+ Yorum Gönder
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ehli Kitaptan Hristiyan bir bayanla evlilik Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Reklam

  Ehli Kitaptan Hristiyan bir bayanla evlilik

  Reklam

  Ehli Kitaptan Hristiyan bir bayanla evlilik Mumsema Arkadaşlar merhaba merak ettiğim bir konu var. Hristiyan ama Tanrıya inanan büyük günahları falan işlememiş birisiyle evlenmek istesem bu kadın muslüman olmazsa ben günah mı işlemiş olurum. Kendisi Hristiyan olarak kalırsa bu evlilik olur mu? Yoksa illa müslüman mı olmak zorunda, eğer o hristiyan olarak kalabiliyorsa evlilik süresince yaşanan her cinsel ilişki günah mı olur çünkü hayızlı gusül abdestsiz eş ile cima etmek günah diye biliyorum, onlarda da gusül abdesti olmadığına göre hep günah mı olur cinsel ilişkide?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Ehli Kitaptan Hristiyan bir bayanla evlilik


  Reklam


  Merhaba. Müslüman olmayan Hristiyan veya Yahudi bir kadınla müslüman erkeğin evlenmesi caizdir. İbadetleri kendisini ilgilendirir. Senin için helal olmayan şeyleri yapamazsın. Örneğin hayızlı olduğu halde cinsel ilişkiye girmek gibi. Hiç bir cinsel ilişkisi de haram olmaz.

  - Bir Müslüman erkeğin Yahudi veya Hristiyanlardan bîr kadınla evlenmesinde bir sakınca yoktur. Bu konuda ulema icma etmişlerdir.

 3. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Anladım yalnız o zaman Hristiyan bayanla evlensek bile hiç bir zaman cinsel ilişkiye giremezmiyiz çünkü onlar her zaman hayızlı gusül abdesti yok onlarda diye biliyorum kafam karıştı şimdi. Siz dediniz ki ' Senin için helal olmayan şeyleri yapamazsın. Örneğin hayızlı olduğu halde cinsel ilişkiye girmek gibi. Hiç bir cinsel ilişkisi de haram olmaz. '

 4. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Cevap veren olmadı. Hristiyan bir bayanla evlenirsek onunla girdiğimiz her cinsel ilişki haram mı oluyor sürekli hayızlı oldukları için?

+ Yorum Gönder

Yetkileriniz