+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti almadan namaz kılmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. seskuec
  Üye
  Reklam

  Gusül abdesti almadan namaz kılmak

  Reklam

  Gusül abdesti almadan namaz kılmak Mumsema Gusül abdesti alamadım ne yapmam gerekirdi?
  Uzun süredir cumaya giden ve kaçırmayan biriyim.Hiç bu zamana kadar başıma gelmeyen çok sıkıntıl bir durum oldu.Bugün rüyalanarak uyandım sanırım cünüp oldum.Hemen uyadım saate baktım cuma namazına yarım saat var o acele ile boy abdesti almak için banyoya gittim baktım sular yok kesilmiş.İçimi bi üzüntü sardı evde teyemmüm alsam camide su akıyor en iyisimi gene gidim normal abdest alayım Allah rızası için namazımı kılayım hiç kılmamaktan iyidir dedim normal abdestimi aldım kıldım.Birisi Allah rızası için bu konuda beni aydınlatsın dinen ne yapmam gerekirdi?Böyle sıkıntılı bir durum tekrar başıma gelirse ne yapmam gerek?

 2. @hmet
  Üye

  Yorum: Gusül abdesti almadan namaz kılmak


  Reklam


  Keşke teyemmüm alıp cuma namazına yetişseydiniz. Bu durumda günahkar değilsiniz içiniz rahat olsun. Allah buna benzer ve beter sıkıntılar vermesin

 3. seskuec
  Üye
  Aklıma geldi ama teyemmüm alsaydım camide su var teyemmüm kabul olurmuydu? orası aklıma takılan bir durum yani nasıl anlatsam (Teyemmüm, su bulunmadığı veya suyu kullanma imkanı olmadığı zamanlarda abdest veya gusül yerine geçen özel bir temizliktir) suyu kullanma imkanım evde yoktu ama camide vardı ama camide boy abdesti değil normal abdest alma imkanım var.Evdeki teyemmüm kabul olurmuydu buda aklıma takıldı bi aydınlatsan bana ışık tutsanız içim rahatlasa.

 4. @hmet
  Üye
  Camideki su olması teyemmümü bozmaz çünkü gusül alma imkanı yok.
  Vakit olsaydı hamama git derdim ama en doğrusu teyemmüm alıp cuma namazına katılmandı

 5. seskuec
  Üye
  Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder