Meni mezi temizliği ile ilgili 5 üzerinden 4.67 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  sakaryalı12 Üye
  sakaryalı12
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 27.Mayıs.2015
  Üye No: 106177
  Mesaj Sayısı: 31
  Tecrübe Puanı: 1

  Meni mezi temizliği ile ilgili


  Abilerim öncelikle merhaba.Benim sorum erkeklik organına bulaşmış olan meni veya mezi sadece su tutulduğu zaman temizlenmiş olur mu sabun kullanmamıza gerek var mı sadece su kullandıysak pis mi kalmıştır ve bu pislik koltuk yatak gibi yerlere de bulaşmış mıdır sonradan ?
  Çünkü ben orayı açıkçası su ile yıkadım diye hatırlıyorum çünkü pislikk gözükmüyor ama sabun kulanmadım ve bu şekilde de yatağıma koltuklara oturdum oralara pislik bulaşır mı acaba ? görünürde beyaz sıvı falan gözükmüyor organımda ama ya kaldıysa ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  doganozguc Üye
  doganozguc
  Üye
  doganozguc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 01.Haziran.2015
  Üye No: 106197
  Mesaj Sayısı: 48
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Mersin

  Cevap: Meni mezi temizliği ile ilgili


  çamaşırın hepsini/tamamını yıkamanız icap etmez, necasetin/pisliğin bulunduğu/bulaştığı yeri temizlemeniz kâfidir.

  Ancak dikkat etmeli, dağınık ve savruk olmamaya gayret göstermeli; tuvalet, taharet-istinca-istibra ve itinkada hassasiyet göstermelidir! Rasûlullah Efendimiz (s.a.v.), "en-Nezâfetü mine’l-îmân: Temizlik imandandır" buyurmuşlardır. [Müslim, Sahih, Taharet 1; Darimi, Sünen, Vudu 2; Ahmed b. Hanbel, Müsned, 5, 342, 344; Aclûnî, Keşfü'l- Hafâ, 291] Bu hususta daha pek çok hadis rivayet edilmiştir.

  mezi bulaşan yerleri su ile temizlemeniz gerekir ve abdesti bozduğu için abdest almanız gerekir.Menide hepsini tamamını yıkamanız icap etmez, necasetin pisliğin bulunduğu bulaştığı yeri temizlemeniz kâfidir. Ancak dikkat etmeli, dağınık ve savruk olmamaya gayret göstermeli; Gusül abdesti alınız


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Meni mezi temizliği ile ilgili


  Ya hayir zaten onlari temizledim sadece organimin ustunde kalan ve meni olup olmadigini bilmedigim seyi sabunlamadim sadece sabunsuz sabun kullanmadan su tuttum organima bu sekilde pislik gitmis midir cunku gitmediyse ben bu zekilde evimdeki her yere oturdum o zaman organimdaki pislik oralara da bulasmis olu
  r mu


 4. Reklam

 5. 4
  sakaryalı12 Üye
  sakaryalı12
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 27.Mayıs.2015
  Üye No: 106177
  Mesaj Sayısı: 31
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Meni mezi temizliği ile ilgili


  Yok benim takıldığım konu şu siz yine de çok saolun ama şimdi ben malum organımı yıkamadım ve bu şekilde dolaştım yaklaşık 1 gün falan yeni yıkadım ama yıkamadağım süreç içinde koltuklara yatağıma vb yerlere oturdum bu halde peki bu oturduğum yerlere de mi pislik gelmiştir bu 1 gün içerisinde yani pisken oturduğum yerlere bulaşmış mıdır ?


+ Yorum Gönder