+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kabir azabını kişi yaşarken hissedebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Kabir azabını kişi yaşarken hissedebilir mi?

  Reklam

  Kabir azabını kişi yaşarken hissedebilir mi? Mumsema Arkadaşlar uzun yıllardır beni şaşırtıp merak ettiren ve korkutan bir olayı sizle paylaşacağım. Bu yaşadığım olayın öncelikle halisinasyon olduğunu sanmıştım. Ama daha sonra ilim sürecimle inşallah ALLAHın bana rahmeti olduğuna inanmaktayım.
  Eskiden dinini yaşayan biri değildim. Gençliğim hiç iyi şeylere gebe değil. ALLAH affetsin . Evlendikten sonra ki Rabbim bana tertemiz bir eş verdi. Namazlı abdestli. Onun hayatıma girmesi ile bazı şeyler yavaş yavaş düzene girdi hayatımda. Yine dinimi yaşamadığım halde kendimi ruh halimi düzenlemekteydim.
  Bir gün yaşadığımız bir huzursuzlukla artık namaz kılmam gerektiğine inandım.
  Namazı bilinçsizce kılıyordum . Yani neden niçin kılınır neden kilmalıyız bilmeden. Taklidi....İlim sürecimin başlama sebebi ise günlük hayatta başıma gelen ilginç bir durumdan kaynaklanıyordu.
  Günlük işler yaparken gözlerimin önüne müslüman mezarlığı kulağımada erkek kadın çığlıkları geliyordu. Bu iki üç hft aralıklarla devam ediyordu.Bunun ne anlama geldiğini kimseye soramadım. Eşimde dahil.
  Sonra birgün eşim netten hadis kitabı almıştı onlar geldi. İçinden bir kitap kataloğu düştü yere. Açıp baktığımda bir yayınevinin reklamları içinde bir kitap resmi gördüm.


  Bir mezar taşının üzerinde koca harflerle KABİR AZABI yazıyordu. Kabir azabıda mı varmış dediğimi hatırlıyorum. Hala o gördüğüm ve duyduklarımla bağdaştıramıyordum. O an aklıma gelmiyordu. Neyse ilim süreci burdan sonra başladı. Merak uyanmıştı dinini kitapları aldıkça aldım okudukça okudum.
  Kabir azabının hak olduğuna inandığımda daha evvel hiçbişey bilmeden evvel ki bana duyurulan o ses ve görüntülerin bu olduğuna inandım.
  Şimdi
  ibret i olsun diye tüm tanıdıklarımla paylaşıyorum. Sizce de bu böyle bişey değil mi?Yani YÜCE YARADAN ın rahmeti gereği bu bana hissettirildi.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Kabir azabını kişi yasarken hissedebilir mi?


  Reklam


  Kabir azabı kişi ölürken hisseder. Yaşarken kişi sadece o hali okuyup düşünüp korkabilir ama hissediliş sadece mezarda olur.

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Ben bu olayı yaşadığım zamanlarda kabir azabı ile ilgili hiçbişey bilmiyordum. İlim sıfırdı ...Dini bilgim hiç yoktu.

 4. @hmet
  Üye
  seni hayra yönlendiren fısıltılar olabilir belki en bilen Allah tır.

  sesler neydi ne söyleniyordu ne zamanlar oluyordu?*

 5. burcealtug
  Kıdemli Üye
  sesler kadın ve erkek sesleriydi ve sadece çığlık atıyordular. Gündüz saatlerinde yemek yaparken evi süpürürken kızım küçüktü beşiğini sallarken. Yalnızken daha çok. Ve kesinlikle uyumuyordum.

 6. @hmet
  Üye
  Doktora gittiniz mi? kulak muayenesi yaptırdınız mı

 7. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Ya kardeşim bu olay olalı 6 sene oldu. Kızım beşikteydi.
  Şimdi görüp hissettiğim bişey yok. Sadece düşündükçe ALLAHa olan sevgim artıyor korkumda. O zamanlarda sağlıklıydım şimdide çok şükür.
  Neden böyle bişey hissettirildi onu merak ediyordum ben. Benzer olaylar yaşayanlar olmuşmudur diye açtım başlığı. Bana deliymişim gibi ya da arızalıymışım gibi ya da yalan yanlış yazıyormuşum gibi cevap yazmayın lütfen

 8. @hmet
  Üye
  ses sebebini merak edip sordum sadece ne kötü niyet ne de delilik asla aklımdan bile geçmedi. yazmam iyi geceler.

 9. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Lütfen kalbinizi kırmak istemem kardeşim. Kırdıysam helal et. Yani bu olay normal birşey değil ki . tepkiler beni geriyor . Lütfen kızmayın

 10. mum
  Administrator
  Kabir azabının hak olduğuna inandığımda daha evvel hiçbişey bilmeden evvel ki bana duyurulan o ses ve görüntülerin bu olduğuna inandım.
  Allahu Teala hidayet vermek istediği insanları bazı fiil sesler ve rüyalarla destekler/yönlendirir.
  Bu seslerin amacı nedir Allah bilir ama biz hidayetine/hayra vesile olduğuna şahit olduğumuz için bunları iyiye yorarız.
  Allah hidayetinizi daim etsin. amin


 11. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Allah razi olsun.gercek oldugunu biliyordum.

+ Yorum Gönder