Konusunu Oylayın.: Üzülüyorum, Haram mı ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Üzülüyorum, Haram mı ?
 1. 04.Ocak.2016, 10:25
  1
  1stwarrior
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Aralık.2013
  Üye No: 102859
  Mesaj Sayısı: 181
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2

  Üzülüyorum, Haram mı ?


  Üzülüyorum, Haram mı ? Mumsema Merhaba. Ben geçmişte kaçırdığım fırsatlar ve boşa harcamış olduğum zaman için üzülüyorum. Geceleri kafamı yastığa koyduğumda hep yaptığım hatalar aklıma geliyor. Eğer o hataları yapmasaydım şuan daha başka mevkilerde olabilirdim. Hergün pişmanlık duyuyor ve üzülüyorum. Bugün bir yazı okudum üzülmek haramdır diye. Kur'an dan ayetler vardı yazıda. Herşey Allah tan geliyor üzülmeyin, şeytan üzüntü vererek sizi oyuna getirir gibisinden bir yazıydı. Ancak Allah beni felakete falan uğratmadı, bir yakınımı falan almadı, ben bu şekilde üzülmedim. Ben kendi yaptığım hatalar nedeniyle üzülüyorum. Günaha girmiş oluyor muyum üzülerek ?


 2. 04.Ocak.2016, 10:25
  1
  Devamlı Üye  Merhaba. Ben geçmişte kaçırdığım fırsatlar ve boşa harcamış olduğum zaman için üzülüyorum. Geceleri kafamı yastığa koyduğumda hep yaptığım hatalar aklıma geliyor. Eğer o hataları yapmasaydım şuan daha başka mevkilerde olabilirdim. Hergün pişmanlık duyuyor ve üzülüyorum. Bugün bir yazı okudum üzülmek haramdır diye. Kur'an dan ayetler vardı yazıda. Herşey Allah tan geliyor üzülmeyin, şeytan üzüntü vererek sizi oyuna getirir gibisinden bir yazıydı. Ancak Allah beni felakete falan uğratmadı, bir yakınımı falan almadı, ben bu şekilde üzülmedim. Ben kendi yaptığım hatalar nedeniyle üzülüyorum. Günaha girmiş oluyor muyum üzülerek ?


  Benzer Konular

  - Eşim tarafından sürekli hakir görülüyorum çok üzülüyorum ne yapmam konusunda bana bir fikir verin

  - Kayın validem sebebi ile eşimle aram açıldı,çok üzülüyorum bu durumda ne yapabilirim?

  - Hatırladıkça üzülüyorum

  - Yaşlı Annemle birlikte yaşıyorum ve iyi bakamadığım için çok üzülüyorum.

  - Çok çirkinim yaa yüzümde çok çil var çok üzülüyorum

 3. 04.Ocak.2016, 10:55
  2
  haci
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Ocak.2011
  Üye No: 83513
  Mesaj Sayısı: 320
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Üzülüyorum, Haram mı ?
  insan geçmişte yapmış olduğu hatalardan dolayı tabiki pişmanlık duyar vede üzülür.üzülmek sevinmek insanın yaradılışında var.üzülmek insanı günaha sokmaz ama.günah işlemek insanı günahkar yapar.hatalardan ders çıkarıp tevbe etmek ise Allah tealanın bize sunduğu bir fırsattır.tevbe kapısı kapanmadan elimizi çabuk tutmalıyız.


 4. 04.Ocak.2016, 10:55
  2
  Özel Üye  insan geçmişte yapmış olduğu hatalardan dolayı tabiki pişmanlık duyar vede üzülür.üzülmek sevinmek insanın yaradılışında var.üzülmek insanı günaha sokmaz ama.günah işlemek insanı günahkar yapar.hatalardan ders çıkarıp tevbe etmek ise Allah tealanın bize sunduğu bir fırsattır.tevbe kapısı kapanmadan elimizi çabuk tutmalıyız.

+ Yorum Gönder