Konusunu Oylayın.: Haktan bahsedip hakkı tanımayanlar

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Haktan bahsedip hakkı tanımayanlar
 1. 20.Temmuz.2015, 21:09
  1
  kalamam artık
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Temmuz.2015
  Üye No: 106584
  Mesaj Sayısı: 2
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Haktan bahsedip hakkı tanımayanlar


  Haktan bahsedip hakkı tanımayanlar Mumsema Benim amirim hep haktan, hukuktan, Allah'tan bahseder. Gelin görün ki yaptıklarının hakla, hukukla alakası yok. Bir öğretmeni 4 yıldır kadrosu bizim kurumda olmadığı halde geçici görevle başımızda müdür yardımcısı olarak tutuyor.( yönetmelik önce kendi kurumunda olana sor onlardan istekli yoksa başka kurumdan müdür yardımcısı yap der). Araya birilerini sokup görev süresini sürekli uzatıyor( torpil galiba ona göre İslamiyette var) kurumda en kıdemli benken benden kıdemsiz olan o kişi amirim oluyor hemde kadrosu bizde değilken. Benim ders saatim az haftada bir gün boşalt derim boşaltmaz, maaş alıyorsun hak et der.( haftada 15 saat maaş karşılığıdır bu saate girince maaş almaya hak kazanılır ve bu 15 saat ister 3 ister 4 ister 5 günde doldurulsun önemli değil) ama o müdür yardımcısı saat 17.00' da çıkması lazımken 4 yıldır 2-3 saat önce çıkar bir şey demez.( normalde saat 17.00' a kadar kalması için ek ücret ödenir ve bu saate kalması kanunen gereklidir. hani izin verilir de 4 yıldır sürekli mi verilir? zati hiç 17.00 'a kadar kalmadı bu kişi). Yani ne desem boş Allah diyipte, hak hukuk diyipte bunları yapıyor ya beni dinden soğutuyor.Bize hakkınızı helal edin diyor ama ben ona hakkımı helal etmiyorum ve onu Rabbime havale ediyorum. O en güzel şekilde değerlendirir ve hesabı sorar.Bilmiyorum belkide hakkım yok onu da Rabbım bilir. Acaba bu yaptıklarının hesabını verecek mi?


 2. 20.Temmuz.2015, 21:09
  1  Benim amirim hep haktan, hukuktan, Allah'tan bahseder. Gelin görün ki yaptıklarının hakla, hukukla alakası yok. Bir öğretmeni 4 yıldır kadrosu bizim kurumda olmadığı halde geçici görevle başımızda müdür yardımcısı olarak tutuyor.( yönetmelik önce kendi kurumunda olana sor onlardan istekli yoksa başka kurumdan müdür yardımcısı yap der). Araya birilerini sokup görev süresini sürekli uzatıyor( torpil galiba ona göre İslamiyette var) kurumda en kıdemli benken benden kıdemsiz olan o kişi amirim oluyor hemde kadrosu bizde değilken. Benim ders saatim az haftada bir gün boşalt derim boşaltmaz, maaş alıyorsun hak et der.( haftada 15 saat maaş karşılığıdır bu saate girince maaş almaya hak kazanılır ve bu 15 saat ister 3 ister 4 ister 5 günde doldurulsun önemli değil) ama o müdür yardımcısı saat 17.00' da çıkması lazımken 4 yıldır 2-3 saat önce çıkar bir şey demez.( normalde saat 17.00' a kadar kalması için ek ücret ödenir ve bu saate kalması kanunen gereklidir. hani izin verilir de 4 yıldır sürekli mi verilir? zati hiç 17.00 'a kadar kalmadı bu kişi). Yani ne desem boş Allah diyipte, hak hukuk diyipte bunları yapıyor ya beni dinden soğutuyor.Bize hakkınızı helal edin diyor ama ben ona hakkımı helal etmiyorum ve onu Rabbime havale ediyorum. O en güzel şekilde değerlendirir ve hesabı sorar.Bilmiyorum belkide hakkım yok onu da Rabbım bilir. Acaba bu yaptıklarının hesabını verecek mi?

 3. 20.Temmuz.2015, 21:25
  2
  @hmet
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 16.Mayıs.2007
  Üye No: 771
  Mesaj Sayısı: 7,753
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 81
  Bulunduğu yer: gölbaşı

  Cevap: Haktan bahsedip hakkı tanımayanlar
  Her insan yaptıklarının ve yapmadıklarının hesabını mutlaka verecektir.
  Haksızlık yapanlar islamı temsil etmiyorlar ki bizi dinimizden soğutsunlar. BU gibi hak yiyenlerle hep mücadele etmeli ve dindar olmadıklarını halka göstermelidir.


 4. 20.Temmuz.2015, 21:25
  2
  Özel Üye  Her insan yaptıklarının ve yapmadıklarının hesabını mutlaka verecektir.
  Haksızlık yapanlar islamı temsil etmiyorlar ki bizi dinimizden soğutsunlar. BU gibi hak yiyenlerle hep mücadele etmeli ve dindar olmadıklarını halka göstermelidir.
+ Yorum Gönder