+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinimize göre hayatın amacı nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hakan
  Üye
  Reklam

  Dinimize göre hayatın amacı nedir

  Reklam

  Dinimize göre hayatın amacı nedir Mumsema Dinimizde bütün canlılar bu dünyada bir amaç için yaratılmıştır. Hiç bir canlı boş bir nedenle yaratılmamıştır. Hayatın amacıktı ise Yüce Allaha kalubelada vermiş olsusuz yemini yerine getirmektir. Yüce Allahon bizlere koyduğu yasaklardan uzak durmanın, emrettiği şeyleri yerine getirmemiz gerekmektedir. Kalpler ancak Allahı zikreden huzur bulacak ve cennette ulaşabileceksiniz. Sonuç olarak bir insanın amacı Allahın koydugu emir ve yasaklara uyarak Allah'a laik bir kul olduğumuzu göstermek dünyada tek amacımızdır.

 2. İslam
  Kur'an Hadimi

  Yorum: Dinimize göre hayatın amacı nedir


  Reklam


  İslamda hayatın amacı

  Amaç dünya ve ahiret mutluluğudur. Dünya ve ahirette mutlu olmanın yolu, Yüce Yaratıcımızın bize emrettiği yoldan gitmekle yani Kurana uymak ile olur.


 3. Ümmet06
  Üye
  Amacımız ölümü bol bol anmak ve dünyadaki fani mührünü görerek dünyaya tamamen bağlanmamak Alkahın rızasını kazanmak ve cehennemin korkunç azabından korunup rahat edeceğimiz keyf süreceğimiz cennet için çalışmak günahlardan kaçınmak istemeden girdiğimizde ise tövbe etmek Allah hepimizi cennetine alsın inşallah selam ve dua ile...

+ Yorum Gönder
hayatin amaci ndd,  dinimize göre hayatın amacı nedir