+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdestim kabul olurmu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hakan3428
  Üye
  Reklam

  Gusül abdestim kabul olurmu

  Reklam
 2. AmiralBristol
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül abdestim kabul olurmu


  Reklam


  İdrar yapmak idrar yolunda birşey bırakmaz. İdrardan sonra boşalma olmadıysa ve gusul doğru şekilde alındıysa sahihtir

 3. Misafir
  elımde murekkep boyası damladı tırnağıma banyo yaptım cıkmadı ama gusül abdestı aldım kabul olurmu

 4. arifselim
  Yönetici
  Mürekkep insan teni üzerinde suyun ulaşmasına engel olacak bir tabaka oluşturmaz. Bununla gusül abdesti veya namaz abdesti alabilirsin.

 5. cengizhan
  Üye
  Selamunaleyküm. Ben guslü bu şekilde alıyorum;
  3 kere elleri bileklere kadar
  3 kere ağıza su verip gargara yapıyorum
  3 kere burna su çekiyorum
  3 kere yüzümi yıkıyorum
  3 kere sağ omuz 3 kerede sol omuzu ve bütün bedenimi yıkıyorum doğrumudur? Burnuma su verdiğimde burnum yanmadı kabul olurmu?

 6. suheda
  Üye
  A.selam. Kabul makamı bizmiyiz ki. Guslün 3 tane farzı vardır o farzları yerine getirmekle yükümlüsün. Ayrıca peygamberimizin sünnetlerinide yapmakta guslü güzelleştirir. Farzları ve sünnetleri öğren. En az farzlar şart. olmazsa olmaz.

 7. Misafir
  Kabul olur kardeşim burnunun yanmasına gerek yok sadece 3 ağza 3 burna su verip tepeden tırnağa yıkanırsan da olur. Unutma önemli olan niyettir...

 8. NefeS
  Seyirci Üye
  Mürekkep tabaka oluşturmadığı için bişey olmaz

 9. Kız Bir Kimse
  Üye
  Selamunaleyküm hocam. Gusül abdesti alırken avret bölgemde baloncuk oluşuyormuş gibi hissediyorum ve abdestimi baştan alıyorum bazen abdestimi baştan almadan devam ediyorum. Bu yüzden çok uzun süre banyoda kaldığım oluyor. Guslüm kabul oluyor mu yoksa baştan almam gerekiyor mu? Cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

  Selamunaleyküm. Gusül abdesti alırken avret bölgemde baloncuk oluşuyormuş gibi hissediyorum ve abdestimi baştan alıyorum bazen abdestimi baştan almadan devam ediyorum. Guslüm kabul oluyor mu yoksa baştan almam gerekiyor mu? Cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Öyle bir durum seni cünüp etmeyeceği gibi almış olduğun gusle de hiç bir zararı yoktur. Hem guslün şartları bellidir hemde cünüp yapan durumlar bellidir.

+ Yorum Gönder