+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti kabul olması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. istanbul34
  Üye
  Reklam

  Gusül abdesti kabul olması

  Reklam

  Gusül abdesti kabul olması Mumsema Arkadaşlar selamın aleyküm. Benim uzun süredir üzerinde bir vesvese var. Mesela sabah uyanınca cenabet oldum mu ıslaklık olmamasına rağmen acaba oldumda kurudumu gibi saçma diyeceksiniz galiba ama tamamen istem dışı bir olay. Ve bir de gusül abdesti sırasında en önemlisi; gusül abdesti alırken auret yerlerini yıkanması konusunda. arkadaşlar ben abdestimi normal banyo ypıyorum her tarafımı lifliyorum. en son çıkmadan önce niyet ediyorum. 3 kere ağıza 3 kere buruna su çekip tekrar bir su tutup her yerime çıkıyorum. Fakat gusülden önce auret yerlerinin yıkanması ile alakalı birşey var. ben abdestime başlamadan önce normal banyo sırasında yıkıyorum sabunlanıyorum. auret yerlerimi yıkamadan 3 kere ağıza ve buruna su alıyorum. bu abdest kabul oluyor mudur acaba yoksa auret yerlerini tekrar yıkayıp niyet edip 3 kere ağıza buruna su almammı daha doğru olur sizce. Cevap verecek herkese çok teşekkür ederim.

  Peki abdest konusunda yanlışmı alıyorum sizce. Yani auret yerlerini abdeste başlarken yıkamamak yanlışmı. Ben öncesinde yıkıyıp sabunlanıp sonra farzlarını yerie getiriorm abdestimin

 2. İslam
  Kur'an Hadimi

  Yorum: Gusül abdesti kabul olması


  Reklam


  abdestimi normal banyo ypıyorum her tarafımı lifliyorum. en son çıkmadan önce niyet ediyorum. 3 kere ağıza 3 kere buruna su çekip tekrar bir su tutup her yerime çıkıyorum.
  Guslün tamamdır boşuna kendini şüphelerle yoruyorsun

+ Yorum Gönder