını biz bilemeyiz bunları ancak Allah bilir. Ama pişman olduğun her günah tövbe ile affedilir. Allah'ın herşeye gücü yeter.

 3. Misafir
  Hayırlı günler hocam. Diyelim ki ben birisine kötü çirkin bişe yaptım ama o dahil kimsenin haberi yok yani gizli büyük günah açığa vurup şahit de tutmak istemiyorum. ben onunla o konudan bahsetmeden dünyada herşey için helallik alsam o günah karşıma ahlrette çıkar mı ? İşlemiş olduğum günah 13 14 yaşındayken 7 yıl önceki bi günah şimdi çok pişmanım maalesef hatırladım.

 4. arifselim
  Yönetici
  Hayırlı günler kardeşim. Eğer bu günah bir kul hakkı ise bunun için helallik istemek zorundasın. Bu, günahı açığa vurmak anlamına gelmez. Genel bir helallik almakla haklar helal edilmiş olmaz. Ancak ergenliğe girmeden işlenenlerden günah yazılmaz.

 5. Misafir
  Ergenliğe o Zaman'lar girdiğimi düşüniyorum ama hocam bunu söylesem bile çok pis çirkin birşey hem insanlar gözünde hiçbir değerim kalmaz hem de gizli kalan birşeyi çok eskiden kalan bişeyi açmak da kötü birşey

+ Yorum Gönder