+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İlaçlarda şüpheli gıdalar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Gül988
  Devamlı Üye
  Reklam

  İlaçlarda şüpheli gıdalar

  Reklam

  İlaçlarda şüpheli gıdalar Mumsema selam aleyküm arkadaşlar
  doctor bana ilaclar yazmış bende bi kac problem var diye 3-4 vitaminler yazmış annem 3 tane vitamin almış 2sinde de jelatin ve gliserin (birisi omega3) var. ne yapmalıyım içmiyim mi . ayrıca ben şu omega 3 ilacının sitesine girip soru sordum diyorum jelatın hangi hayvandan yapılmış diyor ki geleneksel olarak sığırlardan yapılıyor . mesela tamam sığırdan yapmışlar (belkide sıgırdan da değil cunki geleneksel diyor) fakat gliserin de var içerisinde onu ne yapıcam...

  "Sana şüphe veren şeyi bırak, şüphe etmediğini yap.” (Buharî, Büyü 3; Tirmizî, Kıyâme 60.) buyurmaktadır.

  Bu hadisi şerif, haram olmayan, fakat şüpheli olan şeylerden sakınmayı emretmektedir.
  sorularla islamiyet

  Sual: Domuz yağı veya alkol bulunma şüphesi olan gıdaları ve nasıl kesildiği bilinmeyen etleri yemekten kaçınmak, takva olmaz mı?
  CEVAP
  Takva olmaz, vesvese olur, günah olur. Hazret-i Ömer’in, (Bizler harama düşmek korkusuyla helâllerin onda dokuzundan kaçındık) sözü, bu hususların dışındaki haramlar içindir.
  dinimiz islam sitesinden
  Resulullah efendimiz bir müşrikin, Hazret-i Ömer de, bir Hristiyan’ın [belki de necis olan] testisinden abdest almıştır.

 2. VESSELAM
  Üye

  Yorum: İlaçlarda şüpheli gıdalar


  Reklam


  Sağlığınız için hangi ilaç gerekiyorsa için. Ama unutmayın ki günümüzde ki ilaçların yararından çok zararı oluyor. Sağlığınızı tehlikeye sokmak haram bir şey yiyip içmekten daha günahtır. Unutmayın bu beden bize emanet, iyi bakmalıyız. Vesselam, Allaha emanet olun.

+ Yorum Gönder