+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Arapların safahat icinde şımarmaları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hüda
  Üye
  Reklam

  Arapların safahat icinde şımarmaları

  Reklam

  Arapların safahat icinde şımarmaları Mumsema Selamun aleykum,

  Dubaidaki zengin araplarin yaptigi masraflara, simariklara bakiyorum, büyük bir nefret duyuyorum. Islam alemi kan alarken, adamlar iyice aziyor. Nereye para harciyacaklarina sasirmislar. Gevur asiklari olmuslar, artik Dubaya hertürlü ciplak sarkici türkücü giriyor. Iyice gevurlasmis Dubaidakiler. Allah (c.c.) bunlarin basina yakinda büyük bir bela verir yani. Adamlarin özel hayvanat bahceleri, eylence bahceleri, özel köskler, onlarca lüküs araba, pahali elbiseler, pahali altindan mobilya, say sayabildigin kadar.

  Suna bakarmisin Allah askina: 2. hayırlısı23
  (Cezalı)

  Yorum: Araplarin sefahet icinde simarmalari


  Reklam


  Aleykümselam, evet özellikle birleşik arap emirlikleri ülkesi oldukça zengin ve avrupai bir ülke batılılaşmış bir ülke. Şahsen bunlar gerçek müslüman olsa abuk sabuk saçma sapan gereksiz lüks harcamalar bir gecede milyonlar saçmazlar sırf eğlence ve gösteriş için. Birleşik Arap Emirliklerinde her ne kadar zengin olsa da karnını doyurmaya çalışan o kadar fakir de var ama onları görmezden geliyorlar Allah ıslah eylesin bunları. Arap ülkelerinde yapamadıklarını da giderler Amerika'da Avrupa'da yaparlar lafa gelince müslümanlar. Gerçek müslüman müsrif ve gösterişten uzaktır. Hem zengin olup hem de fakirlere yardım eden gösterişten uzak duran zekatını veren vs. olanları da var keşke hepsi öyle olsa,, herşey dünyevi olmuş,, şimdi de Burj el Khalife 800 küsür metrelik gökdelenden sonra 1 kmlik bir gökdelen yapmak için yarışa girmişler. Bunlarla ilgili hadis de var.

  "Kıyamet alametlerinden biri de, yalın ayak, çıplak, yoksul koyun-keçi çobanlarının binaları yükseltmekte birbirleriyle yarış ettiklerini ve böbürlendiklerini görmendir.” (Buhari, Fiten: 25; Ahmed bin Hanbel, Müsned, II/313)

 3. Hüda
  Üye
  Ne güzel buyurmus Peygamber Efendimiz. Gercektende asiri derecede böbürüyorlar. Bunlar savasi ve sefileti hak etmiyecekte kim edecek. Bunlara müstahak olur, hic acimam.

 4. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Şimdi demişsinki savaşı bunlar hak etmiyecekte kim edicek diye. Valla ne kadar musibet varsa bizim başımızda. Hiçbir zaman arapların başına terördür ekonomik krizdir toplumsal kutuplaşmadır vs. geldiğini görmedim. Hepsi ne hikmetse bizde var birisi aydınlatsa bizi, niye bizim başımızda tüm belalar ve haksızlıklar hukuksuzluklar adaletsizlikler vs.?

 5. Hüda
  Üye
  Cünki bizim Türkiyemizdede malisef gevur asiklari haddinden fazla cogaldi. Kizlara, gayri mesru iliskilere bak. Zina artik üniversite bahcelerinde acikca isleniyor. Noel kutlaniyor ve neler neler..

+ Yorum Gönder