Kızgınlık ve Talak - Şartlı talak boşama 5 üzerinden 4.33 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  yaseminnn Üye
  yaseminnn
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 02.Kasım.2015
  Üye No: 107145
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Kızgınlık ve Talak - Şartlı talak boşama


  s.a hocam. Ben yeni evliyim. Eşimle geçenlerde bi tartışmamız olmuştu. Bi yere tatile gitmiştik orda kavga ettik ve ben telefonumu onun yanında bırakarak çekip gittim. Sonra kaybolunca onu aradım gel beni al diye. Oda çok kızmıştı.sen nasıl böyle bişi yaparsın. Sen ailene dua et aklıma seni boşamak bile gelmişti.ama sen herkese dua et dedi. Ama bi daha yaparsan gerçekten biter dedi. Şimdi içime vesvese düştü ben böyle bişiyi tekrar unutarak veya kızgınlıkla yaparsam talak mı olur ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Molla_Efdal ملا افدال
  Molla_Efdal
  ملا افدال
  Molla_Efdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 25.Temmuz.2015
  Üye No: 106610
  Mesaj Sayısı: 700
  Tecrübe Puanı: 8
  Yer: tabiki ev :)

  Cevap: Talak


  Değerli kardeşimiz;...


  Boşanmak , için karşı tarafın veya sizin “Seni boşadım” yada “Boş ol” vb. kelimleri söylemeniz gerekir. Bu kelimeleri kullanan kişiler dinen boşanmış sayılırlar. 3. 3
  yaseminnn Üye
  yaseminnn
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 02.Kasım.2015
  Üye No: 107145
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Talak


  Peki bizim mevzumuz şartlı talağa veya kinaye talağa giriyor mu?


 4. Reklam

 5. 4
  Molla_Efdal ملا افدال
  Molla_Efdal
  ملا افدال
  Molla_Efdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 25.Temmuz.2015
  Üye No: 106610
  Mesaj Sayısı: 700
  Tecrübe Puanı: 8
  Yer: tabiki ev :)

  Cevap: Talak


  @yaseminn nickli üye kardeşim...


  Şuan senin dediklerine göre şartlı talak yada kinayeli talak dememiz mümkün değil. Lakin kocanız “şunu şunu yaparsan seni boşarım” yada “şunu şunu yaparsan boşsun” dedi ise bu muallak talak olur ve o iş yapılınca boşanma gerçekleşir. Bu konuda yapacağınız en iyi şey il veya ilçe müftülüklerine danışmak olacaktır. 6. 5
  mum Kişisel Rütbe
  mum
  Kişisel Rütbe
  mum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  mum
  Üyelik: 20.Ocak.2007
  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 10,118
  Tecrübe Puanı: 104

  Alıntı
  bi daha yaparsan gerçekten biter dedi.
  Biter sözünden ne kastedilmiş. Boşama kastedilmişse, o işler gerçekleştiğinde bir talak gider, yok eğer bu tehdit amaçlı ise talak gitmesi söz konusu değil.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Benim de eşim aynı şekilde çok sinirli bir şekilde ailem hakkinda bi daha konuşursan bitti ya da biter dedi. Çok huzursuzum. Haliyle konuştum. Ama o hiç boşanma düşünmedim. Talak kastetmedim. Sadece seni susturmak için dedim diyor. Nikahimiza zeval gelmiş mıdır?


 8. 7
  Arkat Üye
  Arkat
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 25.Temmuz.2014
  Üye No: 104303
  Mesaj Sayısı: 50
  Tecrübe Puanı: 1

  Ortada her hangi bir boşama cümlesi ve niyeti yok merak edilecek bir durum yok.


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben müftülüğü aradım hoca bana şartlı talaklarda şunu yaparsan bunu yaparsan gibi şarta bağlanan talaklarda niyete bakılır niyetinde boşama yoksa o işi engellemek korkutmak vs varsa yapsan bile nikaha bişey olmaz merak etme nikahında hiç bi sorun yok dedi şimdi biz neye inanıcaz her hoca farklı diyo biz kime inanıcaz eşime sordum seni engellemek niyetiyle dedim hep evlilimiz bitsin diye demedim dedi benim eşim bi kaç kez böle şartlı talak verdi yarakta inlerini görsem hakkımı helal etmicem dedim oda böle devam edersen boş ol dedi bende hiç sölemedim ona helal etmicem hakkımı diye ama bi kaç kez sinirlenince içimden geçirdim etmicem diye sonra vazgeçtim geri


 10. 9
  abdullahbiri Üye
  abdullahbiri
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 13.Ekim.2008
  Üye No: 35246
  Mesaj Sayısı: 136
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 32

  Yarım yamalak bir çok yere soracağınıza ikiniz müftülüğe gidip anlatsaydınız. Alacağınız cevaptan sonra da artık kurcalamayacaksınız. Sorumlukuk anlatmanız da ve müftülükte olur. Müftülüğün bu cevabını kabul edebilirsin. Gayet yerinde bir cevap.


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben anlattım aradım müftülüğü bana ordaki hoca böle şarta bağlanan talaklarda şunu yaparsan bunu yaparsan boş ol boşsun boşadım Dendinde niyete bakarım dedi niyeti eğer engellemek korkutmak vs se yapsan bile nikahına hiç bişey olmaz dedi eşime sordum nikahı atmak için demedim dedi müftülükteki hocaya dedim oda sıkıntı Yok dedi direk yüzüne sölerse gider hakkın biri dedi ama öbür türlü niyete bakarım dedi


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba lütfen bilgilendirirseniz çok mutlu olurum çok müşkül durumdayım... Eşimle boşanma kararı almıştık ama artık dayanamadık çekip gelmeyi düşündüm ve bunu ona söyledim bana git dedi giderken geri dönme ihtimalin olmasın inceldiği yerden kopsun deyip 3 defa boşol dedi bende nikahımız hala bitmedi 2 hakkın var 3 defa ayrı yerlerde söyleyince biter dedim bu defada tekrarladı yani toplam 6 defa söyledi önce 3 defa sonra araya farklı cümleler girdi sonra tekrar 3 defa ama o bunu yaptığında ben ay halimdeydim ve şimdik tekrarbirleşöek istiyoruz ve insanlar farklı farklı şeyler söyledi kimisi 3 talakdan biti düştü tekrar nikah kıyıp birleşebilirsiniz dedi kimside duasını okuyup devam edebilirsiniz dedi kimiside bitti artık uğraşmayın.. Nr yapmamız gerektiğini bilmiyoruz... Birleşmesinden bir sakınca varmı lütfen yardımcı olun.


 13. 12
  imam Özel Üye
  imam
  Özel Üye
  imam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 20.Ağustos.2007
  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 6,820
  Tecrübe Puanı: 73
  Yer: minallah-ilelllah

  Talak hakkını sonuna kadar kullanmışsınız biz ne diyelim.
  Tavsiyemiz karı-koca beraber bir müftünün yanına gidin ifadenizi alsın durumu anlatın belki bir çıkar yol vardır.
  Allahtan ümit kesmeyin


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bir mecliste verilen üç talak bir sayılır. üç kur bekleme müddeti ricat (dönüş) v.s


 15. 14
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Eski Eşimle bir tartışma anında kızgınlıkla tek seferde "boş ol boş ol boş ol" dedim. Bu durum tek talak mıdır üç talak mıdır. Resmen de boşanmış durumdayız.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son