Konusunu Oylayın.: Çocuklara günah yazılır mı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Çocuklara günah yazılır mı
 1. 29.Ağustos.2015, 17:37
  1
  Müslümancocuk
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 29.Ağustos.2015
  Üye No: 106819
  Mesaj Sayısı: 9
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Çocuklara günah yazılır mı


  Çocuklara günah yazılır mı Mumsema Selamunaleyküm din kardeşlerim. Ben kendimi çok kötü hislere kaptırdım. Daha 12 yaşındayım ama nedense bir takıntı oluştu, bu takıntıdan dolayı aralıksız dua ediyorum.Aslında bir açıdanda takıntım dua etmek. Ama dua ederken çok uzun süre aralıksız olduğu için karıştırıyorum ve ağzımdan kötü şeyler çıkabiliyor.Kötü şey çıktığı zaman hemen dua etmeye namazda tövbe etmeye ve Kur'an okuduktan sonra tövbe etmeye başlıyorum. ama daha bugün bir olay oldu. bir olayda Yüce Allah (c.c)'ı bu olaya eklemeyelim diyecektim ama dilim şürçtü hatayla ekmeyelim dedim. Yüce Rabb'imiz bunu benden sorumlu tutar mı ? daha ergenliğe bile girmedim ve bundan dolayı Yüce Allah'ın ergenliğe girmeyen çocuklara günah yazmadığınıda biliyorum (ama yinede Allah bilir) peki ben bundan sorumlu muyum ? çok pişmanım yanlış yanlış düşünceler aklıma geliyor (yok sen artık Müslüman değilsin Allah seni affetmeyecek sende kafir oldun) gibi şeyler geliyor.Bundan çok korkuyorum dinden falan çıkmış mıyımdır? çok tövbe de ettim ve Yüce Allah'ın çocukları ana babalarını ne kadar seviyorsa onun 100 katı kadar çok sevdiğinide biliyorum.Ama yinede aklıma çok takılıyor. Lütfen cevap verin verenden de vermeyenden de Allah razı olsun.


 2. 29.Ağustos.2015, 17:37
  1  Selamunaleyküm din kardeşlerim. Ben kendimi çok kötü hislere kaptırdım. Daha 12 yaşındayım ama nedense bir takıntı oluştu, bu takıntıdan dolayı aralıksız dua ediyorum.Aslında bir açıdanda takıntım dua etmek. Ama dua ederken çok uzun süre aralıksız olduğu için karıştırıyorum ve ağzımdan kötü şeyler çıkabiliyor.Kötü şey çıktığı zaman hemen dua etmeye namazda tövbe etmeye ve Kur'an okuduktan sonra tövbe etmeye başlıyorum. ama daha bugün bir olay oldu. bir olayda Yüce Allah (c.c)'ı bu olaya eklemeyelim diyecektim ama dilim şürçtü hatayla ekmeyelim dedim. Yüce Rabb'imiz bunu benden sorumlu tutar mı ? daha ergenliğe bile girmedim ve bundan dolayı Yüce Allah'ın ergenliğe girmeyen çocuklara günah yazmadığınıda biliyorum (ama yinede Allah bilir) peki ben bundan sorumlu muyum ? çok pişmanım yanlış yanlış düşünceler aklıma geliyor (yok sen artık Müslüman değilsin Allah seni affetmeyecek sende kafir oldun) gibi şeyler geliyor.Bundan çok korkuyorum dinden falan çıkmış mıyımdır? çok tövbe de ettim ve Yüce Allah'ın çocukları ana babalarını ne kadar seviyorsa onun 100 katı kadar çok sevdiğinide biliyorum.Ama yinede aklıma çok takılıyor. Lütfen cevap verin verenden de vermeyenden de Allah razı olsun.

 3. 29.Ağustos.2015, 18:49
  2
  imam
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Ağustos.2007
  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 8,128
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 86
  Bulunduğu yer: minallah-ilelllah

  Cevap: Çocuklara günah yazılır mı
  Hata ile söylenen günah değil merak etme


 4. 29.Ağustos.2015, 18:49
  2
  Özel Üye  Hata ile söylenen günah değil merak etme

 5. 29.Ağustos.2015, 22:37
  3
  Ya Ahmed
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 29.Ağustos.2015
  Üye No: 106818
  Mesaj Sayısı: 9
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Çocuklara günah yazılır mı

  Allah teala'ya pişman olduğunuz tüm günahlar için istiğfar(tövbe etmek) tüm günahları affettiriyor. Eğer ergenlik dönemine erdiyseniz(erkek için 12 yaş) günahlar yazılmaya başlar.


 6. 29.Ağustos.2015, 22:37
  3
  Ya Ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Allah teala'ya pişman olduğunuz tüm günahlar için istiğfar(tövbe etmek) tüm günahları affettiriyor. Eğer ergenlik dönemine erdiyseniz(erkek için 12 yaş) günahlar yazılmaya başlar.
+ Yorum Gönder